Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most anorexia lenne?

Ez most anorexia lenne?

Figyelt kérdés
Az egész múlt nyáron kezdődött, elhíztam, nagyon. Szörnyen éreztem magam a testemben (158 cm, 63 kg voltam). Iskola kezdésnél fogytam 3-4 kg-ot viszont könnyen vissza szedtem amikor online tanítás lett. Olyan karácsony felé kezdtem el kevesebbet enni, akkor még csak néhány étkezést hagytam ki. Egész jól ment a fogyás 58 kg-nál (kb március felé). Elődöntöttem hogy kalóriát fogok számolni, nos, kevesebbet kezdtem enni kb 800-900 kalóriát ettem egy nap. Miután nem voltam megelégedve azzal hogy nagyon lassan fogyok, bekeményítettem. Naponta elkezdtem edzeni és 600 kalóriát ettem egy nap. Akkor mentem le 55 kg-ra kb májusba(55kg volt a célom) . Miután láttam hogy még így is kövér vagyok azután nagyon szomorú lettem és mégjobban bekeményítettem, napi 400-500 kalóriát ettem amivel fogytam egy kilót. Pár hete meg elkezdtem csak 300-400 kalóriát enni amivel most vagy 53 kg. A lényege a kérdésemnek most következik. Régen nem féltem enni és nem is volt bűntudatom egy kis +kalóriától (vagyis nem akkora mint most van). Viszont, ha most ránézek egy mcdonald's-os menüre, elborzadok, az jut eszembe hogy utána mennyit kéne edzenem vagy hány étkezést kéne kihagynom ha azt meg enném. Ha esetleg 600-700 kalóriát eszek egy nap akkor annyira nagy bűntudatom szokott lenni hogy általába mindig sírok utána. Utálom, hogy tudom hogy ez rossz és szeretnék változni, de nem tudok, mert félek hogy megint elhízok, egyszerűen nem szeretném azt hogy az emberek azért mondják azt hogy szép meg karcsú vagyok mert nem akarnak megbántani. De megszeretnék változni mert még nem vagyok nagyon veszélyes eset még de vannak napok amikor annyira gyenge vagyok hogy a hűtőig való sétába elfáradok,a hajam még nem hullik (hála ég). Mostanában viszont étrendet terveztem magamnak, (kevés kalóriás étrend, max 300-400 kalória, de általában a 300-at sem haladja meg) ami sokat segített mert így mindig tudok magamba bevinni mindent, fehérjét is eszek meg sok gyümölcsöt/zöldséget, mostanában a saláta levél a kedvencem... A kérdésem,szereintetek ez beteges? És ha igen, akkor ez anorexia?

2021. júl. 10. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Az anorexia az, amikor betegesen soványan is kövérnek látod magad, ezért nem eszel. A mostani értékeid alapján teljesen normális alkatod van. Lehet, hogy jobb lenne egy táplálkozási szakember felügyelete alatt csinálnod, így nem kellene annyit aggódnod amiatt, ha valamit pluszban megeszel.
2021. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, bár nem tudom hogy így szakembert mennyire tudnák szerezni mert még kiskorú vagyok. De megpróbálom kikérni egy ilyen ember véleményét.
2021. júl. 10. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Semmiképp sem egészséges ez a gondolkodás, mondhatni beteges. Talán a testsúlyod (még) nem olyan alacsony, mint egy klinikailag diagnosztizált anorexiásnak, de a gondolkodásmódod teljesen olyan. (Pl. Az evés uralja a mindennapjaidat, retteg az ételtől, hiába fogysz nem elégedsz meg magaddal...) Ha ezt ugyanígy folyatatod az egészséged teljesen rámegy. De én mint gyógyult anorexiás, szerintem sok ember nevében mondhatom, hogy amiben benne vagy, az már az előkapuja, ha nem anorexia
2021. júl. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

En is anorexiat mondanek. Ez a kaloria mennyiseg nagyon keves, foleg mivel kiskoru vagy. Fejlodo szervezet.


Normalis taplalkozassal is letudsz fogyni, edzes mellett. En pl azt ettem amit akartam csak szamoltam a kaloriakat (fejben) es heti szinten fel kilot fogytam. Szepen lassan eljutottam a celig. Tettem ezt ugy, hogy heti 3x edzettem es pl estenkent salatat ettem (rohadt sok zoldeg, sultkrumplival (sutoben sult olaj nelkul)).


Az evesnek oromer kellene okoznia. Nagyon helyes, hogy figyelsz a sulyodra es nem akarsz elhizni..de a masik veglet sem jo. Ha lehet akkor a merleget ne hasznald.

2021. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Igen, mert az anorexia fogalma a kóros félelem a hízástól, evéstől. A beteg kövérnek látja magát ezért koplal (mint Te is).

Nem a súlytól függ az anorexia!

Szerintem próbáld meg jelezni a szüleidnek vagy egy szakembernek (van szerintem online is).

2021. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Evészavar, az biztos. Ha így folytatod, akkor a súlyod is anorexiás tartományba kerül előbb-utóbb. Kérdés, hogy azzal is kövérnek látnád-e magad. De nem kéne megvárni.

Borzasztó keveset eszel. A szervezetednek akkor is szüksége van minimum 1200 kalóriára, ha egész nap csak feküdnél. Ennyi kell az alapvető életfunkciók fenntartásához. Ezért nem szabad annál kevesebbet enni. A koplalástól valószínűleg lecsökkent az alapanyagcseréd, ezért óvatosan, fokozatosan kéne 1200 kcal fölé menned, ha el akarod kerülni a jojo effektust.

Ingyen is fordulhatsz pszichológushoz, iskolapszichológushoz, családsegítő vagy ifjúsági irodába.

2021. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok kommentet. Most nem szeretném a családomat a pszihológussal zargatni ezért csak szeptemberbe megyek majd iskola pszichológushoz, amúgy nem értem hogy miért van így mindenki le pontozva :/
2021. júl. 12. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!