Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Időskorban ez normális?

Időskorban ez normális?

Figyelt kérdés

82 éves nagyapám elkezdett furcsaságokat művelni. Fizikailag egészen jó állapotban van, sokat mozog, nincsen elhízva, teljesen normális életet élt eddig.

Viszont 1 hete észrevettem, hogy sokszor néz mesét, és sokat játszik a számítógépen. Eddig ezeket nem csinálta. Az esti híradó helyett is mesét néz. Ezért kérdezem, hogy ez normális ilyen korban?

Aggódok, hogy később lesz valami mentális problémája, vagy csak túlgondolom?


2021. aug. 17. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rémhíradó helyett jobb is ha mesét néz, biztosan nem akarja már látni a sok szörnyűséget.
2021. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a különbség az esti híradó és az esti mese között ? Bölcsebb lett, mindig történik valami, ami másnapra már érdektelen, a játszás meg örömet ad.
2021. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké, csak furcsa, hogy eddig sosem játszott a gépen, most meg ott lóg előtte, fejhallgató van a fején, még enni meg inni is csak sokadik kérésre jön.

A Spongyabobot meg kifejezetten utálta, most meg azt nézi.

2021. aug. 17. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen rajzfilmeket nézek.

És akkor? Nem csak a gyerekek szeretik a rakzfilmeket/meséket.

Ja és a számítógépes játékokat is szeretem.

Amúgy a Híradó nézés szerintem öreges.

25/F

2021. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb 80 éves azt sem tudja felfogni, hogy hogyan kell bekapcsolni egy számítógépet. Ha még egy játékot is meg tudott jegyezni nem lehet olyan szar állapotban. Mesét meg lehet azért néz,ert már idősödik és hiányzik a gyerekkora. De ő is ember és ha megkérdezed tőle, hogy miért csinálja tudni fog válaszolni. Ezek még nem furcsák, de ha más is lesz akkor háziorvossal beszéljetek róla.
2021. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!