Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre rosszabbul érzem magam ...

Axon199 kérdése:

Egyre rosszabbul érzem magam Segítettek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve anorexiás voltam nagyon lefogytam mert nem éreztem szépnek magam akkor 85-ről mentem le 50kg-ig

A lényeg hogy tavaly 65kg voltam majd mostanáig feljöttem 75kg-ra (180cm).

Közben folyamatosan edzettem hogy ne zsírban jöjjön fel

Nagyon sok helyről kaptam a pozitív visszajelzést az alakomra de nem tudom szépnek látni magam

Folyton azt látom hogy kicsi a karom és mindenkinek aki még egy percet nem sportolt életében annak is nagyobbnak látom és arányosabbnak a testét

Napról napra rosszabbul érzem magam emiatt folyton nézem a tükörben magam és csak a hibákat látom

Kitűztem magamnak egy apró célt hogy hogyan akarnék kinézni de félek ha el is érem szorgalmas munkával akkor se fogom jól érezni magam a bőrömben :(

Régebben nagyobb volt a hasam kissebb a karom mégse éreztem magam annyira rosszul mint most

Több pólóm is van ami már nem jön fel a karomra a vállamra tehát kézzel fogható jele van az edzéseimnek mégse vagyok megelégedve

Ha nem néznek meg az utcán a lányok úgy már rosszul érzem magam hogy nem nézek ki eléggé jól

Jelenleg is orvosi kezelés alatt vagyok járok csoport terápiára is

Mind a kezelőorvosomnak mind a pszichológus nőmnek nehezen beszélek erről

Anyukám is dicsér hogy izmosodok

A szomszédok is stb

Egy hete nem edzettem mert elestem és megzúztam a csuklomat és így még rosszabbul érzem magam hogy edzeni se tudok

A barátnőm is megdicser sokszor

De én valamiért hiába fejlődök testileg lelkileg egyre csak lentebb vagyok

Szerintetek hogy tudnék ezen változtatni hogy máshogy lassan magam?

Csak megkéne várnom míg olyan izmos leszek vagy a probléma a lelkemben van?

A válaszokat előre is köszönöm



2020. szept. 19. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a lelkedben van.


És talán az lehet az első lépés, ha elképzelhetőnek tartod, hogy nem úgy észleled magadat, mint ahogy az van.


Lehet a hangulataid is hatnak arra, hogy milyennek látod magad. Ha ez így van, akkor pl ha borulva vagy lelkileg akkor kerüld a tükröt.


Meg az edzéseket és az evést próbáld ne a kinézet alapján csinálni. Hanem mechanikusan. Legyen egy terved mit eszel és mit edzel és tartsd be és a kinézetet hagyd, csak bízz meg benne, hogy ennyi evéssel és edzéssel ez jó kell legyen mindegy mit látsz.

2020. szept. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz megnyílni a terapeutádnak, akkor rossz terapeutánál vagy. Menj addig, amíg nem találsz egy olyat, akiben teljesen megbízol, érzed hogy semmi ítélet nincs benne, csak támogatás az irányodban. Érzed, hogy a terápiákon jönnek új szempontok, elgondolkodsz dolgokon. Muszáj, hogy egy profi pszichológus (nem pszichiáter) foglalkozzon veled minimum heti egy órát, mert ez az egyetlen útja annak, hogy tartós és gyökeréig ható megoldás szülessen!
2020. szept. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!