Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudtok/tudtatok megküzden...

Hogy tudtok/tudtatok megküzdeni a múlni nem akaró rossz gondolatokkal/szorongással/jövőkép nélküli élet félelmével, és esetleg az önbizalomhiány/emberektől való félelemmel?

Figyelt kérdés
Egy kövér srác vagyok, akit egész életébe bántottak, hiába ő sose bántott senkit. Jó ideje szorongok, és rossz gondolatok is gyötörnek, valamelyest szerintem enyhe depresszió is már eluralkodott rajtam ugyanis a súlyom is elkezdett csökkeni, mert eltűnt az étvágyam az más kérdés, hogy az éhségtől is erősödik a rosszullétem. Attól félek, hogy megőrülök, vagy hogy egy elmegyógyba fogom letölteni hátralévő életem, hiába jelenlegi életemmel meg vagyok elégedve, de az agyam mindig gyárt magának egy problémát, vagy okot arra hogy szarul érezzem magam még egy jó napomon is, vagy este az ágyba forgolódjak, és gondolkozzak a régi hibáimon, vagy a mostani helyezetemen. Vannak barátaim, sikerült leszoknom a dohányzásról, van egy szerető családom, és barátnőm, de valahogy sosem jó semmi, és semmivel nem vagyok megelégedve, a hibákat a keresem, mindig a rosszat látom, és félek a jövőtől is, vagy attól hogy semmire nem viszem. Folyton panaszkodok, mégha épp okom nincsen rá akkor is, és a hibáim nagyrészét belátom, mégha nem is teszek ellene. Mit kéne kezdjek magammal, hogy jobb legyen, és jobban érezzem magam? Tudom a fogyás is sokat segítene, de eddig akárhányszor neki láttam 10-20 kg után abbamaradt mostanság meg a lelki hülyeségeim mellette szinte lehetetlennek tűnik az hogy még ezzel is terheljem magam.

2021. aug. 22. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Terápia. Egyéni és/vagy csoportos. Másképp nem megy.
2021. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. Csodákra képes!
2021. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Keresned kell egy olyan világképet élethez való hozzáállást, aminek segítségével meg tudsz küzdeni ezekkel. Jövőtől való félelem, nem viszed semmire, stb. Mindezeket számomra a gondviselő Isten megtalálása válaszolta meg. A Zsoltárok könyvének olvasását ajánlom, vagy az Újszövetséget. Pszichológiai könyvek közül, témába vág egy pszichiáter könyve Scott Peck Járatlan út.
2021. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Senior Séf ***** válasza:
64%

Rendbe kellene tenni a bélflórádat, kérdező. Tudod, az autód is csak akkor fog szabályszerűen működni, ha megfelelő üzemanyagot tankolsz bele. Neked is azt kellett volna, nem a sok hülye élelmiszernek látszó tárgyat tömni magadba. A bélbaktériumok enzimeket, vitaminokat, hormonokat termelnek neked, de csak ha jelen vannak, és a megfelelő arányban vannak jelen. Ha túlsúlyba kerülnek a patogén törzsek, mindenféle mentális és testi betegségnek nézhetsz elébe.

Tudom, hogy erről még nem hallottál, és első blikkre talán tál vadnak is látszik, de nézz utána, ha jót akarsz magadnak.

2021. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Már kb 1 hónapja szedek napi 2x2 probitikumot szóval a bélflórámmal van a legkevesebb probléma jelenesetben szerintem már.
2021. aug. 29. 21:31
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
45%
Az egészséges bélflórában 4-600 baktériumtörzs van jelen, kérdező. A probiotikum jó esetben is csak 10 faj spóráit tartalmazza. Ráadásul az agyonstrabált bélrendszerbe probiotikumot juttatni olyan, mint a garázs betonjára fűmagot szórni. Az is, ha öntözöd, talán kicsírázik, de meggyökeresedni, élni nem fog.
2021. aug. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez eddig oké, hogy okozhat stresszt, és az egyebek, de kényszergondolatot nem hiszem, hogy okoz a rossz bélrendszer.
2021. aug. 30. 08:13
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Egyébként nem mondom, hogy nincs igazad. Láttam hogy az előző válaszod törölték, ha úgy állsz az emberhez hogy leharapod a fejét, ha megkérdőjelez tőled valami azzal beljebb nem leszel. Szar a gyomrom, és az emésztésem, sajnos kaptam 1 ételmérgezést vagy 6 éve, de a tüneteim nem amiatt kezdődtek. Szívesen meghallgatnám akár privátban is, te hogy hozod helyre a "gyomrod" és az emésztésed, mert érdekelne, de nem feltétlen ettől várom a teljes probléma megoldását.
2021. szept. 1. 07:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ki mi kivetnivalót látott S.Séf válaszában, kissé paranoia ez. Akartam is reflektálni rá, hogy amit ír az igaz, az áteresztő bél szindróma okozhat kedélyzavart, hangulati problémákat, de ettől még vannak ezerszer bizonyított pszichológiai kórképek, pl. az önbizalom hiánya az emberek 99%-ánál csecsemő- és kisgyerekkori tapasztalások bevésődésének a következménye, ezen nem segít a bél helyretétele. Ettől függetlenül nagyon hasznos lenne egy egészséges bél (nem = gyomor), segíthetne a túlsúlyodon, egészségügyi kellemetlenségeken, amiket álmodban sem kötnél az emésztésedhez. De ezen az egy hónapig 2×2-n azért mosolyogtam egyet, mert ez egy több éves meló és nagyon nem mindegy a probiotikum fajtája sem, minimum napi 30-40 milliárd CFU-s adagot kell tolni hozzá és egy csomó olyan dolgot kiiktatni az étkezésből, ami az ellenséges, patogén bélflórát szaporítja vagy pusztítja a jófiúkat vagy irritálja a beleket, gyulladásfenntartó. Pár tipikus példa: tejtermékek, könnyen felszívódó CH-k, pl. cukrok, finomliszt stb.
2021. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!