Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Befeküdhetek a pszichiátriára?

Befeküdhetek a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Amikor eljön a pillanat ( egy tragédia közelít a családban), hogy úgy érzem vége, de pl öngyilkossági hajlamom nincs, akkor segítenek?

Hogyan működik ez?

Lehetséges hogy csak rontana a helyzetemen?

De ha képtelen lennék elhagyni az ágyamat, nem tudok iskolába menni, lenne igazolásom.

Ez nem vicc, nem lógni akarok.

Arra jó lehetne hogy szem előtt lennék



2021. aug. 10. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom, mert a végén még olyan dolgokat is megtapasztalhatsz ott, ami után már tényleg lesz okod befeküdni.
2021. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 árokpart ***** válasza:
100%
Pontosan az 1-es válaszolóra hallgass. Olyna poszttraumás "élményed,", átélésed lehet egy zárt osztály után, hogy az "csoda". Hidd el, hogy utána az egész országot vele egy kalap alá fogod venni és azok után már magyar állampolgár sem szívesen leszel és ez nem vicc.
2021. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Befeküdni bfeküdhetsz, ha öngyilkossági gondolataid vannak, de én ezt csak a legvégső esetben tenném. Nagyon szörnyű hely. Sokkal rosszabb, mint amit a többség hisz róla. Engem egy hónapig kezeltek a pszichiátrián, tudnék mit mesélni.

Ha úgy érzed, hogy valamilyen gyógyszerre lenne szükséged, azt a legtöbb esetben ambulánsan is be lehet állítani. Én ha választhattam volna, biztos, hogy ambulánsan kezeltettem volna magam.

2021. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik van e oltásod. Hétfő óta csak azzal fogad az állami eü.
2021. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó hely a pszichiátria meg a zárt osztály. Legjobb hely a világon.
2021. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nővérem volt régebben egy hónapot a zárton. Csak látogatni voltam bent ugye párszor, de a mai napig borzalmas élmény, pedig már vagy 15 éve volt. Az a rengeteg üres tekintet, és az a kegyetlenül nyomasztó légkör, már csak a tudat, hogy ott milyen szerencsétlen beteg emberek vannak... Én ott egy órát nem tudnék nyugodtan aludni például.
2021. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es és 2-es válaszoló, kifejtenétek bővebben, hogy konkrétan mi okoz poszttraumás stresszt meg, hogy milyen dolgokat lehet ott megtapasztalni?
2021. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 árokpart ***** válasza:
Mi okozza a posztraumás stresszt? A légkör egyrészt nem tudhatod milyen betegtársakat, milyen egészségügyi személyzetet fogsz ki. Elveszik mindenedet . Szerinted milyen érzés lehet, hogy ha pl. bekerülsz előtte nap még otthon kényelmesen megfürödtél, megvacsoráztál, leültél a kedvenc sorozatod elé, ott meg mikor becsukódik mögötted az ajtó megmondják mit csinálhatsz, sőt még pl. villát sem kapsz az étkezéshez, mosakodni csak felügyelettel mosakodhatsz , figyelik minden lépésedet, telefonálni csak az osztály nővérpultjáról tudsz, gondolom előttük nem szívesen számolsz be az otthoniaknak, hogy mi történik veled és sorolhatnám. Ha egy szabálysértési bírságot ülsz fogház fokozatban még az is jobb.
2021. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!