Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elviselni a...

Hogyan lehet elviselni a testképzavaros emberek kritikáit?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta fogyókúrázik, mindenféle kétes terméket megvásárol, fogyás csokit, tablettát, port, ellenben semmit nem sportol. Másról sem lehet vele beszélgetni csak a diétáról, a táplálkozásról, a betegségekről. Én egészséges vagyok, picit meghíztam a karantén alatt, mert államvizsgáztam is, de nem fogok hisztizni, hanem elmegyek futni. Nem szorongok amiatt, mert néha megeszek egy kis édességet, vagy a Balatonon jó ízzel elfogyasztok egy tejfölös lángost. Anyám ezekre gondolni is képtelen, szerinte súlyos bűn megenni egy sportszeletet. A legrosszabb, hogy az önbüntetésén kívül engem is piszkál és megaláz, hogy dagadt vagyok, ,soha nem lesz pasim, stb. Szerencsére nem tartjuk a kapcsolatot, mert külön élek, de mindig amikor beszélünk, akkor csak ezekkel a témákkal jön.


Múltkor feltöltöttem egy fotót a közösségi médiára, perceken belül kibeszélt az egyik rokonom a hátam mögött anyumnak, hogy mennyire meghíztam, mindketten megszállottan ezzel provokálnak. Leírtam egy üzenetet a kedves rokonomnak, hogy én sem törődöm az ő életével, senki sem tökéletes, és mielőtt bárkit kritizálna, először számoljon el tízig, mert sose tudni, hogy kinek milyen egészségügyi problémája van, ami miatt túlsúlyos. Azt is leírtam, hogy rosszul esett, de még válaszra sem méltatott, csak megnézte az üzenetet.


Tisztában vagyok azzal, hogy ezek az emberek csak saját magukat utálják és sanyargatják, de ezt egy egészséges testképpel rendelkező ember hogyan viselje el? Már nem merek megosztani semmit a közösségi oldalakra, mert ki fognak beszélni. Kezdek rosszul lenni, mert nagyon megbántottak. Persze soha nem kérnének elnézést.


2021. júl. 19. 23:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy 165 cm vagyok és 70 kg. A BMI index szerint csak kevéssel (3 kilóval) léptem át a normális tartományt, tehát gyakorlatilag nem is vészes, ők mégis úgy beszélnek velem, mintha 100 mázsás lennék.
2021. júl. 19. 23:07
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
És ez téged miért érdekel? Ha felhozzák a témát röhögd ki őket, vagy mondd azt, hogy és akkor mi van. Csak azzal tudnak idegesíteni amit magadra veszel. Én az ilyen negatív beszólásokra annyit szoktam mondani, hogy és? . Aztán felnevetek egy picit.
2021. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért, mert a saját nyomorukat akarják rám erőltetni, azt akarják, hogy én is rosszul érezzem magam, én is szenvedjek úgy, mint ők. Ha egyszer megcsinálják, akkor még elviselem, de ez állandó, és nem vesznek vissza.
2021. júl. 19. 23:16
 4/14 anonim ***** válasza:
Addig kell kérdezgetni, hogy és, meg, hogy akkor mi van, illetve mondjad hallgatlak stb. amíg meg nem unják. Vagy mondd meg nekik amit ide leírtál. Nem kell önbizalomhiányosnak lenni, meg kell merni mondani amit gondolsz. Jó tudom, én könnyen pofázok 2méteres 100kilós harcedzett férfiként, de tényleg kicsit be kell keményíteni, ha olyan a helyzet. Érd el, hogy tiszteljenek és addig amíg nem mutatsz dominanciát mindenki le fog nézni.
2021. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek csak úgy állnak le ha elengeded a füled mellett. Ha anyáddal telefonon beszélsz és jön azzal hogy milyen dagadt vagy (ami nem igaz csak a saját huylesege), akkor mondd neki hogyha csak ezzel bír jönni ne csodálkozzon ha idős korába otthonba lesz dugva, es nyomd rá a telefont. Én az ilyen mérgező emberekkel ha tehetem egyáltalán nem is tartanám a kapcsolatot. Minek? Hogy a saját lelki nyomorát belémverje? Köszönöm, nem.
2021. júl. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki h én is szeretlek hiába vagy dagadt :)
2021. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem olvastad végig, megmondtam a magamét üzenetben, és azt is, hogy rosszul esik, de válaszra sem méltattak.
2021. júl. 19. 23:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért nem válaszoltak, mert nem tudtak mit. Felülkerekedtél rajtuk. Ez a dominancia.
2021. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Normális emberek elnézést kérnek… persze az ilyen makacs emberek erre soha nem lesznek képesek.
2021. júl. 19. 23:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg dominálni akarsz és elismerést, bocsánatkérést vársz, veszíteni fogsz, mert ezeket nem képesek megadni. Sajnos nincs más hátra, mint beletörődni, és elfogadni, hogy ők így gondolják, de ez téged nem zavar és nem érdekel. Ha ennyire komolyan bánt a viselkedésük, esetleg érdemes felkeresni egy pszichológust/vagy hasonló probémákkal küzdő emberek számára indított terápis csoportot.


El kell jutni arra pontra, hogy ne akard maagd megvédeni a támadásaiktól: épp erre utaznak, hogy te védekezz, és megadd számukra azt a hatlmat, hogy így tovább támadhatnak.


Bizonyos csatákat úgy lehet megnyerni, ha nem veszel részt benne. Ha anyud ilyen témával hozakodik elő, ne próbáld se megcáfolni se megerősíteni. A mérgező szülők c. könyben olvashatsz az ilyen esetekben javasolt "nem védekező válaszokról". Pl.

Anya: már megint felszedtél legalább 10 kilót, nagyon kövér vagy!

Te: Érdekes, hogy így gondolod, anya.

Vagy "Sajnálom, hogy így látod a dolgokat." Stb.

Javaslom egybként a könyvet, szerintem nagyon tanulságos.

2021. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!