Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha mindig...

Mit csináljak, ha mindig belém kötnek az emberek?

Figyelt kérdés

Enyhe szociális szorongással küzdök. A munkahelyen mindig megtalálnak. Nem elég határozott a fellépésem.

Elvárják a kollégák, hogy csináljak, olyan munkát is, ami nem az én feladatom és megy a kibeszélés a hátam mögött, hogy semmit se csinálok.

De ha viszont megcsinálom a plusz munkát akkor meg csak nevetség tárgya lennék és az, akit lehetne mindenre befogni, ugráltatni stb.


Hogy találjam meg az aranyközép utat.


Eléggé lehúz ez a dolog munkahelyen. Jobban lefaraszt az, hogy megvédjem magam, mint a munka.


Hogyan tanuljam meg leszarni mások véleményét?



2021. aug. 19. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem a kollégákkal van munkaszerződésed, hanem a munkahelyeddel. Ha normális a főnököd, akkor leülhetsz vele beszélni, hogy baszogatnak a kollégák olyasmivel, ami nem a te feladatod. Kérdezd meg tőle, hogy jól tudod-e, hogy tényleg nem a te feladatod, amivel baszogatnak, illetve szerinte ilyenkor mi lenne a helyes viselkedés részedről. Ha a főnök veled ért egyet, akkor ne foglalkozz a kollégákkal, nem ők utalják a béredet.

Amúgy ilyen helyzetben mindenkinek a főnökkel való beszélgetést ajánlom, már csak azért is, mert aki hamarabb megy a főnökhöz, általában annak adnak igazat. Tehát ha te elmondod neki a te szemszögedből a dolgokat, jövő héten meg az egyik kolléga megy oda hozzá, és panaszkodik rád, akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy őt cseszik le. Ha időben fordítva történik a dolog, tehát először a kolléga panaszkodik, akkor neked a védekező álláspont marad.

2021. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ilyen helyzetben az elején kell az embernek a sarkára állni és rendet tenni az ilyen szemét rohadék kollégák közt.Csak hogy tudják hogy veled ezt nem csinálhatják meg.De már benne vagy,innen már nincs kiút...ha ellenállsz és kifakadsz még jobban csinálják,az árulkodás gyáva dolog.Ha meg hagyod magad,akkor semmi nem fog változni.Úgyhogy így már nem tudsz változtatni ezen a helyzeten.

Én legalábbis így érzem,de ne legyen igazam!

Vagy szerencséd lesz,és elmennek ezek a kollégák a munkahelyről,vagy egyszerűen te állsz tovább.

2021. aug. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Most leszarni akarsz másokat, vagy megvédeni magad?


Amúgy, szinte mindegy, mit csinálsz ellenük, ha megszakadsz, ha napot lopsz, ugyanúgy megbélyegeznek, mert velük is ezt teszik, csak benned látják, hogy kielhitk az elfojtott frusztrációt.


Csináld azt, amire felvettek, a többit szard le, és olyanokkal foglalkozz, akik szeretnek, nem kihasználnak.

2021. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 árokpart ***** válasza:
26%
1-es Ez attól sokkal több, hogy árulkodás ez már simán garázdaság amit a kérdezővel tesznek.
2021. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kakukjenci válasza:
Szia én 64 éves vagyok, rokkant nyugdíjís rendör, baleseti helyszinelő. Minden balesethez úgy mentem, hogy segítek a bajba jutott embereken.A nyugdíj mellett mindig dolgoztam. Volt nem egyszer úgy hogy megszünt a feladat, vagy nem volt értelme annak amit kellett csinálni illetve, ha idióta volt a főnök röviden fogalmaztam: MUNKAKÖNYVET. Miért mondtam el ezt neked? Soha nem leszel boldog, ha nem szereted a hivatásodat, és a napjaid felét kínok között éled!!!! Azért mondok két példát hogy kell kivédeni a kötöszködő férfi ivarsejteket: - Miért dohányzól? Nem tudod,hogy káros? Erre te azt mondanád -ahogy ismerlek - Nem tudom abba hagyni. Rosszválasz!! - Téged zavar? Talán rád száll a füst? Arrébb megyek Jó? erre nem tud majd gombot varrni. A másik: A napokban tapasztaltam: Egy kabrió lassan haladt az úton és befordult a szolárium parkolójába. A mögöttes utóból kikiabált a soför: - Miértnem indexelsz kis köcsög!!! Válasz: - Barátom ne haragudj. Könnybe lábadt a szemem Szerintem próbáld ki, ha basztat valaki mond azt: - Én kérek elnézést
2021. aug. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kakukjenci válasza:
Az a baj hogy gyenge akaratú ember vagy tehát az erősebb akaratú emberek kipécéznek, kihasználnak, megaláznak stb. Az iskolában milyen volt a helyzet? Mert a gyerekek gonoszabbak mint a felnőttek. Én is szenvedtem akarat gyengeség miatt, sőt azért vesztettem el a hivatásomat. A parancsnokom üvöltött velem: - Maga nem normális! Én csak álltam vigyázban. Az élet és egy manager tanfolyam megtanitott rá, hogy azt kellett volna mondanom neki, hogy - Egy ilyen köpönyegforgató korrupt férfi ivarsejtnek nem leszek tovább a rabszolgája!! Most nem 70000.- lenne a nyugdíjam hanem 200. Nem tudom milyen korú és nemű vagy? Sok sikert kívánok az életben, remélem segített a vénember!!
2021. aug. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kakukjenci válasza:
Ujra én. Most akarom elvégezni az orvosit, pszichiáternek szeretnék menni. Még valamit kihagytam: Felejsd el azt a szót, hogy SZERETNÉM, nem, Te AKAROD!! Most már lefexek mert hol fenéket ma utazok, meg akarok venni egy vidéki házat mert a pénzemért Pesten penészes, büdös alagsori lakást adnak, de nem is baj, vidéken nem akarják kicsinálni egymást az emberek.
2021. aug. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kakukjenci válasza:
Megint, szájjal kielégítetette magát velem a technika. Délután a GPS most meg a kütyü - ugy hívjuk a netnek a mi a ló himbi-limbijét. Lemerült az aksija. Írtam neked egy oldalt, betelt, el akarom küldeni, csak forog, elolvasom a játékszabályt. Már majdnem káromkodok, amikor kiírja az idióta laptop, hogy nincs net. Azt hittem megint belém kötött a moderátor. Csak annyit akartam mondani, hogy huzza a fímvesszőjére aki kitalálta ezt az oldalt. Kiváncsi leszek ezt átengedi-e
2021. aug. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kakukjenci válasza:
A lényeg az, hogy elveszett cirka két órányi anyag, amiröl halvány végbélszellentésem sincs hogy mi volt. A végére emlékszem: Ildikóval a bolondok házában ismerkedtünk meg. Mentünk kimenőn piálni, mert másképp nem lehetett kibirni olyan szigor volt. Szülőgyilkosokkal, erőszaktevőkkel rablókkal voltunk összezárva. Oda hozták azokat akiket kiengedtek abból a börtönből ahova azokat zárják akiket nem lehet elitélni, mivel a törrvény kimondja, hogy az elmebeteg nem büntethető. A hülye bűnöző azt hiszi,hogy megussza, ha bolondnak tetteti magát - bocsánat nem hülye, csak nem ismeri a jogot - lényeg hogy kap 15 évet ha nem marad bent örökre. Lényeg, sétálunk a kocsma felé, megállít: - Egyet nem szeretek benned! Gondoltam nem vagyok hibátlan - Na halljuk! - Tul preciv vagy. - Sose legyen nagyobb gondod Fiatal koromban - 58. évemig ragadtak rám a nők, pedig nem vagyok egy főnyeremény - Felhívom a gyermekeim anyját: - Klarisz, megismerkedtem egy korban hozzám illő hölgyel!!! - Mennyi? 25. Visszatérve a kérdésedre: a boldogság első és legfontosabb kritériuma, hogy szeresd Őnmagad - a buta ember összekeveri az önimádatot az önzéssel. - Ha nem szereted Őnmagad mást se tudsz szeretni és téged se fog senki. Szerelmes lehetsz, de az betegség és még nem tart ott az orvostudomány hogy megfejtette volna titkát. A hogy fogalmazzam meg? A párkapcsolati érzelem magasabb foka a SZERETET, ha kialakul két ember között az már majdnem a boldogság. Nézd meg a " Pál utcai fiuk" c. filmet, rólad szól, sirni fogsz a végén garantálom. Visszatérve, rám annyi nőt megközösültem, mint Caszanova, kis tulzással, Mind azt mondta, hogy azért gyürte meg velem a lepedőt, mert olyan a dumám, mint Sziránó dö Berzseráknak Enyhe tulzás volt részemről, lényeg, hogy faltam a nőket. Ildikó ha veszekszünk, mert ahol mosogatnak ott tányércsörgés is van, azt vágja a fejemhez, hogy sötét a multam. Nem tehettem róla egyikkel se alak-bocs hazudni kezdtem, finomabban fogalmazva tévedtem . A gyermekeim anyjával kialakult, de megcsaltuk egymást és a betegségem miatt elvált tőlem, azt mondta, hogy az ikrek mellé nem kell egy beteg ember neki. Válás után egy évvel ujra összebútoroztunk, majd a szájbatakert vállalkozáson összevesztünk. Azóta is barátok vagyunk. Ildikó nagyon aranyos, ha szidom Klárikát mindég rám szól hogy ne merjem bántani, viszont ha régi nagy szerelmem Mónika véletlenül felhív hogy na mi van velem olyan kiszeretkezett hisztit vág le hogy ne tudd meg. Meg kellett írnom neki hogy ne hívjon csak akkor ha haldoklik. Vissza kanyarodva a szóhasmenésemhez: ha két ember beszélget és nem barátok csak haverok akkor egymás szavába vágnak, ez magyarországon népszokás, pedig álltalános iskola első osztálya első napján azt kell megtanulni a tanító bácsitól,hogy ha valamit akarsz mondani fel kell tenned a kezed és ha a tanító bácsi rád bök az ujjával akkor beszélhetsz. Ezt elfelejtette a magyar. Szentgotthárdon volt egy ivócimborám a " tanító bácsi" becenevű egyén. Elküldte a sunyi végbélnyílásba azt aki letanározta. Miért? A tanár hülyébb mint a tanitványa, mert szakosodott a marha állatja. Mit kezdene a gyerekekkel, ha a tanító bácsi nem rakja le az alapokat? Most találom ki külön neked a következő bölcsességet: a kőmüves az egyetem, az élet a tatőfedő.. Bocsánatot kérek Tóth Bandi bácsitol, a középiskolai matek tanáromtól. Ő volt a párját ritkító ritka kívétel: Első matak óra. Bejön azosztályba egy jól szituált öregember. Szószerint tudom idézni, a herezacskóm tudja hány év után: - Szerbusztok gyerekek. Tóth Bandi bácsi vagyok. Én leszek a matek tanárotok. Két szabály van. Első: az ember nem könyvből, hanem tapasztalatból tanul. Második szabály: semelyikőtök kedvéért nem jövök be augusztusban fejenként 50 forintért pótvizsgáztatni. Három évig vitt minket, mindenről mesélt, csak a matekrol nem - a kedvencünk az volt hogy a báttyánál volt kinn Svéd orszákban és látta hogy a postások nem dobálják a csomagokat, hanem van egy automata ami oda szállítja a csomagot ahova kell, de ezt úgy adta elő hogy döltünk a röhögéstől. Sajnos cserben hagyott minket, nem halt meg, csak eljötta nyugdíjazás ideje és elment a jól megérdemelt pihenésre. Meg fogsz lepődni csak ketten buktunk meg negyedikben az egész osztályból, mert kaptunk egy kivert péniszű gyárihibás, idióta tanárt aki ugy kezdte a bemutatkozást, hogy a kettes a nevében is benne van: ELÉGSÉGES ergó mindent tud. Sorolhatnám a jegyeket, a hárms nem jut eszembe , ö tudja négyesre, aki fél disznót visz a tanárnak az az ötös. Na szaporits. Én a kakukjenci meg a csókaillés első órán eldöntöttük hogy év végén megbukunk
2021. aug. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!