Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hallottam, hogy az anorexi...

Azt hallottam, hogy az anorexianal a menstruacio elvesztese csak alacsony sulynal kovetkezik be?

Figyelt kérdés

48kg vagyok 3 kiloval a bmi normal suly hatara alatt. masfel hete kesik a mensim es felek hogy nem fog mar megjonni az anorexia miatt kerlek mondjatok hogy meg ennyitol nem mulhat el


(fel eve vagyok anorexias, -20kgbolt 10et nagyon drasztikusan fogytam le es az utobbi idoben rosszabb lett megint a kaloria bevitelem (megint nagyon keveset eszek) nyugtassatok meg hogy ez meg nem az amire gondolok es megfog jonni!!



2021. aug. 10. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet egy érdekes dolog. Nem internetezik, nem olvas könyveket.

Attól, hogy van egy általános tapasztalat, nem lehet mindenkire ráhúzni. A szervezet érzékeli a túl alacsony hosszan tartó bevitelt. És annak érdekében, hogy a létfontosságú funkciókat fenntartsa, leállítja azt, ami nem létfontosságú.

2021. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokat fogytál, drasztikusan, nyilván nem jut hozzá a szervezeted a szükséges tápanyagokhoz. Ettől akkor is elmaradhatna, ha normál súly tartományban lennél. És persze lelki okokból. Az afrikai éhező nőknek megjön, szülnek is.

Nagy egyéni különbségek lehetnek. Hallottam olyanról, akinek 160cm/33kg-nál kezdett elmaradozni. Másnak elmarad, amint 18-as BMI alá kerül.

És hogy mennyit számít a lelki háttér: amikor anorexiás lettem, 47 kilónál elmaradt, minden átmenet nélkül, pedig 51-2 kilóról indultam, és lassan fogytam. Jelenleg szintén 47 kg vagyok, eszem amennyi jól esik, rendszeresen megjön a menstruációm. (162 cm magasság)

2021. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 80 kg-nál maradt el a menstruációm drasztikus fogyás miatt. Ha szervezet éhezik, hamar kikapcsolhatja a feleslegesebb funkciókat, hogy a létfontosságúakra legyen energia.
2021. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!