Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erősen szorongok...

Nagyon erősen szorongok emberek társaságában, még a családi és baráti környezetben se tudok rendesen ellazulni. Mit javasoltok? 25F

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben kifejtve: amikor a szorongás eltölt, akkor egyfajta erős nyugtalanság és éberség lesz úrrá rajtam. Képtelen vagyok szemkontaktust tartani ilyenkor és minden a környezetemben történő apró mozgásra, rezgésre hiperérzékeny vagyok (pl. ha csak leesik mellettem az asztalról egy tárgy vagy csak szimplán megmozdul mellettem valaki, arra hirtelen felrezdülök).

Mások számára épp emiatt nagyon zárkózottnak és félénknek tűnök jó okkal. Mivel látom az emberek arcán a negatív fogadtatást a viselkedésem kapcsán, így egyre inkább eltávolodtam az emberektől, mert úgy érzem, hogy csak teher vagyok mások számára. Ezt gondolom mondani sem kell, hogy ez csak egy spirálba torkollott és már ott tartok, hogy ha csak ránézek egy emberre már rögtön jönnek a rossz beidegződések, belső mantrák, hogy valószínűleg most se leszek képes normálisan szemkontaktust tartani, vagy megint látni fogják rajtam, hogy szörnyen szorongok, így kb. már a beszélgetés kezdete előtt lefektetem annak a kimenetét.

Próbálkoztam már pszichológussal, nem voltak jó tapasztalataim. Továbbá meditációval (ezzel enyhe javulást értem el ha rendszeresen űztem), illetve évek óta rendszeresen edzek, de sajnos a problémán nem tudtam még felülkerekedni.

Milyen javaslataitok vannak?



2021. júl. 30. 21:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok a többi válaszoló is, csak mindig eszembe jut valami, és százszorra írom le, amit egyszerre is lehetne. Jól mondod. Biztos nem fog menni pár hét vagy hónap alatt leküzdeni a szorongást, ne aggódj, ha hosszú a folyamat. Tuti hogy megéri
2021. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Másfél hónap vagyis kb 6 alkalom terápia egy ilyen több éves elmélyült önértékelési zavar esetében nulla. Csak az 3 alkalom, hogy feltárulkozol a szakembernek. Ez egy sokhónapos folyamat. Persze meg lehet vele próbálkozni egyedül is, csak sokkal kellemesebb, ha van kivel megbeszélned, van, aki lökdös, eloszlatja az önemésztő kételyeidet. Sokba kerül, az igaz, de ez önmagadba fektetett pénz. Menjél vissza a kettő közül a szimpatikusabbhoz. Mit szóltak, amikor abbahagytad a terápiát?
2021. júl. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!