Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, hogy valaki,...

Mit lehet tenni, hogy valaki, aki nehezen viseli az öregedést, könnyebben viselje? Negyvenes nő.

Figyelt kérdés
Utálja, hogy sokat hízott, mit szólnak az ismerősök, ha látják, fáradékony is emiatt, nem olyan csinosnak érzi magát, nemi élethez is máshogy viszonyul. Magát hibáztatja, miért nem vigyázott jobban az egészségére, miért zabált annyit, miért nem sportolt, most meg már olyan sok apró nyavalya gyötri, hogy nincs kedve bármibe is kezdeni. Pszichológus? Vagy vannak ilyen klubok? Facebook csoport? Vagy egy baráttal beszélje meg? Vagy valami jó könyv, pszichológiai olvasmány, ami erről szól? Írtak erről könyveket? Fontos téma lenne! Nem kifejezetten öreg, de a negyvenes éveit tapossa. Ti hogy vészeltétek át ezt az időszakot?

2021. aug. 12. 14:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanígy kezdődött nálam is. Aztán elkezdtem feleannyit enni, kétszer annyit mozogni, lecseréltem minden cukros, egészségtelen élelmiszert és innivalót. Most 49 vagyok, csodálatosan érzem magam a bőrömben.


Jobban, mint a 30-as éveimben.


Nézd, ez úgy van, hogy tenni kell mindenért. Semmi nincs ingyen. A jó érzésért is. Tehát agyban eldonteni, és elkezdeni most!

2021. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Le lehet fogyni, nem? Most sem késő.
2021. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
40 évesen még nem annyira öreg az ember, hogy siránkozni kellene. 40 évesen is le lehet fogyni, bár tény, hogy nehezebb. De még sok szép év áll előtte. Bár ha fiatalabb korban se törődött magával most se fog, csak a környezete idegeire fog menni a panaszkodással. Egyébként meg pszichológus, bár az se fog tudni mást mondani, minthogy 40 évesen sem késő.
2021. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Önsajnálat helyett életmódot kellene váltania. 45 éves vagyok, az utóbbi 3 évben visszanyertem a 20 évvel ezelőtti formámat, ez csak elhatározás kérdése. Nagyon nem kellene beletörődni!
2021. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
97%

…én hetven felé járok.

Gondolja el, ha Önnek most nehéz és nem tudja zsigerből a választ a problémáira (de tudja!), akkor hogy lesz ez húsz évvel később, mikor az esélyei drasztikusan csökkennek arra, hogy jobbá tegye az életét.


Hagyja a Facebook-csoportokat, meg a panaszokat, a saját baját egyedül kell megoldania.

Nincs külső segítség.

Ha ezt elfogadja, a többi már gyerekjáték lesz,csak neki kell látnia… :))

2021. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Jó olvasni ezeket, de konkrétan hogy csináltátok? Tudom, ez a mentális rovat, de tény, hogy a depresszióközeli állapota a hízással függ össze. Fogyókúrás sikersztorik jöhetnek. Bár, az is igaz, hogy ez oda-vissza kapcsolódik, a hízása összefügg a sikertelenségével, valahogy sosem találta a helyét a világban, kisebbségi komplexusa volt, aztán talán ezért is hízott, most meg már még jobban visszahúzódik emiatt.
2021. aug. 12. 14:26
 7/30 anonim ***** válasza:
8%
Azért egy 45 éves nő az már a múlt. Nem kell megsértődni, de semmiben sem veszi fel a versenyt akár egy 40 évessel sem. Sajnos. Lehet önámítani, de a test, bőr, haj, intim részek nem hazudnak.
2021. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem értek egyet a 7-es válaszolóval, igenis vannak olyan negyvenes, ötvenes nők, akik után rengeteg férfi csorgatja a nyálát. Milfekről hallottál már? Természetesen ezért tenni kell, rengeteg múlik az életmódon.
2021. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Sokan érzik úgy, mint 7-es. Ritkul a haj, más az állaga, tartása. A bőr érett, öregszik. Más az arcforma, már nem áll jól bármi, pl. egy szoros lófarok már inkább ront, mert kiemeli az idősödő arcformát. A hosszú haj sem előnyös már, de a klasszikus rövid, dauerolt "mamihajhoz" még nem elég öregek. A derék, csípő vonal is zömökebb, a felsőtest sokszor hordó forma, még a vékonyabbaknal is. Minden más, mint pár évvel azelőtt. A túlsúly meg főleg nagy gond. Ketyeg az óra, és ezt sokan nehezen viselik. És aki bánatában mindig is evéssel kompenzált, annak nehéz elkezdeni fogyókúrázni.

Kihat a mindennapjaikra. Pl. kerülni kezdik az ismerősöket is, mert nem bírják felvállalni magukat. Extrém esetben mindenkit szebbnek, fiatalosabbnak és sikeresebbnek látnak maguknal, pedig a környezetük is öregszik.

2021. aug. 12. 14:42
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, nem fogyókúrás sikersztorikat kell olvasni, attól nem jön meg az ihlet.


Egyszerűen állj neki, és mától kezdj el fele annyit enni, és többet sportolni. Az első két, három hét kritikus, de ha azon tuljutsz, akkor onnantól kezdve lehet mondani, hogy fél siker, mert onnantól kezdve tuti, hogy sikerülni fog a terv.


A fogyókúra csak elviszi az életkedvet. Enni kell és enni jó. Csak nem mindegy mit, és mennyit.

2021. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!