Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok(?) 44 kg...

Anorexiás vagyok(?) 44 kg vagyok,155 cm. Pszichológushoz is járok,azt mondta anorexiás vagyok,de szerintem ilyen súllyal nem mondható anorexiának. Jó,nagyon sok tünetem van ami anorexiára utal, de szerintem a súlyom normális 17/L

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 00:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha jársz pszichológushoz egeszen biztosan van valamilyen mentális problémád ha ezt beleszámítjuk meg azt hogy a pszichológusok nem BMI alapján állapítják meg az anorexiát, hanem a tünetek alapján valószólű, hogy igen anorexiás vagy.

Egyik barátnőm 162cm és 45kg egyaltalán nem anorexiás, genetika.

De viszont létezik rengeteg anorexiás aki jóval több kiló mint amit a BMI jonak tart. Hülyeség kilók alapján nezni az anorexiát.

2021. aug. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
56%

10-es Pont ez a lényeg te azt írtad most rendben van a súlya, de úgy kielemeznéd okos mérlegen, az mégis az igazság tudója.

Képzeld el, hogy ő hónapok óta éhezik, semmi értékes tápanyagot nem fogyaszt, a tükör, és a mérleg minden kapaszkodója, nem ahhoz, hogy jól nézzen ki, hanem, hogy minél kevesebb legyen a súlya, kényszeresen. Bűntudat minden falat elfogyasztása, és lehet, hogy hónapok óta minden módon védekezik a szervezete, akár nem menstruál.

Te meg kijelented, hogy az alakja rendben, és fizikailag egészséges. Nagyon nem!

2021. aug. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%

Amíg tagadsz és nincs betegbelatasod addig az isten se fog tudni segíteni rajtad kisasszony.


Akinehezteti magát és fogy azt végső esetben kórházban kenyszertaplalassal orrszonsan keresztül etetik hogy ne haljon meg.


Az anorexia egy borzalmasan halálos betegség és tönkre mész fizikailag ha nő vagy akkor előbb utóbb meddő leszel.

2021. aug. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy bmid 18 körüli ami elvileg jó is lehet. Anorexia tudtommal 17.5 bmi pontszám alatt van.


Szóval valszeg nem vagy csont és bőr ami jó hír, viszont egyél többet hogy elerd a normál súlyt. Lehet genetika is hogy sovány vagy. Nekem tesóm férfi 40 éves és nagyon vékony pedig eszik csak nem hízik.

2021. aug. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14 Az anorexiának semmi köze a bmi-hez, az egy mentális betegség.
2021. aug. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Cuki, hogy a tesód jól eszik, és nem hízik! A kérdező ellenben annyit eszik, hogy a teste bármikor felmondhatja a szolgálatot, mert nem jut semmi tápanyaghoz.
2021. aug. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha sok tüneted van, ami anorexiára utal pl. rettegsz a hízástól, fogyni akarsz, kövérnek látod magad, túl keveset eszel, sokat edzel a fogyás érdekében stb. akkor anorexiás vagy, függetlenül attól, hogy a súlyod még nem esik kifejezetten az anorexiás kategóriába. Majd fog, ha így folytatod.

Ha viszont elégedett vagy ezzel a súllyal, normálisnak látod az alkatod, eszel eleget stb. akkor nem vagy anorexiás.

2021. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%
154 cm vagyok, 40-41 kg és nem anorexia. Nem hánytatom magam stb eszembe sem jut, sőt! Imádok enni. Ilyen a genetikám. Anyukám 72 évesen 50 kg és kb olyan magas mint én. Nálunk ez genetika, és egy orvos sem mondta hogy anirexia. Igaz nem is pszichodokikra gondolok hanem egyéb orvosokra.
2021. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
60%

Ja mert a pszichológus meg tudja állapítani... Konkrétan rám azért szállt rám egy, mert EGYSZER ELMENTEM FUTNI. Nem vagyok kórosan vékony, ellentétben az ő gyerekével... Ha nem éhezteted magad, nem vagy anorexiás...

Ilyeneket kérdezgetett, hogy ugye nem vagyok anorexiás, meg a hajam a sajtom-e, miért száraz a bőröm... Utána anyámat kezdte üldözni, hogy miért mentem futni, menstruálok-e rendesen, mikor hogyan vérzek, miért sok a hajam, miért nem kell ő nekem, biztos azért, mert táplálkozási zavarom van, meg fogok halni, ha nem visz el hozzá... Mikor meg elküldtem a fenébe, letagadta, hogy ő nem mondott ilyet... Már egy éve zaklat nagyon durván, így kezdődött, úgyhogy én nem adnék a szavára, mondjuk ez éppen szabadnapos volt....


Tök normális a súlyom, soha nem éheztettem magam és egy évben egyszer elmentem futni, attól még a szavaival élve nem vagyok "önsanyargató". A saját fiának meg olyan a karja, mint az én egy ujjam

2021. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!