Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem merek idegenekkel...

Miért nem merek idegenekkel beszélni?

Figyelt kérdés
Fel akartam hívni egy lányt, 12-15-ig ültem a telefon felett mert nem mertem megtenni. Azóta inkább elengedtem. De igaz ez mindenre, pl ha vennék valamit... Szorongok.
2021. aug. 6. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
15%

A miértre csak te tudod a választ... miért vagy beszari. Miért félsz. Mitől félsz...

Valószínűleg rossz élmény, trauma hatása... de lényegében bármi lehet.

2021. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 17 éves fiú vagyok, pszichológia témában utazok már elég régóta.

Az első dolog az lenne, hogy átgondold, hogy mitől szorongsz. Mitől félsz? Miért nem mersz idegenekkel beszélni?


Talán az önbecsüléseddel van gond? Úgy érzed, hogy nagyok az emberek elvárásai feléd? Nem tudsz megfelelni?


Ezekre adj választ a fejedben kérlek.


Gondolj bele. Ő csak egy lány. Nem fog történni semmi rossz, ha beszélsz vele.

A lányok általában szeretik ha ott van körülöttük mindig valaki, és tudnak rá támaszkodni.


Attól, hogy odamész beszélgetni, nem fog lehordani téged a sárgaföldig.


Benne van a pakliban, hogy elküld téged ha randizni hívod, mert nem felelsz meg neki, de akkor sem kell magad hibáztatnod, mert lehet, hogy igazából ő nem felel meg neked, úgy érzi, hogy nem tudna annyit nyújtani neked, mint amennyit te, és ezért inkább visszautasít.


Általában nem magadban kell keresned a hibát.


A szorongás, pánik, félelem egyébként csak tünet, nem ellenség! Csak emlékeztet / figyelmeztet, hogy az a dolog amit csinálsz, nem teljesen jó, változtass rajta.


Ha kihagysz az életedből lehetőségeket, mint a fenti példában látható, sose leszel boldog. Gondolj bele, ha felhívtad volna, alakultak volna a dolgok, pár év múlva, feleségül vetted volna, és gyerekeitek lettek volna. Boldogok lettetek volna együtt.


Ehelyett inkább elmenekültél, a félelmed miatt.

Az írásod alapján valami szégyenérzet is lapul benned, nem tudom miért, esetleg erről is írhatnál, történt valami kiskorodban, vagy a múltban, ami miatt szégyelsz valamit?


Egyékbként még mindig fenn áll a lehetőség, hogy felhívd.


50-50% százalék, hogy jól alakul a dolog.


A legtöbb ember nem olyan magabiztos, mint ahogy tűnik, legbelül nagyon gyengék, csak magabiztosnak mutatják a felszínt.


Próbálj meg többet társaságba járni, és mindig a középpontban lenni!


Menj most oda egy lányhoz az utcán, mondd neki, hogy most jöttél a városba (ha nem ismer persze), és kérdezd meg hol találod az XY helységet, vagy mennyi az idő..

Ez ha megvan, mehet tovább a párbeszéd!


Hajrá!

Privátban írj nyugodtan, ha segítségre lenne szükséged.

2021. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!