Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Több lent

Mi lehet a bajom? Több lent

Figyelt kérdés

Nos hát hol is kezdjem - Minding is szerettem ha más szenvedett jól eső érzés volt. pl.: mikor a tesom majdnem elájult én csak néztem ahogy szenved. Empátia teljes mértékben hiányzik belőlem mikor nézem hogy az aluljáróban kéreget valaki nem nagyon tud érdekelni(és nem ilyen részeg fazonok hanem rokkantak v. vakok v. idős nénik...) Mikor horrort nézek akkor imádom ha szenvednek az áldozatok egyszerűen csak mosolygok. Ha valaki meghal akkor sem váltanak ki belőlem semmilyen érzést (pl.: a dédim meghalt temetésen mindenki sír gyászol én semmi csak belül üresség van). Amikor valaki felidegesít keresem a gyenge pontját és próbálok benne úgy kárt tenni hogy ne jöjjön rá senki hogy én tettem (Most is a suliban idegesít egy csaj megtudtam hogy allergiás a mogyoróra és már ki is terveltem hogy hogyan adjak neki úgy,hogy senki se jöjjön rá arra hogy ezt szánt szándékkal teszem.)Szeretek rajzolni és hát azok sem hétköznapi rajzok. Amúgy elég makacs antiszociális vagyok 15 éves. -Fel kéne keresnem egy szakembert?

Köszi annak aki végigolvasta.



2016. máj. 28. 20:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy kicsit egocentrikus vagyok és szeretem manipulálni az embereket megjátszani a suliban is a tini lányt és otthon "normálisnak" lenni -aféle álarcot viselek hogy ne lássák milyen is vagyok vagy nem tudom.
2016. máj. 28. 20:37
 2/6 Lady Amanda válasza:
Szerintem keress fel egy szakorvost.. Ez nem túl biztató.. Ráadásul te egy másik ember életét veszélyezteted ezzel az allergiás dologgal.. Mindenképpen doki
2016. máj. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már az is valami,hogy felismerted,hogy ez nem egészséges,és változtatni szeretnél. Mindenképp menj orvoshoz,de azért szánt szándékkal ne árts másoknak,mert ez már nem csak az empátia hiánya...
2016. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ál pszichopátia. Szerintem nem kapsz elég figyelmet, vagy nagyobbnak akarsz tűnni, mint mások és emiatt a pszichopátia jeleit produkálod. Szerintem egy pszichológushoz kellene elmenned (nem pszichiáterhez) és majd ő megállapítja, hogy lelkileg van gond, vagy mentálisan.

Mellékesen az antiszociális az egy személyiségzavar (pszichopátia, szociopátia), te pedig aszociális jellemre gondolhattál, amiben az "a" fosztóképző. Illetve pszichopátia minden századik embernél lehet (kb.), de ezt csak 18 év felett lehet diagnosztizálni.

2016. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szerintem is csak figyelemhiányos vagy. Lehetséges, hogy nem tudsz úgy érvényesülni az életben mint ahogyan szeretnél.

Talán olvastál egy könyvet/láttál egy filmet vagy sorozatot ahol megtetszett a pszichopaták magasabbrendűsége az átlag emberek fölött, hogy "mindent" megtehetnek amit akarnak(ha okosak), nem kötik őket társadalmi normák vagy törvények.

Véleményem szerint csak tervezgeted azt, hogy mogyorót adsz annak az allergiás valakinek, igazából nem tennéd meg.

Szerintem ezt ki fogod nőni, változni fogsz ha mondjuk lesz egy komoly kapcsolatod vagy hasonló.

2016. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szüleiddel milyen a viszonyod? Milyen a családi állapotod? Vannak-e barátaid?

Igen, fel kéne keresned egy orvost. Ennyiből nem lehet megmondani, hogy miért csökkent az empátiás készséged (trauma váltotta ki, vagy attól független szervi rendellenesség? Ez a kezelésnél egyáltalán nem mindegy)

A rajzolás jó, sokat segíthet az önterápiázásban.

Nekem egyértelműen gyerekkori traumák miatt alakult ki minden bajom, ezt jobb minél előbb feltárni, mert idővel egyre nehezebb lesz ezen segíteni.

2017. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!