Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávon milyen tünetei...

Hosszútávon milyen tünetei vannak a rendszertelen alvásnak?

Figyelt kérdés

Jó pár hete, hónapja az alvási időm és ennek időszaka teljesen félre csúszott. Mentális és egyéb zavaró tényezők végett - és sajnos sose volt jól alvó vagy aki ha lehet 10-ig húzz a lóbőrt.

De most már ott van a helyzet akkor se tudok, lehet aludnom ha fáradt vagyok vagy igényelném. A lefekvésem este 10 és 1 óra között mozog. Rendszerint 2 és 4 között felébredek, mivel az alvást zavaró tényező nem küszöbölhető ki így rendszerint nem alszok vissza. Esetleg 8-9 fele, cirka délig. Mégis fejfájás, fáradtság, erőtlenség és díszorientációt érzek. Valamint növekvő feszültséget, frusztrációt és lassan pánikot hogy aludnom kell. Lehet ettől rosszabb vagy hosszabb távon okozhat több problémát, ami a mindennapi életet befolyásolja? (étvágy, szexuális kapcsolat, depresszió)



#alvászavar #álmatlanság #rendszertelen alvás
2021. szept. 2. 06:50
 1/3 Grimfox ***** válasza:
100%

A minimális alvási időd megvan (6 óra) még ha nem is egyben. A valódi kimerültség legalább nem fenyeget. A szellemi kimerültség viszont igen. A feszültség, amit érzel valszínűleg okozója is az alvási problémádnak, nem csak következménye. Nem tudsz aludni, mert stresszes vagy, és ezért azon stresszelsz, hogy nem tudsz aludni. Öngerjesztő folyamat. A fejfájás, fáradtság, erőtlenség, diszorientáltság, és maga az alvászavar már utalhat meglévő depresszióra, és szorongásos zavarra. Mindenképp érdemes lenne egy pszichiáterrel beszélni a dologról.

A hosszútávú tüneteket elég jól megtippelted. Csökkent étvágy(néha valaki túlevéssel kompenzál, de ez ritkább), csökkent libidó, és letargia garantált hosszabb távon. Majdnem bizonyosan a fizikai teljesítőképességed is csökken, és a szellemi munkavégző képességed is.

Nekem is volt hasonló problémám a múltban, bár nekem más okból. Kaptam rá gyógyszert, ami oldotta a szorongást, és a depressziót, de valójában a mellékhatásai miatt írták fel(kicsit furán hangozhat, de nagyon bevált). A mellékhatásai nagyon durva álmosság, és éhségérzet. Bevettem, és 8 órát egyhuzamban végigaludtam, még olyankor is, amikor erős külső zavarásnak voltam kitéve(vihar éjjel pl.). A testsúlyom is normalizálódott, mert elég étvágyat csinált, hogy normálisan tudjak enni. Ritkán írják fel ezt a gyógyszert, pont emiatt a két mellékhatás miatt, de nekem pont erre a két dologra volt szükségem.

Ezzel a történettel csak arra akarok kilyukadni, hogy hozzáértő segítséggel normalizálható a helyzet.

2021. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Alvásvizsgálatra mindenképpen jó lenne bejelentkezned.

Kiderülhet, mi volt előbb: az alvásprobléma okozta a többit, vagy nappali tényezők az alvásproblémát.

Hogy hosszú távon csak egymást generálják és mindkét állapotnak te maradsz az elszenvedője, az biztos.

Ha pl. autót is vezetsz, és pillanatokra elalszol majd a volán mellett, akkor már megvan a baj. Vagy ha emésztési problémák alakulnak.


Véleményem szerint ne várd meg, míg a pánikbetegek sorát szaporítod, menj elébe, hogy ne utólag kelljen rájönni, ha nem csupán "átmeneti" a probléma.


Gyógyszert szedni még akkor is bünti, ha már elkerülhetetlenül szükséges.

Epilepsziás vagyok, az arra szedett tagló tabletták miatt csak "véletlenül" derült ki a súlyos alvási apnoé. Azt hittük, nem lehet más a háttérben, mint az epi miatt kapott nyugtató hatású tabletták. Aztán kiderült, nem azok miatt alszom napi 16-18 órát.

Kezelés során az életminőségem változott meg. Már nem az oxigénhiányos alvás, egész napos ingerlékenység, fáradtság, meg a plusztabletták jelentenek "rendszerességet", hanem az 5-6 órányi, valóban pihentető mélyalvás.

Jelentkezz be egy alvásvizsgálatra, eddig még a felszínre nem került bajok is időben elcsíphetők , és a meglévő bajokra is megoldást találhatsz.


Nagyon jól összefoglalta #1, egyetlen dologban azonban nem tudom osztani a tanácsa helyességét.

Ne állandósuljon egy tabletta szedése --tehát annak minden mellékhatása is-- addig, amíg lehet mellékhatások nélküli alternatíva, amíg tutira ki nem derül a gyógyszerszedés elkerülhetetlensége! És ez bármi problémára általános legyen, ne csupán a most meglévő alvásprobléma esetén.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

Egészséget, további szépet, tartalmasat mindenkinek!

2021. szept. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rengeteg stressz ér, nappal ,mint éjszaka. Min 3 okot tudok, amiért félek az ágyba menni vagy elaludni. Fronti szedek, ha kell, pánikbetegségem 18 éve van és még egyéb.

Őszintén több magánéleti és egyéb probléma végett rendkívül lehetetlennek és kilátástalannak érzem az életem, szinte minden szemszögből.


Csak nem tudom mikor voltam ekkora és ennyi ideig tartó stressznek és rossz alvásnak kitéve. Bár van hogy 1-2 nap tudok 8-10 órát is aludni. De utána megint jön a 4-6 óra fixen.

2021. szept. 13. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!