Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek erős bűntudatot?

Miért érzek erős bűntudatot?

Figyelt kérdés
Amikor valami rosszat teszek, olyankor erős bűntudatom van és nem akarom újra megtenni azt, amit tettem. Egy olyan férfinak küldtem intim fényképeket az interneten, akinek barátnője van. Most bűntudatom van emiatt és nem akarok ezzel a férfival többet beszélni az interneten. Nem akarok ehhez hasonló tettet elkövetni a jövőben. A bűntudat mellett szorongást is érzek. Nem vagyok vallásos, de mégis félek attól, hogy rosszat cselekedjek. Néha azon gondolkozok, hogy a halál után a gonosz emberekkel rossz dolgok történnek. Ha egy bogár, vagy egy szúnyog bekerül a lakásba az ablakon át és megölöm akkor egy kicsit rosszul érzem magam amiatt, hogy elvettem az életét. Amikor kibeszéltem valakit a háta mögött, erős bűntudatom volt és ezt is szorongás kísérte. Egyszerűen félek attól, hogy rosszat teszek.

2021. ápr. 12. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a képekkel én vigyáznék, mert ha úgy van simán vissza tud élni vele. A helyedben ilyeneket nem küldözgetnék, mert nyoma van.
2021. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Képeket semmiképpen ne küldözgess, nagyon meg tudod járni.


A túlérzékenységgel kapcsolatban pedig érdemes lenne pszichológushoz menned. Jó, hogy van lelkiismereted, de ez már káros hosszútávon.


Például a szúnyogot végképp nem kell sajnálni. Rengeteg van, pont azért mert sok elhullik.

Más állatokon élősködik (betegségeket is terjeszthet), azok meg vakarózással, farokcsapással védekeznek.

2021. ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vond vissza a beszélgetést. Remélhetőleg nem mentette a képeket, ha van barátnője. Ha mégis, akkor sem kell ezen lovagolnod.


Nem szép dolog, de sajnos én is tettem ilyet, amikor fiatal, naiv, és szerelmes voltam egy fiúba akinek bár barátnője volt, de hitegetetett. Én is azon agyaltam, hogy most mi lesz, hogy ezt tettem, belebetegeszem, belehalok a szégyenbe, és a lelkifurdalásba.


Aztán elkezdtem nővérként dolgozni, immár 20 éve dolgozom magasabb beosztásban egy kórházban. Gyerekek, amilyen sorsokat láttam a 20 év alatt. Anyák temetik el a gyermeiket. Nem tudnám kifejezni az érzelmeimet most itt nektek, de hidd el kedves kérdező, hogy a te problémád -és sokunké- eltörpül a valódi gondok mellett. Persze, érzelmileg megviselhetnek ezek a dolgok is, de akkor is gondolj bele: mennyire rosszabb is lehetne az életed.


Gyógyítsd ki magad, olvass motivációs könyveket, járj el a természetbe, nekem az szokott segíteni.

2021. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!