Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok(?) 44 kg...

Anorexiás vagyok(?) 44 kg vagyok,155 cm. Pszichológushoz is járok,azt mondta anorexiás vagyok,de szerintem ilyen súllyal nem mondható anorexiának. Jó,nagyon sok tünetem van ami anorexiára utal, de szerintem a súlyom normális 17/L

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 00:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy az alakom átlagosnak néz ki. Nem soványnak
2021. aug. 10. 00:09
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

164 cm-hez voltam 45 kg.

Mivel sokat ettem, ráadásul bármit, semmitől sem híztam, soha nem érdekelt a súlyom, ezért nem voltam anorexiás, a vékonyságom ellenére sem.

Viszont ha te ezt a súlyt éhezés, drasztikus fogyókúra, stb. árán éred el, akkor lehet anorexia.

2021. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Az anorexia nem a súlytól függ, hiszen ez egy mentális betegség, amiben bármekkora ember szenvedhet. Ha egyébként normális adagokat eszel, és nem éhezteted magad, akkor valószínüleg csak az alakod ilyen, és akkor nincs semmi gond. A bmid elég alacsony, 18 körül van, úgyhogy ehetsz nyugodtan többet.
2021. aug. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
BMI testtömeg indexet nézz, az alapján betegesen sovány vagy, ez bizony anorexia. Pont az a ciki, hogy ami érzékelsz, az nem reális, nincs meg a betegségbelátás.
2021. aug. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Ne akard felülbírálni a szakembert, hanem működj vele együtt, érted dolgozik. A súlyod már most is alacsony, még 5 kiló rád férne, és ha tovább fogysz, a veszélyes zónába kerülsz. Anorexia=testképzavar. Amit látsz, az nem a valóság, azt az agyad alakítja át.
2021. aug. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

100kg-al is lehetnél anorexiás! Nagyon nem az a döntő ebben, hogy eljutsz -e odáig, hogy az életed veszélyezteted. Még nem, de ez egy mentális betegség, ha a pszichológus szerint érintett vagy, akkor elhiheted.

Azt írtad sok tüneted van erre, ezek nem hazudnak.

2021. aug. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Kezdjük ott, hogy az anorexia nem súlytól függ, ahogyan már előttem is leírták.

Viszont amivel nem értek egyet, az maga a BMI. A BMI felnőttekre vonatkozik, elméletileg 18 év és afelett, de nyilván embertől függ, én inkább 20-at mondanék. Egyébként percentilis táblázatot használnak.

BMI-re vonatkozóan:

[link]

Legfelső és a legalsó vonal mutatja, amit az emberek 3%-a ér el. Annak környékén lehet ok az aggodalomra főképp. A BMI pedig jelen esetben 18.31, ami valahol pont a 15%-os metszésvonalon van. Amúgy pedig a BMI használhatatlan, hogy valaki látatlanba csak úgy kijelentse ez alapján, hogy te bizony sovány/kövér vagy.


Másrészt egy javaslat a BMI-re (Oxfordi Egyetem matematikusai szerint):

BMI = 1.3*tömeg/magasság^2.5

magasság: méter

tömeg: kg

1.3*44 / 1.55^2.5

Ha nem számoltam el, akkor 19,12, ami pedig teljesen rendben.


Azt nem tudom, hogy valóban anorexiás vagy-e, de a súlyod rendben lehet. Ha valakinek van egy okosmérleg, esetleg beszerzel egyet, akkor ott kapsz egy részletesebb testösszetételt. Az alapján már jóval könnyebb konkrétumokról beszélni.

2021. aug. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
7-es Minek írsz kisregényt, ha fogalmad sincs az anorexiáról? Qurvára semmi köze okos mérleghez, meg test összetételhez, ebben semmi konkrétum nem lesz egy pszichológiai probléma esetében.
2021. aug. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%
Ehhez a magassághoz ez a súly tök normális, nem is kifejezetten vékony, szerintem átlagos. A súlyod alapján biztos nem vagy anorexiás, akkor sem, ha úgy gondolod, hogy pár kilót fogyni akarsz. De ha ezt úgy akarod, hogy nem eszel egyáltalán és hánytatod magad meg ilyesmik, akkor az vagy. 21F
2021. aug. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
#8 Kedves 8-as. Pontosan tudom mi az az anorexia, de első mondatomon kívül semmi sem szól arról. De ha azt állítod, hogy az anorexia súlytól függ, akkor úgy hiszem, neked nincs fogalmad a dologról. Ha elsőre nem sikerült megértened, kérlek olvasd el mégegyszer a hozzászólásom. Ha valamivel nem értesz egyet vagy rosszul tudom, akkor javíts kérlek és ne szimplán világtalannak nevezz! Az okosmérleget és a BMI-t nem anorexiára vonatkozóan írtam, hanem jelenlegi alakjára, fizikai egészségére vonatkozóan.
2021. aug. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!