Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez lehet alkoholiz...

Szerintetek ez lehet alkoholizmus? Mindennap megiszom egy korsó sört.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a napjaimat eléggé be osztom és rutin szerűen élem.

Felkelek, jön a reggeli rutinom, munka, haza megyek, délutáni rutin majd esti rutin és utána előröl.


Hogyha nem tartom be a rutinomat, akkor utána egész nap feszengek és úgy érzem hogy valami nem jó.


(Tegnap nem tartottam be a rutint, ma hajnalon hajnalán írom ezt a kérdést)


És ez negatív kihatással van az egész napi kedvemre, amit nem engedhetek meg, mert beindul a “hógolyó” és a félek hogy nem veszem észre csak amikor már lavina lesz…


Sokszor nem csak hogy az órákat osztom be, de még a perceket is…


Persze azért talán nem beteges szinten, mert például abban a 40 percben (vagy ahelyett) ami a sorozat nézésre van kijelölve, nyugodt szívvel megnézek néha-néha egy 2 órás filmet, vagy játszom egy órát, stb…

De ez ritka dolog.

Viszont azt tudom, hogy a szórakozással szemben nem szabad annyira szigorúnak lenni, mert az is felboríthatja a lelki egyensúlyomat.

Szóval néha beiktatok ilyen kis csalásokat és valahogy ez még sosem okozott gondot…


Szóval, hogy a lényegre térjek végre, a rutinom részévé vált az is, egy olyan 5-6 hónapja, hogy munka után elmegyek sörözni a munkatársakkal. (Egy időben még maszkban, természetesen)

És olyan 75%-ban ott vannak Ők is, de ugye Ők nem ilyen ritmusban élnek mint én… És én bizony lemegyek abban a 25%-nyi időben is, amikor nincs ott senki ismerős.

Nem tudom, hogy miért…

Igazából 1 korsó sört szoktam inni, ami azt hiszem 5 százalékos, meg néha iszom mellé egy kupica töményet is, de nem minden esetben.

Ez tényleg csak a max.

Ennél többet még sosem ittam egyszerre…

És nem voltam még sohasem részeg és nem is vágyom rá.

Viszont néha kicsit azért a fejembe száll, kellemes érzést ad.

És a napom hátralévő része nehézségek nélkül alakul…

Asszem nem gondolkodom olyan dolgokon annyit amik stresszelnek.


Igazából nem érzem azt, hogy ne tudnám ezt a szokásomat véglegesen eltörölni, hogyha akarnám.

Csak néhány problémát azért okozna… Például annyival kevesebbet lennék társaságban, ahányszor elhívnak.

Mert máshova nem nagyon hívnak és nincsenek mély emberi kapcsolataim. Ez az együttlét pedig azért valamennyire kitölt egy űrt…


Szóval gondolom azzal a résszel van a probléma, hogy lemegyek olyankor is, amikor nincs ott olyan akit ismerek… Bár őszintén, egy kicsit bennem van a vágy, hogy megismerjek új embereket, vagy egy lányt (nincs barátnőm), ezért is megyek le, hogy meg legyen az esély.

De erre kicsit úgy tekintek mint egy lottószelvényre.

Nem hiszem, hogy meg nyerhetem, de ha benevezek rá, akkor mégis ott van a matematikai esély, még ha nem, akkor csak egy nagy nulla…


A másik meg az, hogy bennem van a félsz, hogyha változtatok valamit az úgy ahogy, de működő rutinomon, akkor nem fognak olyan gördülékenyen menni és elrontom az egészet.

Igen, úgy érzem, hogy jelenleg is csak egy hajszálon múlik, hogy minden oké… És mi van, ha ez a rutin olyan mint egy titkos recept és ha megváltoztatok valami összetevőt, akkor az elrontja az egészet?


És mi van, ha utána már soha többé nem tudom helyreállítani a működőképes rendszert?


Amúgy érdekesség talán, hogy a hétvégéken (ha nem hívnak be), nincs semmilyen rutinom, olyankor teljesen spontán tudok lenni…

Bár energiám meg nincs semmi különlegeshez.


Olyankor általában regenerálódok hétfőig…

De megesik azért, hogy valami spontán becsusszan és azért sem fáj a fejem…


Szóval, megint csak visszatérve a lényeghez:

Az hogy minden hétköznap iszom, nem zavar annyira… És úgy érzem, hogy le is tudnék állni, csak nem akarok.

Úgy gondolom, hogy ez a szabad akaratom.

Csak felmerül bennem azért, hogy mi van akkor ha ez mégsem annyira egy jó szokás?

Mi van, hogyha már beteg vagyok csak nincs betegség tudatom?

Ugyebár ez az alkoholistákra jellemző…

És én egyáltalán nem érzem magam annak, de ha jól tudom az orvosi álláspont szerint, ha valaki majdnem mindennap iszik, akkor már az is alkoholizmus.


Akkor hogy is van ez?


És aki tud objektíven gondolkodni a témában, az milyen véleménnyel van erről az egészről?


Mennyire normális, hogyha egy 25 éves férfi minden munkanap után iszik?


Illetve kb. az értelmiségi társadalom hány százalékára lehet ez még jellemző?



2021. júl. 10. 03:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem normális. Most még csak egy feles és egy üveg vagy korsó a "napi rutinod".

Jó idő múlva kevés lesz, a szervezeted hozzászokik az alkoholhoz, s hogy a lazítást elérd, többet fogsz kívánni.

Most elmondhatod, hogy iszákos vagy, de még nem alkoholfüggő.

Könnyen átpropgramozhatod a "napi rutinodat".

Pl. helyette futás, konditerem, stb.


Tehát kiiktatnám a helyedben. Kizárólag heti egyre, vagy kétheti egyre korlátoznám, amikor valóban ott vannak a cimborák, barátok, akikkel értelmesen el is beszélgettek. Ebbe beleférhetnek kivételek, amikor

étkezés közben megkíván az ember egy pohár sört.

Mániásnak tűnik ez a "napi rutinnak" elnevezett, rögzült tevékenységforma.

Vigyázz vele.

2021. júl. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is nagyon merev vagyok, ezt a részét megértem.


Viszont az ivás részt sportra, sétára cserélém.

2021. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igyál mentes sört. A töményet hagyd el.
2021. júl. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel magadnak a kérdést: tudnál alkohol nélkül élni, ha muszáj lenne? Akkor vagy alkoholista, ha nem tudnál.
2021. júl. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Akkor alkoholista valaki ha a napi rutin resze. Akkor is alkoholista, ha csak hetkoznap iszik.
2021. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Ez semmi. Nem alkoholizmus. 5% alkohol semmi. Rengetegen isznak 2 dl vörösbort naponta, sokszor az orvos tanácsára. Reservatol van benne és meghosszabbítja az életet, erős antioxidáns. A sör is egészséges a sörélesztő pl a szerves van legjobb forrása és minden B vitamin van benne 👍
2021. júl. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Utolso; ez egy hulyeseg. Nem attol alkoholista valaki, hogy reszegre issza magat. Az allandosag miatt alkoholista valaki. Addiktologiai fogalom. Ha meghallgatsz szakembert a temaban, ugyan azt fogja mondani.


De barmikor tudok neked kuldeni egy 500e embert vizsgalo tanulmanyt a napi 1 borocskarol, sorrol , hogy milyen hatasa is van a szervezetre. Nincs az a hulse orvos aki azt mondja, hogy igyal mindennap. Regen biztos volt..


A resveratrol a mustban is benne van..sőt..a szoloben is:) nem az alkohol miatt tartalmazza. Ez csak onamitas.


A sorelesztot meg lehet kulon venni es belekeverni egy csomo kajaba.

2021. júl. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben van.

Akkor megpróbálok az 5 napból 2 napon alkoholmentes sört inni, első körben….

2021. júl. 11. 21:25
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Minden nap igyál azt.


Különben nem fog menni.

2021. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kizcar ***** válasza:

Hú kérdező, olyan vagy mint én. Nekem is megvannak a hülyeségeim. A különbség, hogy én már volt hogy nagy nehezen mertem változtatni a rutinjaimon, és amikor az nem jött be, visszaálltam a korábbira.


Kicsit utánaolvastam alkohol témában. Én is szoktam inni.

Röviden: férfiaknál napi 1.4 egységnyi ( 5 dl sörnek megfelelő ), nőknél 1.0 egység ( 3 dl sörnek megfelelő ) alkohol legurítása még nem okoz problémát az ausztrál kutatók szerint.


Ez illetve az évente maximum 10 alkalommal alkalmanként 3-4 sört meg nem haladó ivás problémamentes.



Azt olvastam 3 féle káros alkoholivó van. Az egyikbe tartozom én.


1. Kóros ivás (TV-ivás)

Hetente több vagy minden nap 2-3 vagy feletti sör alkoholtartalmának szervezetbe juttatása.

Az ebbe a csoportba tartozó emberek kifogásai: ennyit megengedhetek magamnak, ennyi kikapcsolódás jár, ennyitől még nem vagyok részeges.


2. Kóros ivás ( probléma ivás )

Az ebbe a csoportba tartozó emberek esetleges vagy valós problémák megoldására hivatkozva kortyolgatnak jó igényesen.

A kifogás: szükségem van ennyire a teljes élethez.


3. Komolyabb alkoholfüggők


Ezeken belül:


a) Szinten tartó

Naponta iszik.


b) Kontrollvesztő ( ilyen vagyok én, és azt hiszem maradok is )

Nem iszik gyakran. Havonta, másfél havonta, de akkor nagyon.

Kifogások: ilyen ritkán megengedhetem magamnak.


c) általános alkoholfüggők

minden nap isznak, és jó gyakran berúgnak.



Ezeket olvastam.

Havonta vagy másfél havonta berúgik valaki, vagy naponta kettő sört megiszik, úgy hogy azzal magán kívül nem árt senkinek és semminek, akkor nem nagy dolog. Szerintem.

2021. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!