Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás előtt mindenféle képeket...

Alvás előtt mindenféle képeket látok és hangokat hallok. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Úgy kell elképzelni, hogy csak este van ez, amikor lefekszem aludni és lecsukom a szememet. Mintha hamarabb kezdenék el álmodni, mint aludni. Ilyenkor összefüggéstelen mondatokat hallok, számomra ismeretlen személyektől. Például: tedd el azt a dobot. Told el azt az autót.


Fogalmam sincs, hogy ezek honnan pattannak elő. Szoktam magam előtt látni egy karikát, vagy kört, ami folyamatosan elnyel, mintha egy optikai csalódás lenne.

Van, hogy ezek miatt nem tudok elaludni egyhamar, mert megzavarnak.


Napközben semmi ilyen nincs. Érdekességképpen, egyszer volt olyan, hogy 72 órán át nem aludtam, úgy az 50. óra ébrenlét után már nappal is tapasztaltam ezeket, nyitott szemmel.


Mi lehet ez? Nem drogozom. Ráadásul kiskorom óta van ez a jelenség.


2021. aug. 28. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
ez teljesen normális, szerintem mindenki ilyenekkel alszik el
2021. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
ne félj aludni az a lényeg, ha kell, igyál egy kis bort lefekvésnél, de ne sokat! talán enyhe skizofrénia
2021. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

"egyszer volt olyan, hogy 72 órán át nem aludtam, úgy az 50. óra ébrenlét után már nappal is tapasztaltam ezeket, nyitott szemmel"

Ebből is látszik, hogy nem szabad nem aludni.

Egyébként mennyire rendszeres az alvásod? Kb. ugyanabban az időben fekszel és kelsz szinte minden nap?

2021. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Alvásparalízis.
2021. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakorisággal fordul ez elő? Állandóan, vagy összefügg valamivel, pl. fáradtság, stressz?
2021. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
hipnagog hallucinacio?
2021. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3# Igen. 21 és 22:30 közt fekszem, 6-8 óra közt kelek. Van a családban több skizofrén is, én nem akarok az lenni...
2021. aug. 28. 10:39
 8/12 A kérdező kommentje:
5# Majdnem minden nap. Nem stresszelek és nem vagyok kimerült sem, sőt, inkább kiegyensúlyozott.
2021. aug. 28. 10:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyébként minden este ez van. Egy pillanatra se fordult meg a fejemben, hogy ez ne lenne természetes :D Onnan tudom, hogy nemsokára elalszok, hogy random képek, jelenetek és szövegek játszódnak le a fejemben.
2021. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt akkor szoktam intenzíven tapasztalni, ha nagyon fáradtan fekszek le aludni. De alap esetben is összevissza cikáznak ilyenkor a gondolataim, csak nem annyira, hogy zavaró legyen.
2021. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!