Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zárjam ki a negatív...

Hogyan zárjam ki a negatív gondolataimat?

Figyelt kérdés
Állandóan úgy érzem, hogy sosem leszek boldog. Hogy nem szeret senki, mindenkinek csak teher vagyok és jobb lenne, ha csak úgy hirtelen megszűnnék létezni és nem kellene szenvednem tovább a megfelelési vágy és szeretethiány miatt. Én sosem voltam fontos, mindig mások érdekeit néztem. Gyakran gondolkodom az öngyilkosságon, de nem tudnám megtenni. Ha rajtam múlna nem lenne akadálya a dolognak, viszont nem szeretnék senkinek csalódást okozni vagy esetleg lelkiiseret furdalást. Magányos vagyok, nincsenek barátaim, nincs testvérem. A szüleim sosem foglalkoznak velem, azzal mutatják ki a szeretetüket, hogy mindent megvesznek nekem. Állandóan azt hajtogatják, hogy nem vagyok elég jó, mindig az unokatesómhoz hasonlítanak, ha ötöstől rosszabb jegyet kapok mindentől eltiltanak. Nem csinálhatom azt amit akarok, megszabták hogy orvos lesz belőlem, sőt, már a férjemet is kiválasztották. Úgy érzem nincs értelme élnem, hogy csak egy értelmetlen színdarab szerepeit játszom. Mit tegyek?

2018. szept. 27. 18:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Lemarad, hogy 16 éves lány vagyok.
2018. szept. 27. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne a negatív gondolatokat akard kizárni, hanem a pozív dolgokra akarj többet gondolni. De tényleg. Nem sok a különbség, de van.


Pl. Ne arra gondolj, hogy "A szüleim nem szeretnek.", hanem arra, hogy "Egyszer találok valakit, aki szeretni fog."

2018. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még bírd ki 2 évig, ha nagykorú leszel, elköltözhetsz tőlük. Feltéve ha dolgozol és lesz pénzed eltartani magad.Kemény élet lesz. Akkor sem leszel boldog.

Most mindent megkapsz, most sem vagy boldog.

Sajnos mindennek ára van.

Ha nem akarsz orvos lenni, hát tiltakozz, ne engedj nekik.Találd ki mi szeretnél lenni.

Nem kell elfogadni a férjet sem.Találj magadnak valakit majd.

Ne hagyd magad.

2018. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!