Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi bajom lehet?...

Szerintetek mi bajom lehet? (Részletesen lent.)

Figyelt kérdés

Amióta 2020 elején megérkezett a koronavírus, home office-ban voltunk folyamatosan. Imádtam minden percét. (Mondjuk Home office nélkül is szeretem a munkám és a munkahelyem. 28 éves vagyok.)


Júliusban tértünk vissza az irodába, azóta "furának" érzem magam. Eleinte azt hittem, hogy csak az a baj, hogy elszoktam a bejárástól, de eltelt egy hónap (-1 hét szabadság) és semmivel sem érzem másként.


Home office alatt hét órakor keltem, elintéztem pár dolgot a ház körül, aztán leültem dolgozni. Bejáráshoz ötkor kelek, egy órát buszozom.

Szoktam reggelizni indulás előtt, és ezzel korábban nem volt gond. Amióta nincs home office, van. Nem tudok enni reggel, de azért letuszkolok 1-2 falatot, hogy ne legyen gond a buszon. Mire beérek az irodába hét húsz körül, már korog a gyomrom. Bent ebédelek, éhes is vagyok és "kívánom" is az ételt.

Kb fél hat-háromnegyed hatra vagyok otthon. Korábban ilyenkor már mindig éhes voltam, tényleg bármit meg akartam/tudtam enni. Most egyáltalán nem kívánok semmi ételt, pedig érzem hogy éhes vagyok.

Nem hiszem, hogy a nyár miatt lenne, hiszen tavaly (mikor otthon voltam) és előtte (mikor nem) semmi ilyen nem volt.


Ivással nincs gond, 2.5 litert bőven megiszom/nap.


Szabadság alatt sem volt gond az evéssel, reggel gond nélkül tudtam enni, és este is nyugodtan vacsoráztam.



Konkrét sztori: tegnap főztem ki pár virslit, hogy majd azt egyek reggelire ma. Nem kellett egyáltalán, sima vajas kenyérből csipegettem. Vacsorára nagy nehezen tuszkoltam le 1db-ot. (Máskor 2-t, 3-at simán megeszek.)

Érzem most is, hogy éhes vagyok, de egyszerűen nem tudok enni.


Pedig elég nagy kajás vagyok, stresszevő meg minden. Egy kocka csokit nem tudok megenni! (Ma is próbáltam, egyszerűen nem kell.)



Volt már veletek hasonló? Hogyan múlt el? Mi bajom lehet, hova fordulhatnék?


2021. aug. 16. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A home office "áldásos" mellékhatásai. Sajnos az általános közérzeted visszatéréséhez hosszú hónapok fognak kelleni. A home office során a szervezeted ráállt arra az időrendre, ami neked optimális. Most meg kb szenved.

Fordulni ezzel sehova nem tudsz, csak megszokni fogod tudni. Hidd el, a home officesok egy jó nagy része szenved most ettől ugyanígy, a visszaállástól.

2021. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem örülök sajnos :(
2021. aug. 17. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!