Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, ha kiabálnak mellettem,...

Félek, ha kiabálnak mellettem, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Olyan mimózának érzem magam ilyenkor, de nem tehetek róla, ha egy férfi elkezd kiabálni, csapkodni mellettem, bennem előjön egy belső remegés, és félelemérzet. Akkor is, ha nem ellenem irányul ez, hanem bármi bosszantja az illetőt. Ha lehet, elmegyek onnan, de van úgy, hogy nem lehet. Ha szólok emiatt, hogy hagyja abba, és emiatt visszaszól, bármit, akkor még a sírás is elkap.


Nem tudom, miért van ez így, és mit lehetne csinálni, hogy erősödjön az a mimóza lelkem.



2021. júl. 1. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szuperérzékeny vagy. Nézz utána, van-e más is, ami erre utalna. Gyermekkorodban sokat kellett kiabálást hallgatnod?
2021. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, hallgattam, sajnos csúnyán váltak el a szüleim, valószínüleg innen indulhat ez az egész, de akkor gyerekkoromban valahogy nem viselt meg annyira, úgy emlékszem. Kamaszként se szerettem a hangos szót, se a hangos embereket, de ez a belső félelem valahogy fiatal felnőttként kezdődött nálam, az első munkahelyemen vettem észre először, és azóta is tart.
2021. aug. 11. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!