Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pánikrohamok törnek ràm,...

Ha pánikrohamok törnek ràm, mindenképp pszichológushoz kell fordulnom, vagy kigyógyulhat belőle az ember magától is ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Pszichiáterhez ÉS pszichológushoz.
2021. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
semmi sem kötelező, de miért nehezítenéd meg a saját életed? mind a pszichiáter, mind a pszichológus azért van, hogy segítsen a maga módján.
2021. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En hozza fordultam. Es vegul tiz ev beszelgetes utan a gyogyszer hozott szamomra hihetetlen gyogyulast. Utana gyogyszer nelkul is tudtam, tudom jo idoszakokban, lenni, de a gyogyszer segitett at, hogy visszalenduljek a panik nelkuli normalitasba es aztan kezelni tudjam.
2021. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ mennyire gyakori, milyen intenzitású és miért alakul ki a pánikroham.


A pánikroham csak azért olyan rossz mert te teszed azzá. beképzeled. Ha pl otthon tör rád és csinálsz egy hidegzuhanyt akkor instant megoldva a problémád.


Ha valami fóbia miatt alakult ki akkor fokozatosan kell megbirkoznod vele..a belső monologodat pedig gyakorolnod kell megváltoztatni stb.

2021. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért alakult ki. Sokszor rámtör rosszkedv, nem tudom miért pontosan. Egyszer kétszer van olyan egy évben, h azt gondolom , infarktusom van. Nagyon érdekes. Nagyon sokat dolgozok, es mellette suli is van, most fogok vizsgázni. Bár az sem érdekel ha nem sikerül, de azért belül az van , h jó lenne tul lenni rajta. Szoval nem tudom. Jó életem van viszonylag , lehet ez a pandémia is rátesz....Nagyon érdekes. Voltam kivizsgaltatni magam, nem találtak semmit sem.
2021. ápr. 4. 19:37
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gyakori a pánikroham akkor inkább olyan pszichológushost keress akinek az önéletrajzában nem csak az egyetemi évek szerepelnek.


Amúgy ha munka suli kombó előtt nem volt pánikrohamod akkor azért lehet mert túlhajszolod magad. Ha szeretsz olvasni akkor mindenképp ajánlatos önismereti könyveket olvasni. edmund j bourne - pánik és szorongások gyógyitásának kézikönyvét pl kötelező olvasmánnyá tenném. Neked is nagyon sokat segitene.

2021. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!