Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a páromnak?

Mi baja lehet a páromnak?

Figyelt kérdés

10 hónapja vagyunk együtt, 7 hónapja költöztünk össze, de csak az utóbbi időben kezdett el furcsán viselkedni. Az evéssel kapcsolatban kb 3 hónapja, de a másik az csak kb 2 hete.

Magától nem mer enni, se itthon, se venni magának valamit a boltban, pékségben, és azt se engedi, hogy én vegyek neki ételt. Mindig nagyon sokáig kell bíztatni, hogy nyugodtan ehet, ilyenkor rengetegszer visszakérdez, hogy "biztos?/nem baj?", és utána is csak nagyon félve kezd el enni.

A másik pedig az, hogy nélkülem nem találja fel magát, nem tudja lekötni magát semmivel, és amíg én animéket nézek a telefonomon (amiket ő nagyon utál), addig ő csak ül mellettem és unatkozik. Ha mondom neki, hogy nézzen ő is valamit, azt se meri, annál is jönnek a kérdések, hogy biztos nem baj-e, meg hogy nem akar engem zavarni.

Elmondása alapján ugyanazt érzi mindkét esetben, mérhetetlenül bűntudata van, pedig feleslegesen, illetve ő is tisztában van vele, hogy hülyén viselkedik, de azt mondja, ilyenkor elfogja egy nagyon erős érzés, amit nem tud megfogalmazni, de erősebb a józan észnél, és próbálja, de nem tudja elnyomni.


Valaki találkozott már hasonlóval?


(Az evéssel kapcsolatban nem attól fél, hogy elhízna, ő is tudja magáról, hogy vékony, és a genetikája miatt nem is tud hízni, tehát nem evészavarról van szó.)



2021. aug. 30. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Kizárt dolog, hogy csak az összeköltözés után jelentkeztek volna a leírt tünetek, legfeljebb te a rózsaszín ködtől nem láttad a teljes képet.
2021. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sürgösen forduljon pszcihcológushoz, mert ez lehet egy komoly fóbia kezdete is.
2021. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasonlot szoktam érezni én is, az éves kapcsán nem tudok segíteni. Mert én el vagyok hozva így alapból nem merek enni mások előtt sem nagyon, és amúgy is csak visszafogottan.

Erről hogy nem köti le semmi, tudok azonosulni. Engem se köt le semmi, párommal tudok csak ellenni normálisan, csak neki élek. Valószínűleg a pároddal hasonlítunk kicsit. Nem tudja lekotni semmi, de hozzád annyira húzza a szíve, hogy mikor veled van, akkor veled akar lenni, kéne találni valami közös programot, hogy mikor együtt vagytok ő ne unatkozzon, persze nezheted az animekat, de kell találnia valamit ami lefoglalja. Annyira ragaszkodni akár hozzád hogy nem mer mást csinálni.

Esetleg még kéne fontolnia önállóan elmenni egy pszichológushoz, lehet valami régi trauma van a tudatalattijában ami miatt nem bontakozik ki.

2021. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: Márpedig ezek tényleg csak nemrég jelentkeztek, ő is mondja, hogy észreveszi magán, hogy hülyén viselkedik, és ő se érti, hogy ez most miért történik, amikor eddig nem volt ilyen.


#3: Szoktak lenni közös programjaink természetesen, de nekem mostanában alig van időm magamra, és néha jólesne egyedül is csinálni valamit, hogy ki tudjak kapcsolni, de így nekem is nehéz, hogy közben látom, hogy ő mennyire szenved.


Pszichológushoz mindenképpen szeretne menni, nem feltétlenül emiatt, ezen kívül is van egy pár lelki gondja és betegsége, csak jelenleg nem engedhetjük meg magunknak, de majd pár hónap múlva ha minden igaz, apuja fog tudni segíteni neki ebben. De addig is szeretnék segíteni neki, mert ez így hosszútávon egyikünknek se tesz jót.

2021. aug. 30. 11:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezeken TE nem tudsz segíteni, MINDENKÉPPEN szakember feladat, föleg, hogy ezek szerint egyéb gondok is vannak vele.
2021. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, én nem értek hozzá, meg ő is mindig mondja, hogy nem az én dolgom segíteni rajta, de akkor se szeretném ölbe tett kézzel nézni, legalább megpróbálnám, ha mást nem, szeretnék rájönni, hogy ezek milyen betegségnek a tünetei, hogy utánaolvashassak.
2021. aug. 30. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Figyelj, szerintem nagyon káros még tovább várni, de persze ha nincs rá keret akkor ez van. Szerintem már rég szüksége lett volna ilyen típusú segítségre, és minél később annál rosszabb az állapota.

2021. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
47%

Tudom, hogy lepontoztok ezért, de nem tudom megállni szó nélkül:

"amíg én animéket nézek a telefonomon (amiket ő nagyon utál), addig ő csak ül mellettem és unatkozik."

Tényleg itt tart ma egy kapcsolat? Telefont buzeráltok ahelyett, hogy egymással foglalkoznátok? Hallottatok már arról, hogy egy kapcsolatot ápolni kell?

2021. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
8as valahol igazad van, de kell lennie más elfoglaltsagodnak is mint a párodnak. Kell külön tölteni időt akkor is ha együtt éltek.
2021. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8: Rengeteg közös programunk van, otthonról eljárós is, otthon is sokmindent együtt csinálunk, általában elalvás előtt is mindig rengeteget beszélgetünk. Nagyon szeretek vele is közösen csinálni dolgokat, de néha jól esne egyedül lenni is, még ha nem is a szószoros értelmében. Illetve ő nagyon utálja az animéket, én meg szeretem, attól még én szeretném nézni őket. És nagyjából egy munkarendben dolgozunk, így egyszerre vagyunk otthon.
2021. aug. 30. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!