Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek megbocsátó?

Hogyan legyek megbocsátó?

Figyelt kérdés

Mindenkinek vannak az életében problémák. Nekem is, viszont nem tudok rajtuk túllépni. Onnéttól kezdve, hogy traumák értek gyerekkoromba (szülők veszekedése, apa anya bántalmazás, néha engem is, majd hallani őket szex közben), sokszor lehülyéztek, bénáztak a saját szüleim, testvérem. Alapvetően nem vagyunk rossz család, már kb 8-10 éve nem ért trauma felőlük és nincs köztük ilyen jellegű balhé, és nyilván az se zavar ha hallom őket.. De ezek a dolgok mélyen belül megmaradtak és nem tudom elengedni.

Az önbizalmam már alakult, de még mindig elég kevéske. Idén végeztem egyetemen, kezdeném a rendes felnőtt életem, de nem tudom hogy képes leszek-e érzelmileg is felnőni és megbocsátani nekik. Inkább anyámmal szeretnék "békülni", jól lenni. De nem tudom mit tegyek. Próbáltam kimondani a dolgokat, de akkor mindig anya elkezdi, hogy ő rossz anya és hogy mennyire az, és csak méf rosszabbul érzem magam, hogy bántom őt. Emiatt egy ideje kb semmit nem mondok el. Mult héten derült ki, hogy elég komoly nőgyógyászati problémám van, de ezt se merem megosztani, mert tudom, hogy érzelmileg senkire nem számíthatok otthon.

És még az is hozzájön a történethez, hogy másnak se tudok megbocsátani. Nagyon szeretnék, de nem tudom elengedni az évek óta bennem levő tüskéket..

Nagyon dióhéjban ennyi. Ismerem a hátteret, de nem tudom megoldani. Mit tegyek?


24/n


2021. júl. 7. 00:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja annyi még lemaradt, hogy eléggé távolságtartó mindenki és érzelmi "nyomorék" aki nem meri kb kimutatni és kimondani az érzéseit nálunk. Ez annak ellenére van, hogy tényleg komoly balhék nincsenek már.
2021. júl. 7. 00:16
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt az előadást.

Rengeteget hozzáad az emberhez, ha figyelmesen végighallgatja.

[link]

Nyugi, bár hosszú, de nem unalmas, poénkodik közben.

Nekem rengeteget segített.

2021. júl. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!