Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniában szenvedők! Van...

Skizofréniában szenvedők! Van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

Ebben a betegségben szenvedők válaszát várom. Nagyim testvére és anyukám is skizofrén volt. Én középkorú vagyok, 16 éves koromtól vannak időszakok, amikor depressziós vagyok. Viszont félek, hogy ezek skizo negatív tünetei is lehetnek, a hallucináció és a paranoia később jön majd.


Leírom, mik a rémisztő tüneteim.


Arra vagyok kíváncsi, hogy skizofrénként tapasztaltatok-e ilyet:


-Nem emlékszem pár perce vagy előző nap történt dolgokra, nem is jönnek vissza az emlékek.


-Nem tudok olvasni, nem fogom fel a leírtakat. Hallom, amit mondanak, nem értem meg.


-lelassul a gondolkodásom, akadozva beszélek, a gyors beszédet nehezen követem, félrebeszélek, raccsolok, nem azt a szót mondom ki, amit akartam.


-összekeverem az arcokat, nem tudok követni egy filmet, elfelejtem a neveket.


A memóriazavar a legdurvább, volt olyan, hogy ébredés után zavart voltam, nem tudtam milyen napszak van, mit csináltam alvás előtt. Volt, hogy a kolléganőmnek elmeséltem mitmondott az ügyfél, pedig ő is mellettem állt-amire nem emlékeztem. Volt, hogy én kimostam, kiteregettem, másnap megkérdeztem anyukámat, hogy mosott?!


16 évesen nem tudtam egy hónapig tanulni....


Ezek kezdődő skizofréniára utalhatnak?


Vagy mi a franc ez? Demens 30ason nem lehetek! Minden éven 1-2 hónapig tartanak a tünetek. A munkában nagyon zavarnak.


2021. júl. 5. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én paranoid skizofrén vagyok de ilyen tüneteket nem tapasztaltam. Egyszer volt olyan nem emlékeztem pár órára de arcokat sose kevertem össze. Értetem mindig mit mondanak. Akadozó beszédet sem tapasztaltam. Nem tudom mi a bajod de a skizofrénia szerintem nem ilyen, bár én csak a paranoid skizofréniát ismerem.
2021. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 árokpart ***** válasza:
26%
Sajnos ez inkább agylágyulásnak tűnik az idegosztályra kellene menned vele ott tudnak rá valamilyen gyógyszert adni. Még fiatal vagy , fiatalok az ereid meg fognak tudni gyógyítani.
2021. júl. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De az a fura, hogy csak időszakos! Ha agylágyulás, az nem maradandó?
2021. júl. 5. 22:02
 4/4 árokpart ***** válasza:
Nem feltétlenül, pontosabban inkább szakaszai vannak és igen lehet időszakos. Nem vagyok orvos, sem egészségügyi szakember, de több mint valószínű, hogy ezt egy vérrög okozhatja ami folyamatosan vándorol az agyi érfalakban és amikor pont újra aktívvá válik akkor eri el az agyad szenzoros és motoros részét. Ezt a vérrögöt (ha az nem biztos) valamilyen beavatkozással szét kellene oszlatni, hogy ne tudjon rögöt képezni az érfalban. Szerintem egy koponya CT -t is ajánlatos lenne csináltatni.
2021. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!