Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elviselni a...

Hogyan lehet elviselni a testképzavaros emberek kritikáit?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta fogyókúrázik, mindenféle kétes terméket megvásárol, fogyás csokit, tablettát, port, ellenben semmit nem sportol. Másról sem lehet vele beszélgetni csak a diétáról, a táplálkozásról, a betegségekről. Én egészséges vagyok, picit meghíztam a karantén alatt, mert államvizsgáztam is, de nem fogok hisztizni, hanem elmegyek futni. Nem szorongok amiatt, mert néha megeszek egy kis édességet, vagy a Balatonon jó ízzel elfogyasztok egy tejfölös lángost. Anyám ezekre gondolni is képtelen, szerinte súlyos bűn megenni egy sportszeletet. A legrosszabb, hogy az önbüntetésén kívül engem is piszkál és megaláz, hogy dagadt vagyok, ,soha nem lesz pasim, stb. Szerencsére nem tartjuk a kapcsolatot, mert külön élek, de mindig amikor beszélünk, akkor csak ezekkel a témákkal jön.


Múltkor feltöltöttem egy fotót a közösségi médiára, perceken belül kibeszélt az egyik rokonom a hátam mögött anyumnak, hogy mennyire meghíztam, mindketten megszállottan ezzel provokálnak. Leírtam egy üzenetet a kedves rokonomnak, hogy én sem törődöm az ő életével, senki sem tökéletes, és mielőtt bárkit kritizálna, először számoljon el tízig, mert sose tudni, hogy kinek milyen egészségügyi problémája van, ami miatt túlsúlyos. Azt is leírtam, hogy rosszul esett, de még válaszra sem méltatott, csak megnézte az üzenetet.


Tisztában vagyok azzal, hogy ezek az emberek csak saját magukat utálják és sanyargatják, de ezt egy egészséges testképpel rendelkező ember hogyan viselje el? Már nem merek megosztani semmit a közösségi oldalakra, mert ki fognak beszélni. Kezdek rosszul lenni, mert nagyon megbántottak. Persze soha nem kérnének elnézést.


2021. júl. 19. 23:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem fontos, hogy megvédjem magam, és szembesítsem őket azzal, hogy ciki, amit csinálnak. De az biztos, hogy naiv voltam elnézést várni, ennyire azért nem intelligensek.
2021. júl. 19. 23:45
 12/14 anonim ***** válasza:

Az esetek zömében a szülők egyszerűen képtelenek beismerni a hibáikat: erre hiába vársz. Amíg ezt várod folyton csak csalódni fogsz és csak egyre és egyre jobban fel fognak emészteni a parttalan viták, amelyek során sikertelenül próbálod megvédeni magad.

Szerintem a hosszú távú megoldás, ha önállóan tudsz ítélkezni és nincs szükséged az ő megerősítésére. Amíg erre igényt tartasz, addig hatalma lesz fölötted és kedvére mérezheti az életed.

Egyébként gyakran megesik, hogy szükséged van a megerősítésére? Mennyire sikerült függetleníteni magadat tőle?

Sajnos hosszú évek szenvedése és sebei tanítottak meg rá, hogy vannak egyes szülők, akik szülőknek alkalmatlanok és hiába vársz tőlük bármilyen gyengédséget, megértés vagy elfogadást. Nincs más hátra, mint elfogadni, hogy ők ezen dolgok megadására képtelenek, és bár fájdalmas folyamat, de bele kell törődni, és nem várni tőlük ezeket: az állandó csalódás csak felőrli az embert testileg-lelkileg.

2021. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Valamit félreértettél, én épphogy ellenzem azt, amit ők gondolnak, nem kell túlanalizálni. Szerintem betegesen gondolkodnak, én pedig egészségesen. Viszont nem vagyok pszichopata, ezért ha hosszú ideig mondogatják ugyanazt és ugyanazt, nehéz közömbösnek maradni. Évekről van szó… elhiszed, ha azt mondom, hogy konkrétan semmi másról nem tudtunk eddig beszélni, legalábbis az esetek 95%ban csak a hülye diétákról? Ráadásul ostobák, mint egy szamár. Nekem nem baj, ha egyszer megeszek egy jó lángost, viszont kapok érte egy 10 perces kioktatást, hogy soha nem lesz pasim. 1 kib*szott lángos miatt, holott olyat csak nyáron eszik az ember. Sokáig tűrtem, de van hogy már nem lehet. Tudom, hogy nem tehetek semmit, de ha elfojtanám az érzelmeimet, akkor az csak még rosszabb lenne.
2021. júl. 20. 00:26
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagy meglepődésemre azt mondta, hogy válaszra sem méltat, azért nem írt vissza az üzenetemre. Hogy lehet valaki ennyire gonosz?
2021. júl. 21. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!