Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szegénység és a nyomor...

A szegénység és a nyomor vezethetett idáig?(Többi lent)

Figyelt kérdés
Kései gyerekként 30 éve, születésem óta együtt élek mostanra már idősnek mondható szüleimmel(apám 20 éve munkaképtelen) nyomorúságos körülmények között. Nem kivánom részletetni, mondjuk úgy a lakhatási körülményeink a társadalom legalsó 3-4% a. A jövedelmi viszonyaink alapján is itt álltunk körülbelül, míg 23 évesen el nem kezdtem dolgozni. Ezután némileg javult a helyzet. Anyám is könnyebben talált ekkortájt munkát, apám is véglegesen nyugdijba mehetett. Kicsit komfortosabbá tudtuk tenni a lakást néhány olcsó megoldással, de statikai szempontból menthetetlen az épület. A gyermekkoromat átitatta az alacsonyabb rendűség érzés, szégyenérzet, kilátástalanság, veszekedések, apám alkoholizmusa. Folyamatos eltávolodás rokonoktól, a családunk barátaitól. Ideggyenge és önbizalom hiányos voltam gyerekként és most is, támadható és sebezhető. Ezt többé-kevésbé mindig is kihasználták(ják)bizonyos emberek. Kisgyerek korom óta visszatérő rémálmom hogy nem csak ezek a bizonyos személyek, hanem mindenki ellenem jön, kigúnyolnak, megvetnek. Amikor pályaválasztásra került sor, a szüleim lebeszéltek a szakmunkásképzőről és rámerőltették a szakközépiskolát hogy ugyan már szerezzek egy magasabb fokú képzettséget(nem részletezem, de 5 évet szartam el az életemből). 15 éves koromban elindultam a mínusz egyről, ami nem hogy motivált volna, inkább megbénított. Nem voltak elképzeléseim. Ekkor kezdett el kialakulni bennem egy szorongással átitatott halogató magatartás ami mára már elviselhetetlen. Akarva akaratlanul én is folytattam az emberi kapcsolatok lebontását. Belső fantázia világokat épitettem fel ahova visszahúzódok, vagy haszontalan de számomra érdekes dolgokkal ütöm el az időt. Ezekkel próbálom elterelni a bénító gondolotakat, ahelyett hogy elkezdenék érdemleges dolgokkkal foglalkozni. Nem bizom meg senkiben, döntésképtelen vagyok, mindenen problémázok. Legfeljebb csak akkor mozdulok meg bármilyen ügyben ha már nincs hova hátrálni. Röviden ennyi, mert tudnék erről írni egy regényt is.

2021. aug. 26. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen a gyerekkori trauma miatt van.

A lelki sérülések nem annyira szembetűnőek, mint a fizikai sebek.

Csak közvetett módon, a viselkedésből lehet következtetni arra, hogy

valaki nincsen rendben pszichésen. A gyógyuláshoz vezető út első lé-

pése mindig annak fel- és beismerése, hogy sérültünk lelkileg. Az ön-

becsülési problémával küszködő ember számára pontosan ez a legnehezebb. A Névtelen Alkoholisták minden összejövetele a résztvevők csak

keresztnévvel történő bemutatkozásával kezdődik: „János vagyok,

alkoholista.” Nem lehet egy olyan problémát megoldani, aminek léte-

zését tagadjuk. Ha lelki sérülés ért gyerekkorodban, nem a te hibád.

Nézz szembe vele, mert csak így tudsz meggyógyulni!

2021. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem a szegénységtől van, hanem a szüleidtől, ahogy az első életéveidben gondoztak. Pszichoterápia segítene. Plusz olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet, ha mélyebben érdekel, mi történ(hetet)t Veled. A helyzetedet is a valóságnál rosszabbnak látod, én önkénteskedtem mélyszegény falvakban, ők a "társadalom legalsó 3-4%-a", nem Te - vályogházak hiányzó nyílászárókkal, összes közmű kikapcsolva stb.
2021. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Sok ember jön nélkülözésbol. Ne fogj rá mindent. Van olyan aki lábát veszti, lebenulnak megvakulnak ,családját elveszti stb. Fel kell tudni állni, sok pofont kapunk, ilyen az élet. Ha tudod hogy gyenge az idegrendszered keress olyan megoldásokat amik neked is elérhetőek, pszichológus, online YouTube meditációs anyagok,millió könyv online is. Ne várd a sült galambot,már írtál egyszer ide ki. Írj inkább tényleg egy regényt, vmi tehetsége mindenkinek van.de ne nyavalyogj, él mindkét szűlod, munkaképes vagy,változtass magadon és a világ is változni fog. Nyelvtanulás, keress vmi jó szakmát és tanulj és indulj el.ne okolj mindig mást ,felnőtt vagy.hajra képes vagy rá
2021. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Ezt nagyon sok ember gondja....a felelősség.


Vállalj felelősséget önmagadért!


Ne a családodat hibáztasd, ne orbánt, a kormányt, stb. Ne bántsd őket a jelenlegi helyzetedért. Ha felelősséget vállalsz, és elfogadod, így válsz felnőtté igazán.


Én vagyok a felelős! Mondd ki!


A másra mutogatást hagyd meg a gyerekeknek.

2021. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan mi számít traumának, de talán ilyen nem volt. Inkább csak rakódtak egymásra a negatív élmények. A 2-es válaszoló viszont nagyon megérintett. Tehát olyan dologról lehet szó amire nem is emlékezhetem? Pedig nem tartom őket rossz szülőknek, meg a körülmények őket is megviselhették. Még annyira emlékszem, hogy mikor bekerültem óvodába egy szájtáti, szótlan, bambaképű gyerek voltam és emiatt szekáltak és kiközösitettek a többiek. Meg mióta az emlékezetem tudom szorongtam attól hogy kimondjam azt hogy Apa. Tehát hogy apámat apának szólitsam.
2021. aug. 26. 21:37
 6/13 A kérdező kommentje:

4-esnek

Nem hibáztatok senkit, épp ellenkezőleg önmagam hibáztatom állandóan a leirtak ellenére is.

2021. aug. 26. 21:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok: pontosan olyan dolgokról van szó, amire nem emlékezhetsz. Már egy csecsemőt is lehet mélyrehatóan traumatizálni azzal, ha nem reagálnak a szükségleteire, nem veszik fel ha sír stb. Így égnek be azok a mély megélések, hogy nem vagyok szerethető, jelentéktelen/ értéktelen vagyok, a világ egy kiszámíthatatlan hely, nem bízhatok senkiben stb. Kisgyerekkorban ugyanígy, ha ignorálják az érzéseidet, nem kezelnek "valakiként", hiszen "csak" egy gyerek vagy, fizikailag a gondodat visselik, lelkileg, érzelmileg viszont elhanyagolnak. Így természetes, hogy az életedet végig fogják kísérni az ebből fakadó problémák - kapcsolatteremtés, kötődés, kommunikáció, önérvényesítés stb. terén. Amíg valamilyen terápián ezt fel nem dolgozod...

Az óvodai viselkedésed is már ennek az eredménye és sajnos az ilyen viselkedés, "kisugárzás" vonzza az őt megerősítő tapasztalatokat (piszkálás pl.).

Nem is feltétlen kell elítélni a szüleid, valaki bölcs meglátása volt, hogy "senki nem önszántából hülye", nyilván nekik is hasonlóan traumatizált volt a gyermekkoruk, és mivel nem dolgozták fel (mint Te fogod, pszichoterápián pl.), ezért nyomták át öntudatlanul Neked. Alkesz se szórakozásból lesz valaki, hidd el.

2021. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

7 es elég röhejes.


Honnan tudod hogy itt ki kicsoda látatlanba online? Valami médium vagy?


És honnan tudod hogy a kérdező elmegy akárhova is kezeltetni magát?

2021. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8: A kérdező - kérdéséből ítélve - MOTIVÁLT arra, hogy MEGÉRTSE a helyzetét, "sorsát". Innen csak egy lépés az, hogy tegyen is magáért. A pszichoterápia ugyan nem "kezeltetés", mert nem valaki más végzi az emberen, hanem azt 100%-ban az ember végzi önmagán egy profi segítséggel. Ráadásul "elmenni" sem kell hozzá sokszor, lásd online konzultációk. A középső sorra nem reflektálok, mert tök értelmetlen, valamit félremagyarázol.
2021. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"nyilván nekik is hasonlóan traumatizált volt a gyermekkoruk, és mivel nem dolgozták fel (mint Te fogod, pszichoterápián pl.), ezért nyomták át öntudatlanul Neked."


Az zavar hogy már ítélkezel más emberekről, közben fogalmad nincs kinek milyen volt az előélete korábban. Ez nagyon buta megnyilvánulás volt. Tanácsokat osztogass a kerdezőnek, a többi nem kér belőle.Köszönöm.

2021. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!