Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet segíteni azon, ha...

Lehet segíteni azon, ha korábbi mentális terheltségtől hónapok óta nem működik úgy az agyam, mint előtte?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, az elmúlt másfél tanév nagy részét online kellett megoldani, nagyon lestrapált, mivel jól is akartam teljesíteni.

Alapból kollégista voltam, a legközelebbi barátaim is ~50 km-re laktak, így az aktív kikapcsolódás is csak kevésszer jött össze. A testvérem sem volt itthon sokat.

Egyéb családi dolgok is sokszor elfárasztottak, plusz az egész iskolai rendszer, hogy lényegében órák leforgása alatt képes volt minden megváltozni, és hogy itt az érettségi előtt a legtöbb dolog a helyzet miatt kétséges volt, vagy azt sem tudtuk, hogyan lesz, nagy nyomás volt.

Körülbelül március környékén kiégésem is volt, amit szerencsére a vizsgák előtt meg tudtam oldani, úgy hogy ha dolgom volt, ha nem, rossz időben is elmentem minden nap biciklizni és február óta rendszeresen relaxáltam és pihentem.

Az érettségim jó lett szerencsére, fel is vettek ahová akartam, de még most is úgy érzem sokkal fáradékonyabb vagyok.

Régebben általában napi 8 óra alvás bőven elég volt, most legalább 9-10 órát alszom, és így is le tudok feküdni délután.

Korábban sokmindent tudtam kezelni egyszerre,de most így az egyetemi jelentkezésnél már ha 3-4 dolgot kell intéznem, úgy érzem teljesen káoszban vagyok.

A tájékoztatókat is ha már 10 percnél tovább olvasom, olyan mintha legalább egy órája tanulmányoznám.

Jók a szellemi képességeim, de nem akarom, hogy a fáradékonyság kiszúrjon velem az egyetem alatt.



2021. júl. 28. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a ginko biloba kapszula sokat segített, amikor hasonlóan éreztem magam. DM-ben szoktam venni, ginko plusz a neve, max 2ezer forint.

Kb. 1 hét után érzem a hatását, frissebb vagyok szellemileg, jobban vág az agyam, memóriám is javul. Szerintem egy próbát megér!:)

2021. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha én ezekből semmit nem éreztem, nagy a gond velem?
2021. júl. 29. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem a meleg?
2021. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!