Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne sértődj...

Mit csináljak, hogy ne sértődjön be?

Figyelt kérdés

Tragédia történt a családomban egy félévvel ezelőtt, azóta is depressziós vagyok. Nem vagyok önmagam, a nyarat is kvázi végigdolgozom, hogy ne gondolkodjak, és nem akarok emberek között lenni. Viszont megbeszéltük még tavasszal az egyik barátnőmmel, aki Berlinben él, hogy ellátogathat hozzám Budapestre egy hosszú hétvégére. Várom is meg nem is, hiszen régen láttam, de mégsem szeretném, hogy jöjjön, csakhogy egész márciusban adtam alá a lovat, hogy mennyire jó lesz, mennyire örülök annak, hogy jön. De legbelül úgy érzem, hogy mivel most nem vagyok jó állapotomban, nem tudnám őt sem elviselni. Úgy érzem, hogy apátiába és súlyos melankóliába esnék, ha nálam töltene 3 napot (ráadásul nem csak ő, hanem hozza magával a pasiját is). Egy pici lakásban lakom, alig 25 nm, és félek, hogy nem fogom tudni elviselni őket. Arra gondoltam, hogy lemondom, de nem tehetem meg, hiszen már megvették a repjegyeket is.

Mit tehetnék? Annyira bűntudatom van, hogy a betegségem megakadályoz ebben, és attól is félek, hogy nagyon be fog sértődni, hiszen előtte mindvégig lelkes voltam, nem tud arról, hogy rosszul lennék.


2021. jún. 24. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy így érzel. Haláleset történt?

Az esetben ugyanis ez NEM betegség, hanem állapot. A gyászt meg kell élni, úgy lehet rajta túllépni.

Mindenesetre a társaság jó. Hátha kizökkent téged ebből az állapotból. Szólj előtte neki róla,hogy te most így érzel, lehet hogy lesznek gyenge pillanataid.

De össze kell szedned magad előbb vagy utóbb, és nem arra gondolni hogy a jövőben jobb lesz, hanem azonnal tenni a rossz érzés ellen.

Magányban nem találsz vigaszt, csak magányt.

Azt hiszed nyugton vagy magadban, de csak befordulsz, idővel még lehet hogy jobban.

Éld meg az életed, ne szkippelj

2021. jún. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, haláleset.

Tudom, de úgy érzem, hogy ezzel kvázi megerőszakolnám magam érzelmileg, és félek, hogy ettől az idegrendszerem ténylegesen összeomlik. Alapból introvertált típus vagyok, és most a hátam közepére sem kívánok senkit.

2021. jún. 24. 23:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, az látszik ebből hogy az vagy. Szóval így is a barátnőd.

Erre szükséged van, de annyira ráparázol és lejátszod magadban újra és újra hogy mik lehetnek majd , hogy ettől sokallsz be igazán. Beszélni kell a problémákról, hogy empátiát, megértést és segítséget ( még ha nem is kéred) kapj.

Ne húzd magadra a függönyt , ez kell neked , hiába sikoltozik most minden fájó porcikád ellene.

2021. jún. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem igénylem és nincs is szükségem erre. Illemből mondtam igent, persze jó lenne látni, de nem úgy, hogy nálam aludnak. Emberekkel átlagban max 3 órát bírok ki. Most, hogy rosszabbul vagyok, lehet még ennyi is megterhelő lesz.
2021. jún. 25. 00:10
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Illendő lett volna ezt akkor közölni, mielőtt fixáljátok az időpontot, és megveszik a jegyet. Most már tedd le a szorongásaidat, és élvezd, hátha ki tudnak egy kicsit zökkenteni.
2021. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!