Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek leépülni. Mit tegyek?

Kezdek leépülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eléggé hajlamos vagyok ráfüggni különböző drogokra. Valószínűleg borderline vagyok (nem részletezném) tipikusan az vagyok aki sokkal többre is képes lenne viszont akadályoznak a drogok. Nem kell komoly kábítószerekre gondolni. Főleg a dezodorra és a töltőgázra függtem rá 17 évesen. Képes voltam leállni vele viszont pár napra újra kipróbáltam és egyszerűen visszaestem. Hiba volt újra csinálni. Ez tudatosult bennem és tényleg azon vagyok hogy soha többet, és ennek nincsen amúgy nagy akadálya mert nem okoznak ezek komoly fizkai függőséget, ha egyáltalán okoznak. A kérdésem az, hogy hogyan tudnék a lehető leggyorsabban felépülni? Miket csináljak hogy ismét jó legyen mondjuk a memóriám, jobban érdekeljenek a kockázatok különböző szituációkban, jobb legyen a számolási és a probléma megoldó képességem. Ergó hogyan legyek okosabb? Olvassak? Sportoljak? Dolgozzak? Kétségbe vagyok esve. Úgy érzem már maradandó károkat szenvedett az agyam amiket nem tudok visszahozni, pedig ez nem teljesen így van hiszen még fiatal vagyok. Most kéne tegyek a javulásért. Hiszem hogy még nem késő. Mit tegyek?

2021. aug. 9. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen az agyam jelenleg nulla. Képtelen vagyok tisztán gondolkodni, és tervezni. Kérlek írjatok hétköznapi szokásokat/hobbikat amik segíthetnek, esetleg ételeket amikbe olyan vitaminok vannak amik segíthetnek a felépülésben.
2021. aug. 9. 19:20
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus sürgősen!!!!
2021. aug. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az agy nem regenerálódik. Viszont olvasással, tanulással fejlesztheted a képességeidet. Első körben ne drogozz soha többet. Helyedben mindenképpen megvizsgáltatnám magam, elmondanám ezeket a dolgokat a háziorvosnak. Aztán onnan már könnyebben tájékozódsz. Ne itt akarj meggyógyulni. A drog komoly probléma
2021. aug. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeresen vissza esegetsz, akkor még nem vitamin kell, hanem addiktológia, hogy az okokat kezeljék. Én súlyos nyugató függő voltam, nagyon nehezen tudtam leszokni, mert brutális elvonási tüneteim voltak, pár hónapig a nevemet sem tudtam leírni. Lényegében teljes életmód váltás kell, egészséges táplálkozás, sport, munka, szigorú napirend, stb. Ami direktbe segít az agynak, az az omega 3-6 (halolaj) kapszula, és minden ami tornáztatja, fejleszti, olvasás, rejtvények, vers- idegen nyelv tanulás, logikai játékok (nem xbox!). De hangsúlyoznám, hogy nem 2 nap alatt leszel "okos", hanem hónapok, évek. És azt már mondanom kell, hogy minden cuccot messzire kerülnöd kell. Ha visszaesel, akkor kezdheted előlről az egészet.
2021. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Alvás, 21:00-tól 6:00-ig.

2. Séta, sport, edzés.

3. Vitaminok közül D vitamin + segédvitaminok, ásványi anyagok amik javasoltak D vitamin szedése során.

4. Egy neked passzoló étrend, ami megfelelő mennyiségű omega3/omage6-ot tartalmaz.

5. Légy offline pár hétig, teljesen. Ne nézz sorozatokat se.

2021. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hiszem hogy a kemény munka kifizetődik.
2021. aug. 9. 20:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a meditáció segíthet?
2021. aug. 9. 20:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy segít, ráadásul árthat is.
2021. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem azért fontos említeni hogy ez az egész még 1 évig sem tart. Jelenleg 18 vagyok. Ha csinálnám még két hónapig akkor lenne egy éve. Mióta kiírtam a kérdés nem csináltam.
2021. aug. 12. 19:43
 10/11 anonim válasza:
Meditáció segít, ha pszichologus vagy pszichiáter segítségével csinálod. Kérj segítséget, sok városban van lehetőség ingyen járni szakemberhez. Családsegítő tud segíteni, hogy merre indulj el
2021. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!