Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza a gondolatok miatti...

Mi okozza a gondolatok miatti bűntudatot?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy valami eszembejut a fejembe, de akár full random, és borzalmas bűntudatot/szorongást érzek miatta, és sokszor olyan gondolatokat kapok ami nem én vagyok egyáltalán, és rástresszelek. Valakivel volt hasonló erre van valami magyarázat? Az utóbbi pár napban pokolian leszív ez.

2021. aug. 1. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Lehet olyanra gondolsz amire nem szabadna és emiatt van bűntudatod. De a gondolataidat nem látja senki ne legyen miatta bűntudatod
2021. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez pontosan így igaz, csak nekem a lelkiismeretem valamiért sokkal gyengébb, mint az átlagnak, és a gondolataim miatt is beszorongok, de nem tudom miért.
2021. aug. 1. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én már nem élnék, ha kilátszanának a gondolataim, de sosem éreztem miattuk bűntudatot, azok csak gondolatok, még annyira sem valósághűek mint egy álom.


Azt, hogy mi okozza… hm… szüleid milyenek (voltak)? Mi történt ha füllentésen vagy rosszalkodáson kaptak? Én ilyesmire tudnék következtetni, hogy ilyesmi miatt van még a nem illő gondolatoktól is bűntudatot. El sem követted, de már lepereg előtted, hogy mit szólnának hozzá.

2021. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell megvizsgálni, végére járni, hogy ezeket a gondolatokat egyrészt miért tartod elfogadhatatlannak. Lehet az énképed túl magas lécet állít. Az emberek nem tökéletesek, te sem vagy az, de ez nem baj.


Az álmait sem tudja az ember kontrollálni, lényegében azok is gondolatok. Felesleges erre rástresszelni.

2021. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ezzel küszködök. Pszichológushoz is járok. És szintén azt mondta, hogy az ember a gondolatait nem tudja kontrollálni. Ne érezzek bűntudatot. Ezzel sokat nem segített, de dolgozunk rajta,egyéb dolgok mellett.
2021. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Elég annyi, hogy egy adott skálán mennyire rossz?
2021. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen, tudom hogy nem látszanak, csak nem gondolom őket normálisnak. Én OCD-s gondolatokra tippeltem, de nem olyan gyakoriak, hogy 0-24 csak 1-2 szer beugranak, és egész nap kattogok rajta, ha meg valahogy meg tudom magam győzni, hogy semmi gond, akkor más miatt kezdek el szorongani, valahogy egy ördögikörnek érzem amiből nem szabadulhatok sokszor. #6-os A gondolatok olyan 10-es skálán 7, és 10 között mozog. Nagyon beteg dolgok, de olyanok ami rám nem is jellemzőek. Sajnos nem akarok leírni itt olyanokat, mert 1-2 ember biztos félreérteni pedig egy bárány vagyok, és érzékeny ember hozzáteszem.
2021. aug. 1. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos itt nincs túl sok orvos, és csak azt tudom javasolni, amit általában szoktak. Menj el pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Ott biztosabb segítséget kapsz.
2021. aug. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!