Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok nyilvánosan enni?

Miért nem tudok nyilvánosan enni?

Figyelt kérdés
Se családi, baráti körben, sem akkor ha esetleg a párom visz étterembe. Elkezdek szorongani, olyan mintha beállna a nyakam is, a számat nehezen tudom kinyitni. Ez mitől van? Voltam pszichológusnál de nem tudott választ adni erre. Ő véleménye szerint nem akarok ott lenni és azért jönnek elő ezek a szorongások. De szerintem ez nem igaz, pl étterembe szeretek lenni. Ezek a tünetek úgy egy éve jelentkeztek. Van valakinek hasonló?
2021. júl. 30. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, ez természetes, az evés egy intim dolog. Sokszor még ma se tudok más előtt, és amíg megrágom eltakarom az arcom.
2021. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem vagy megelégedve a testeddel és emiatt? Esetleg szorongsz, hogy csúnyán eszel?
2021. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van valamilyen étkezési- vagy testképzavarod? Elégedetlen vagy magaddal?

Nem látlak és nem ismerlek. De tudom hogy gyönyörű vagy. Nincs olyan, hogy csúnya nő ☺️

Nem kell mások véleményétől függened, ne érdekeljen, hogy mit gondolnak, amíg helyesen élsz. Légy felszabadult és boldog!


Ja, és én mostanában azt játszom, hogy tudatosan megyek bele olyan helyzetekbe, amiktől féltem (vízbe ugrás, gyermekmunka, emberek stb) és olyan jó leküzdeni a felelmeket! Ha nem tudsz mások előtt enni, azért is egyél. Minél gyakrabban. Meg fogod szokni

2021. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A testemmel nincs bajom. Szeretek enni. Szerintem ilyesmi sincsen, hogy csúnyán eszek. Nem tudom mi lehet ez, de a legrosszabb, hogy ugye nem tudom rendesen kinyitni a számat olyan mintha szájzárat kapnék… Fura mert nekem eddig ilyen problémám nem volt. Egyik napról a másikra jött.
2021. júl. 30. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg furcsa. De szerintem az segíthet, ha minél többször leküzdöd magad
2021. júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is utálok más emberek szeme láttára enni, habár én nem is akarok változtatni rajta. Én azért nem eszek mások szeme láttára, mert nagyon nagy étvágyam van és szégyenlem magam azok miatt a megjegyzések miatt, hogy:

"Mégis hogy lehet ennyit zabálni?!"

"Te jó ég, már megint tömi a fejét!"

stb.

Ráadásul ha egyedül eszek, akkor lehet csámcsogni is. :D

2021. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Menj többször ugyan oda, de ne egyél csak italt kérj...szokd a helyet,nézz rá az emberekre,beszélgess a pincérekkel.otthon lefekvés elött gondolj arra milyen jó volt,és idézz fel dolgokat.

.harmadik,negyedik alkalom után csökkeni fog a szorongás....ha lehet többen menjetek,hülyéskedjetek,dumáljatok....ha vissza tudtál állni normál állapotba akkor jöhet a pároddal kettesbe...

2021. aug. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!