Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon ez a testképzavar csak...

Vajon ez a testképzavar csak átmeneti állapot, vagy forduljak szakemberhez?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta küzdök a sovány testalkatommal, mindig formásabb, izmosabb akartam lenni. 20 évesen jutottam el oda, hogy tudatosan tegyek ezért a célért, sikerült is. Egy év alatt 7 kilót híztam, folyamatos edzéssel és megfelelő táplálkozással. (Régebben minden deka küzdelem volt, ezért ez hatalmas teljesítmény). Most azonban egyáltalán nem tetszik, amit látok, nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Pedig 170 centimhez lettem 57 kiló. A LÉNYEG: Vajon csak a hirtelen változás szokatlan, és egy idő után tetszeni fog, vagy forduljak szakemberhez testképzavar okán?

2021. júl. 19. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi nem tetszik rajta? Nem ezt hívják testképzavarnak!
2021. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem még nem testképzavar, csak szokatlan neked a változás. Ha viszont kövérnek látod magadat és emiatt egy diétába is kezdesz, akkor fordulj pazichológushoz.

A 170 cm-hez az 57 kg vékonynak számít, a leírásodból pedig az derül ki, hogy annak a plusz 7 kg-nak a jelentős része izom.

Csak összehasonlításképp: Amikor 50 kg volt a testsúlyod, akkor a BMI-d 17,3 volt. 17,5 alatt már anorexiának számít, ha az illető egyre kevesebb táplálék felvétellel érte el a jelenlegi testsúlyát.

Én a leírásod alapján biztos vagyok benne, hogy ezzel az 57 kg-al sokkal szebben és egészségesebben nézel ki. A jelenlegi testsúlyodat edzéssel és egészséges táplálkozással érted el, azaz formásabb lettél.

2021. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vannak napok, amikor kövérnek látom a végtagjaim, semmilyen ruha nem tetszik magamon, holott ez a külső volt eddig a célom.

Lehet, hogy nem így hívják, nem vagyok szakértő. Csak arra lennék kíváncsi, hogy ez normális reakció-e, vagy már torzultan látom magam a sokévnyi próbálkozás után.

2021. júl. 19. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velem is😂Alapvetően vékony vagyok, 157 cm 45 kg. 2 éve edzéssel felhíztam 52 kg-ig, akkor meg már az volt a bajom, hogy pufinak láttam magam. Szóval inkább visszafogytam. Most megint edzek, 49 kg vagyok, most ezt próbálom tartani, ez így pont tetszik. Ha úgy látod, hogy túl izmos lettél és nem tetszik, akkor vegyél kicsit vissza az edzésből. De amúgy a nők kb 80%-a ilyen, akárhogy nézhetünk ki, sosem vagyok teljesen elégedettek magunkkal. Bár ehhez hozzásegít az emberek rosszindulata is, mikor vékony vagy, azért szólogatnak be, mikor felszedsz valamennyit, akkor meg azért.
2021. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, nagyon köszönöm ezt a jól kifejtett hozzászólást. A BMI-n nagyon meglepődtem, kicsit felnyitotta a szemem.
2021. júl. 19. 11:38
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod, lehet velem is ez lesz 😅 És rátapintottál a lényegre, amire eddig nem is nagyon gondoltam. 20 évig hallgattam, hogy elől deszka-hátul léc vagyok, most pedig azonnal jöttek beszólások, hogy meghíztam. Pedig nem úszógumim lett.🤣
2021. júl. 19. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen most látom én is, hogy igazából még így is vékonynak számítasz, kizárt dolog, hogy túl vastag lennél. Ne aggódj, nem kell fogynod!
2021. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 ahhoz szokj hozzá, hogy beszólásokat mindig kapni fogsz. Minél jobban nézel ki, annál inkább. Nekem mindig csak kövér nők szólogatnak be vagy önbizalomhiányos pasik, akiknél sokkal jobbat is kaphatnék. Csak irigyek, nem szabad velük foglalkozni. Tuti nagyon csinos vagy! :)
2021. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
0%
A testképzavar a felborult bélflóra "játéka". Ezek a kis gazfickók MINDEN életfolyamatba belepofáznak. Azt és annyit akarsz enni, ami és amennyi nekik kell, stb.
2021. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!