Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegsegbol, szorongasbol...

Panikbetegsegbol, szorongasbol gyogyulas?

Figyelt kérdés

Evek ota jarok pszichologushoz az nem segit. Relaxalok minden nap, illetve nyugtato teat iszok az sem segit.

Pszichiaterhez jartam es gyogyszert is szedtem de konkretan a betegsegem kozepen (minden napos panikrohamok stb) hogy letehetem a gyogyszert es hozza nm kell tobbet menjek. Felhivtam h szarul vagyok, azt mondta szeptemberben visszaterunk ra.

Szoval kisse kilatastalan a helyzetem, minden nap megvagyok hivva programokra es nm tudok elmenni.

Akiknek sikerult legyozni, megis hogyan?


2021. jún. 24. 10:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy ideig bevalt a gyogyszer 7 honap utan ujraelkezdtek elojonni
2021. jún. 24. 10:50
 2/7 A kérdező kommentje:
De nagyon durvak es minden napomat megnehezitik, a pszichiater kozolte hogy o nem tud ebbe segiteni es hogy relaxaljak
2021. jún. 24. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha évek óta jársz pszichológushoz és nem javult az állaptod, akkor le kellene váltani a pszichológust. A szorongás és a pánikbetegség elsődleges kezelési módja a pszichoterápia. Ezzel mind a kettő leküzdhető/kezelhető.
2021. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű. Írtad, hogy relaxálsz. Kifejezetten meditációt próbáltál? Vannak tudományosan bizonyított pozitív hatásai.

Egy szerzetes volt YT videóban, ő is pánikbeteg volt.

Ő úgy meditált, hogyha rájött egy pánikroham, nem próbálta meg elhesegetni, inkább átélte teljesen. Idővel tudta hagyni "lefolyni" a dolgot és utána el is múlt neki.

2021. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt kell megtanulni, hogy csak fizikailag pánikolj, de lelkileg maradj nyugodt. Néha túl erősre sikerül a kávé, amitől szívdobogást kapok és lever a víz+ nyugtalan leszek. De leszarom, elmúlik, szóval vhogy így. Érdemes lenne kivizsgáltatnod a pajzsmirigyedet. Ha nincs szervi baj, akkor megtalálni a szorongás okát. Olyan nincs, hogy egy amúgy kiegyensúlyozott ember ok nélkül pánikbeteg lesz. Ha meg van az ok, akkor azt megszüntetni, feldolgozni, kezelni. Ja, és ehhez a pszichiáterhez biztos nem mennék többet, igazi balfsz.
2021. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sport jó még nagyon amúgy, segít a szorongással, így pánikbetegséggel is.
2021. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit 4-es mondott meg hatos sokat segíthet. Plusz hobbik és sokat segíthetnek. De a YouTube-on Radics Peti (nem tudom ismered-e), ő is csinált videót a pánikbetegségről.
2021. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!