Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmi nem segít a szorongásos...

Semmi nem segít a szorongásos betegségemen, nem látom a kiutat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy elég komoly családi dolog miatt elég erős szorongástól szenvedek 12 éve. 17 éves korom körül volt a legdurvább, a házból sem tudtam kimenni.

Aztán javult. Több pszichológushoz jártam.


A Covid kezdete óta azonban újra lesújtott, erősebben mint valaha. Semmi nem hoz ki belőle lassan egy éve. A pszichológus és pszichiáter nem vesz komolyan. Kapok gyógyszeres kezelést, ami semmit nem hat. A pszichológus fél éve kezel, majd most benyögte, hogy ez nem terápia csak beszélgetés volt és nekem pszichoterápiás kezelés kell, ajánl mást. Rengeteget költöttünk orvosokra, ez mind magán. Dolgozni sem tudok így a családom fizette nekem.


A tüneteim a következőek:

Mindentől szorongok. Egyetemi óráktól sokszor hánytam, boltba nem merek egyedül menni csak ritkán. A laptopomat egy hónapja nem merem szervizbe vinni. Ha telefonalnom kell, kiugrik a szívem. Ha baratokkal találkozom, akkor is szorongok. Ha valakivel chsatelek, akkor is. Hetek óta nem tudok aludni mert este bever a szívem. Reggel hanyingerre kelek. Egész nap fekszem, tele vagyok negatív gondolatokkal.


Mostmár nagyon durva. A dokik azt mondtak, hogy a legmeglepőbb, hogy semmi nem látszik, egy csinos és összeszedett nő vagyok. Ismerőseim sem látnak semmit. Iskolában sem láttak soha semmit. Volt, hogy mar konyorogtem az orvosnak, hogy higgye el baj van.


Barátaim és parkapcsolatom nincs. Az egyetlen ember aki tudja a dolog komolyságát az Anya, ő fizeti a dokikat is. Viszont mostanában ő is kivan miattam, szoval nem panaszkodom neki, viszont azt érzem nem akarok mar élni így


Mostmar nem merek orvosokat sem felhívni. Mar rengeteg orvost jartam meg es nem akarok többet kiadni a semmire.


Mi a kiút? Van egyáltalán?hogy lehet ilyenből meggyógyulni, ha senkim nincs, és félek, hogy Anyának is elege lesz belőlem?


Koszonom aki előre is segít es ellat a tanacsaval.


28/N


2021. júl. 24. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Csak is a gyogyszer vethet véget ennek,probáltd ki a cisordiol injekciót,nekem is ugyan ez volt a bajom,szorongtam csak annyi különbséggel hogy még hangokat is hallottam
2021. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahj szegénykém ismerős a helyzet:(

Antidepresszánst nem szedtél még? Nekem csak az segített.

2021. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cisordinol injekció,mond az orvosnak hogy hallotad valahol,az tutira segít 1 honapban 1x kell beadni,800ezer forint belöle egy,de ha felírják akkor ingyenes
2021. júl. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Már az elején klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát kellett volna keresni. A szorongásos zavaroknak a pszichoterápia az elsődleges kezelési módja. A te esetedben súlyosabb a szorongás, ezért gyógyszeres kiegészítésre is szükség van. Ha nem vesz komolyan a pszichiáter akkor válts orvost.

A szakember váltásokat minél előbb meg kell lépni, különben továbbra is csak az ablakon dobjátok ki a pénzt.

2021. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Antidepresszáns+szorongáscsökkentő kombinációja mindenképpen indokolt, az segíthet.
2021. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedtél/ szedsz?
2021. júl. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két dolog szükséges mindenképpen


1. Pszichiáter: egy JÓ antidepresszáns, MEGFELELŐ adagolással. Eleinte biztosan kell mellé szorongásoldó. Attól, hogy egy antidepresszáns nem jó, lehet, h a második vagy a harmadik viszont jó lesz. Sokáig tart megtalálni a jó gyógyszert, és belőni az adagolást.


2. Pszichoterápia/klinikai szakpszichológus: egy komoly teràpia évekig eltarthat akár.


Ha ezt a két dolgot megcsinálod hidd el, hogy meggyógyulsz.


Egy komoly depresszióval,szorongással, pánikbetegséggel járó állapotból megfelelő kezeléssel is időbe telik a javulás. Antidepresszáns és pszichoterápia kombinációja a leghatékonyabb. De így is több év mire akár teljesen kigyógyulsz.

2021. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Írj rám privátban és majd leírok egy történetet. A családomban történt ugyanez mint veled... Hosszú volt az út, de gyógyulással végződött.
2021. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!