Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tud egy pszichológus...

Mit tud egy pszichológus csinálni? Hogyan tud segíteni?

Figyelt kérdés

Rengeteg pszichés problemam van. Étkezési zavarok, mániákus depresszió, önbizalom hiány, testkepzavar, es egyéb. Sokan mondjak mar nagyon régóta hogy elkellene mennem pszichológushoz mert ez nagyon gáz. De én mindig azt mondom: minek? Úgysem tud segíteni, majd én megoldom, nem kell semmilyen segítség. Sajnos igy 6 ev után ott vagyok h rájöttem, hogy mégis csak kell a segítség. De kicsit szkeptikus vagyok. Igy 27 eves létemre nem volt még normális parkapcsolatom, mert egyszerűen a sajat testkepzavarom, es onbizalom hianyom eluldoz mindenkit.

Mégis hogy tud egy pszichológus segíteni?



2021. júl. 15. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rávezet, hogy az a negatív kép, amit megcsontosítottál magadról, nem valós. Valószínűleg visszamentek a gyerekkorodig megnézni, hogy ez honnan ered (nyilván a túlzott szülői elvárásoktól). Kísér azon az úton, amikor elkezdesz megszabadulni ezektől az önsorsrontó gondolatoktól, veled örül a sikereknek, és nem hagy el a visszaesés esetén sem, hanem tovább lökdös. Eleve élmény, hogy van egy kedves ember (csak olyat válassz, aki azonnal szimpatikus), aki 50 percen keresztül csak rád figyel és negatív ítélkezéstől mentesen meghallgat, elfogad úgy, ahogy vagy, és hozzásegít ahhoz, hogy magadat is ítélkezésmentesen tudd nézni. Olvass utána például a sématerápiának.

Amiket itt felsoroltál, azok pszichiáter által diagnosztizált betegségek? Mert akkor gyógyszeres kezelést kellett volna már kapnod a diagnózissal együtt. Vagy te diagnosztizáltad magadat? Hát akkor ez nem biztos, hogy így van!

2021. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.


Sajnos a legtöbb tunet igaz. Régebben voltak ongyilkossagi kiserleteim, illetve próbálkoztam. Eleg sok heg van a karjaimon. Ha vmi bant vagy nagyon utalom magam az hogy megvaghatom valamimet egyfajta feludules. Elvegre a fajdalom vhogy elmulasztja a gyuloletemet. Ne nevess ki de multkor az igazolvanykepem miatt nagyon durvan osszevertem magam a sulyzom rudjaval, mert h ezt erdemlem. A munkaban akik meglattak te atyaeg, Úristen, ki csinalta ezt veled? Minden oke?

Ha valaki megbant vagy barmi hányasig eszek. Elvesztem a kontrollt. Ha epp fogyozok es vki beszol 1 het alatt fel tudok szedni 5kg-t, sajnos tényleg mertektelen olyankor az etvagyam. Sot igazából nincs is etvagyam csak erzem h enni kell.

A kulsomet nagyon utalom. Kb 14eves korom ota az el bennem h igen egyszer en is elfogadott leszek ha megmutettem magam es uj arcom lesz. Azota szeretnek strandra is menni, de egyszerűen felek.

Depresszió hmm sokszor eloszokott jonni, mindig a kulsobol adodo problema miatt: es akkor meg az ágyból sem akarok kikelni, ilyenkor enni sem.szoktam vagy meg tobbet eszek, aztan alszok tovabb. Volt h 2 honapra totalra eltuntem. Senkinek sem reagáltam meg semmi. Elmentem dolgozni furdes eves ágy.

Van egy uj munkahelyem. Itt ugy kezdtem, hogy kotelezo volt a maszk. Mindenkivel nagyon jóba lettem. Volt ami megvédett, es volt ami eltakart es nem kellett magam szegyelni es lehettem az aki tenyleg vagyok. Sajnos 1 hete miota ujra nem kell maszk, senki sem beszel velem, kerulnek. Meg a szunetekbe is inkább felmegyek az öltözőbe es elrejtozok. Plusz en is inkabb a foldet nezem, meg megsem szolalok. De ilyen problemaim vannak meg h polot nem merek felvenni, csak nagy pulcsi nehogy valaki meglássa a karom. Stb

Párkapcsolat. Képzelj el egy kapcsolatot ahol a bnod nem engedi h levedd a ruhait szex kozben, nem engedi h tapizd(mert h dagadt), n tudsz vele elmenni sehova, mert szegyenli magat. Nem tudsz etterembe menni vele, mert szegyell masok elott enni. Nem tudsz vele kozosen enni, mert fel meg elotted is enni. Ilyen dolgok miatt mar kerultem korhazba. Volt egy baratom de nem mertem elotte enni es 4-5 napig folyamatosan együtt voltunk. Wc-re elmenni szinten nem mertem. Úgyhogy egyszer ugy beszurt a szivemnel h a mentok vittek el.

Neha szinten amiatt mert csunya vagyok nem vagyok biztos a nememben sem. Neha rám jön h hat igen en fiu vagyok es elkezdek ugy viselkedni, oltozni.

Pedig gyakorlatilag lany vagyok, meg a fejemben is lanyos dolgok vannak. Pusztan nincs meg az adottsag hozza

Es meg sorolhatnám milyen nyalanksagok.

Sajnos erre nem reg eszmeltem ra h ha akarok vkit tényleg kell segítség. Mert oke hogy atplasztikaztatom magam, de attol meg lehetnek belul problemaim.

2021. júl. 15. 23:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Testvereim, barataim mind azt mondjak hogy nagyon kell a pszichológus.
2021. júl. 15. 23:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a regeny miatt
2021. júl. 15. 23:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek olyan masszív tünetek, amik miatt pszichiáter kell, és mellé a pszichológus. Ez nem mániás depresszió, nincs benne semmi mánia, hanem unipoláris depresszió, gyógyszeresen kell kezelni a szorongással együtt, mert komoly akadálya az alapvető életnek. Keress egy klinikai szakpszichológust, aki tud neked javasolni egy pszichiátert, vagy kezdd a helyi pszichiátriai szakrendelésen, és ott érdeklődj pszichológus iránt. Viszont a gyógyszeres kezeléshez türelem kell, mert idő kell a hatáshoz, és nem biztos, hogy rögtön az első bejön.

A külsőddel ne foglalkozz, az csak egy adottság, semmi szerepe az ember szerethetősége szempontjából, a legrondább embereket is szereti valaki. Ez egyszerűen lényegtelen. Vegyél erőt magadon és menj el strandra vagy ahova akarsz, pont ugyanolyan átlagos emberek lesznek ott, mint te. Kövérek is. A munkahelyeden szólítsd meg a kollégákat akárcsak egy mondatra is, hogy mondjuk vajon meddig tart még ez a kánikula. Azért nem szólnak hozzád, mert látják, hogy kerülöd őket. Ezzel pedig magaddal szúrsz ki, nem harapnak. Közönséges átlagos emberek, pont mint te. Ha sokan mondják, hogy menj pszichológushoz, akkor sok ember törődik veled, sok embert érdekelsz. Szóval irány a pszichiátriai szakrendelő, és kezdj el pszichológust is keresni az interneten. Arra azért havi kb 60 ezret kell számolni, kivéve, ha sikerül ingyenesre bejutni a kórházban vagy szakrendelésen..

2021. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!