Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 14 évesen pánikbetegség?

Unikornis Felhő kérdése:

14 évesen pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Lassan 6 éve, hogy pánikbeteg vagyok. 9 évesen kezdődött minden. Először nagyon erős volt. Mindentől féltem. Az ájulástól, a hányástól és a haláltól leginkább. De ha már viszketett a szemem, azt hittem, hogy meg fogok vakulni. Elég durva időszak volt. Lasaan enyhült, aztán családi problémák miatt egyre erősödött és egyre durvább. Halálfélelmem már nincs. De betegesen félek a hányástól és az ájulástól. Emiatt minden nap hányingerem van, és ha nagyon izgulok, akkor meg se tudok szólalni, annyira hánynom kell. De még nem történt meg szerencsére. Egész nap azon gondolkozom, hogy mikor fogok hányni és ilyeneken jár az agyam, hogy : csak ne holnap, mert akkor angol dolgozat és akkor nem tudom hol a vécé, dolgozat közben nem mehetek ki és behányok mindenki előtt. A nyilvános megaláztatástól is félek, holott még hála az égnek nem volt példa rá. Minden nap sírok. Szeretnék normális ember lenni. Normális életet élni. Nem rettegni hülyeségek miatt.

Kérlek csak az írjon aki megért és át tudja valamennyire érezni a helyzetem.

Hogyan tudnám ezt legyőzni? Gyógyszer? Vagy esetleg tudtok ajánlani valami jó trükköt vagy praktikát?

Járok pszihológushoz, de eddig nem haladtam vele sokra.


Köszönöm szépen.

14/L



2016. okt. 16. 14:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt nem említettem, hogy idegességemben öntudatlanul ki szoktam marni az alkarom illetve az szám körüli részt. Nem tudok leszokni róla. :(
2016. okt. 16. 14:58
 2/12 anonim válasza:
legyél a feleségem:D
2016. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
korház,pszichiátria,kerülj be!nem nehéz,és ha megvan ott segitenek és elmondod a bajod
2016. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Nem fogsz hányni, mert nem megy az olyan könnyen. Gondolj erre, mert igy van

Ha rosszul vagy nyiss ablakot és igyál vizet

2016. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egy pszicholgus az 0,pánikbetegséghez nem elég...
2016. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha fél-egy év alatt sem haladtál a pszichológussal, keress egy másikat. Könnyen lehet, hogy egy másik többet tudna segíteni, ők sem egyformák.


Helyedben megpróbálnám a rendszeres, napi meditációt is. Tudományosan bizonyított a hasznossága. Ha tudsz angolul, rengeteg szakmai cikket találhatsz róla a neten.

2016. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 opened paradise ***** válasza:

De rohamaid is vannak?


Milyen pszichológus,aki eddig nem ért el semmit sem?

Van valami hobbid? Ami leköt?

2016. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem pánikbetegség, csak szólok, mielőtt elkezdenéd kúrálni magad.
2016. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van valami agykontroll nevű cucc. Valaki azt mondta, hogy neki az segített. Amúgy én nem értek hozzá.
2016. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia nagylány ! Én is olyasmi idős voltam amikor ez elkezdődött.De nem volt kezelve évekig.A háziorvossal beszélned kellene erről.A háziorvos kiírhat xanaxot 0,25mg a legkisebb.De van 0,5mg os és fentebb is.Reggel egy 0,25ös lehet,hogy jót tenne neked.Pánikbetegségre a xanax a legjobb gyógyszer ! Reménykedjünk abban,hogy majd idővel rendbejösz.Pszihiáter is szokott ilyen dolgokkal foglalkozni,csak azt nem ajánlom neked,mert benéznek egy depresziót is mellé,meg ilyen olyan dolgokat...Jobbulást kívánok !
2016. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!