Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osok, mit csináltok...

Borderline-osok, mit csináltok, ha a kedvenc emberetek egyik-napról a másikra kilép az életetekből?

Figyelt kérdés
Előre látom, hogy ez be fog következni, egy tanárom az illető akivel jó kapcsolatom lett az elmúlt évben, viszont amint befejezem a tanfolyamot, valószínűleg nem nagyon fogunk találkozni. Mit csináljak?

2021. júl. 13. 12:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
28%
Örülj neki, hogy egy emberrel kevesebb életét teszed tönkre.
2021. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő kommenteket, az a helyzet, hogy ez a kapcsolat nem vált toxikussá, legalábbis szerintem nem. Nagyon igyekszem, hogy ne sérüljenek a velem kapcsolatban álló emberek, de nyilván marha nehéz visszafognom magam. Szóval ez az ember valószínűleg nem tudja, én mennyire kedvelem őt, mert nagyon igyekeztem nem kimutatni felé, főleg mivel egy tanárom, tőlem tizenöt évvel idősebb, és házas, és tisztában vagyok vele, hogy marha nagy problémát tudnék okozni ezzel a kötődéssel. De a gondolat, hogy a tanfolyam végével ennyi volt, kikészít. Nagyon szerettem az órákat, rengeteget beszélgettünk, beleestem az oversharing hibájába is, de ennyi történt. Ettől függetlenül nem érint jól.
2021. júl. 20. 10:58
 23/24 pilátus válasza:
100%

Kedves utánam válaszoló:


Természetesen ha a BPD-s illető már zaklat téged, toxikusan viselkedik és egyáltalán nem látja be a hibáit, akkor persze, menekülj! De ha belátja és változni akar, csak nehezen megy, akkor szerintem egy barátnak igenis kötelessége segíteni. Én speciel jártam már masszív alkoholistával aki belátta, hogy baj van, és tapodtad sem mozdultam mellőle, amíg nem húztuk ki őt együtt az ingoványosból. Megéri másokon segíteni.

2021. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Azért, mert te szeretsz szopni, mert veled is kell, másnak még nem kötelező. Akkor sem, ha amúgy tudna a barátod lenni. Van, akinek nem éri meg. Ezt pedig ugyanannyira illik tiszteletben tartani, mint azt, hogy vakaki problémás, de nem tehet rola.
2021. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!