Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet OCD? Úgy érzem...

Ez lehet OCD? Úgy érzem megbolondulok!

Figyelt kérdés

OCD-re gyanakszom. Hosszú évek óta nehezítik mindennapjaimat a hülyeségeim. Elsősorban vallási eredetű az én estemben. Az egész úgy kezdődött,hogy vallásossá váltam, majd ezután egy Istennel kapcsolatos csúnya gondolat jött a fejembe, amit nem tudtam elfelejteni, folyamatosan eszembe jutott,amitől bűntudatom lett. Úgy éreztem,hogy emiatt baj fog történni, Isten haragudni fog rám emiatt és baj fog történni az életemben. Ezért kiválasztottam szép szavakat és mikor jött a rossz gondolat azokat kezdtem mondogatni,hogy “szépre” gondoljak és ne jusson eszembe a csúnya szó és ne legyen bűntudatom. Ezután elkezdtem puszilgatni a Bibliáim. Ha nem pusziltam meg akkor szintén szorongtam, hogy baj fog történni,hogy ezzel azt mutatom,hogy szégyellem a hitem. Közben elnyomott szégyenérzetem volt, próbáltam úgy csinálni,hogy ne lássák és ne nézzenek bolondnak, de idővel elnyomtam ezt mert fontosabb volt,hogy nehogy baja essen a szüleimnek, mint,hogy hülyének néznek e. A biblia puszilgatásáról nehezen, de sikerült leszoknom. Viszont ha rosszra gondolok még mindig belebetegszem,hogy biztos,hogy emiatt baj fog érni,folyamatosan imádkozom, mondom a megszokott szavaimat, pislogok. Az újabb szokásom egy ige olvasása lett. Újra bűntudat ha nem olvasom el. Ha éppen valami mást szeretnék csinálni akkor is oda visz az agyam,hogy ezt olvasgatom,mert félek,hogy Isten azt hiszi más fontosabb mint ő és baj fog történni. Nem is lenne ezzel gond,de olyan betegessé vált,hogy megnézek egy videót elolvasom, mondogatom a szavakat, megnézek 2videót megint. Nem tudok semmire figyelni emiatt. Társaságban van ,hogy elterelődik a figyelmem akkor jól érzem magam, de ha valaki Istent szidja a közelemben, akkor is nekem van bűntudatom,hogy a gondolat végig ment a fejemben. Ez ocd lehet? Nagyon bánt és kezdi tönkre tenni az életem! Abba akarom hagyni csak ugye akkor is a bűntudat! Le tudom ezt egyedül küzdeni?


Az újabb problémám emellett az lett,hogy nagyon félek mindentől és minden élethelyzettől. Félek,hogy bajom esik. Ez mi miatt lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat. Nagyon nagy segítség nekem.



2021. júl. 3. 12:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
59%

Menj el psychológushoz:)

Segíteni fog.

2021. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez szerintem OCD.

Magadtól nem fog javulni, sajnos orvost kellene keresned, szerintem.

Mielöbbi gyógyulást!

Írj ha szeretnél

19/F OCD-s

2021. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak az előttem válaszolót tudom erősíteni, egyértelműen OCD jelek.

Nekem is van OCD-s ismerősöm, mondjuk nála nem ennyire durva a helyzet.

Szakember tud segíteni, mindenképp próbáld meg.

Sok sikert! :)

2021. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Olyan Isten ami befér a fejünkben az csak ott létezik. Isten látja az egész lényed és nem fog olyanért vádolni ami téged is idegesít és bánt.
2021. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is ocd.

Szerintem az van mögötte, hogy úgy neveltek, hogy mindentől félni kellett, óvtak, mindig leselkedett valami veszély. Esetleg a szüleid rád terhelték az aggodalmaikat.

Az biztos hogy pszichológust kell keresni.

2021. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
5ös-nek. Az OCDnek genetikai okai vannak, nem fogja kiváltani egy vallásos negatív behatás. 22/N OCD-s
2021. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Örülök hogy 22 évesen jobban értesz hozzá mint a szakemberek.
2021. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, hogy a pszichiáterem felvilágosított, és tőle tudom ezt az információt.
2021. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha pedig magadat hiszed szakembernek, akkor ne "szerintemmel" kezdd a mondataidat. Eléggé nem professzionális. Ha pedig nem vagy szakember, akkor kezdetnek hihetsz a pszichiáteremnek is.
2021. nov. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondom, örülök, hogy te jobban tudod, mint a szakemberek. Mindig kellenek az új zsenik a világnak :)
2021. nov. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!