Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok nyilvánosan pisilni...

Nem tudok nyilvánosan pisilni (pauresis). Van megoldás?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szociális fóbia. Itt Magyarországon kevés irodalom foglalkozik ezzel amit nem értek. Több angol cikket olvastam erről. Akik ebben szenvednek azoknak általában alacsony az önbecsülésük, nem tudnak nemet mondani és áldozat típusok. Persze ez általánosítás de a lényeg hogy nem véletlenül alakul ez ki. Nekem sokat segített hogy elhatároztam hogy nem leszek áldozat és nem hagyom hogy a fóbia kicsináljon. Tudni kell hogy a fóbiának az a célja hogy kerüld (vagyis meg se próbáld) a nyilvános helyen való vizelést. Ne félj a fóbiádtól hanem gyűlöld.

Amiket javasolnék: nyugtató légzés gyakorlat, progresszív izomlazítás, jóga, meditáció. Legjobb ha naponta csinálod.

Ezeket a tippeket dr. Edmund J. Bourne- szorongások és fóbiák c. könyvben olvastam. Remek munka, ajánlom olvasásra.

És felkereshetnél egy hipnotizőrt is.

Csináld mindegyiket és legyél kitartó!

2018. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkorom óta ezzel élek,mióta csak az eszemet tudom,már óvodában sem tudtam.


Sajnos idővel egyre rosszabb lett.


Már nem csak nyilvános helyen nem tudok,hanem más szituációkban sem.

Ha szorít az idő,ha otthon vagyok és mások vannak a lakásban,és sietnem kell valahová,akkor sem.


Én teljesen munkaképtelen vagyok ez miatt...


30/f

2018. aug. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2

Sajnálom.

De próbáltál tenni valamit ez ellen (pl szakemberhez fordulás stb)?

2018. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Voltam "szakembernél",ahogy írtad,itthon nem igazán ismerik ezt.


Pl volt olyan,hogy rákérdeztem a hipnózisra,erre azt mondta,hogy "az teljesen felesleges,mert 3 éves kora előtt nem emlékszik az ember semmire".

2018. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember de nem gondolom hogy a hipnózis felesleges lenne. Még a te esetedben sem az. Keress más szakembert szerintem. Ha budapesti lakos vagy akkor Havasi Katalint ajánlom.
2018. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1

Jó részletesen leírtad:)

Egyéb tipp? Gyógyszeres kezelést érdemes alkalmazni?

Amúgy én tipikusan bocsánat hogy élek típus vagyok. A válaszod alapján ez lehet a gond velem.

2018. szept. 2. 13:46
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Gyógyszerszedést nem javasolnám. Tompítja az agyat és teljesen felesleges mert vannak gyógynövény kivonatok amik helyettesíthetik a nyugtatót (valeriána, orbáncfű pl). Menj be egy herbáriába és érdeklődj.

A "bocsánat hogy élek" mentalitás nem jó. Ezen dolgozz. A gyógynövény, gyógyszer szedése rövid távon megoldás lehet de hosszútávon az a jó ha kiiktatod a probléma forrását.

2018. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Köszi!


További válaszokat és tippeket is szívesen fogadok:)

2018. szept. 3. 16:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Hu, hat ez nekem is problema gyerekkorom ota. Az egesz kamaszkorom azzal telt, hogy teli holyaggal szenvedtem valahol, pl buszos kirandulasnal mikor az egesz busz a benzinkuton a wc-nel allt sorba, bementem, de nem tudtam pisilni, mivel hogy kint masok is vartak es az frusztralt. Szorakozohelyeken, suliban, mindenhol ez volt. Most felnottkent is csak ugy tudok, ha mar annyi ideje bent vagyok a fulkeben hogy hallom, hogy mar mindenki kiment. Evekig mèg otthon is meg kellett nyitnom a csapot, hogy pisilni tudjak. En rajottem, hogy a korulmenyeim okoztak, rossz kapcsolatok stb es ha ezek megszuntek, rengeteget javult a helyzet. De nem szunt meg teljesen. Probald meg felismerni, hogy nalad van-e valamilyen kivalto korulmeny.
2018. szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én az osztálykirándulásokra el sem tudtam menni,kitaláltam valamit,hogy miért nem megyek,mert nem tudtam volna ott aludni sehol.


Utazás?Az kilőve?Nem tudnék úgy wc-re menni,hogy "vár rám a busz".

2018. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!