Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió után költözés?

Depresszió után költözés?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok, éveken át voltam súlyos depressziós állapotban. Nagyon súlyos állapotban voltam. A gyerekkori baráti társaságomat otthagytam a betegségem kezdetén, aztán évekig nem jártam el szórakozni velük sehova. Egy 3000 lelkes kis faluban élek gyerekkorom óta, itt nőttem fel, itt lettem anno beteg. Rászoktam a drogokra is elég rendesen a betegségem alatt. A pokol legmélyén jártam, úgy volt, hogy nincs tovább.. Ekkor döntöttem elé, hogy ebből elég volt.


Elmentem egy rehabilitációs leszoktató központba. Leraktam a drogot, elkezdtem járni pszichológushoz. Nagyon szépen haladunk a terápiával már hónapok óta. Viszont egy valamit a lelkemre kötött, vagyis inkább ajánlott.. Az egész korábbi életemet zárjam le, és mindenképpen költözzek el onnan, ahol éltem eddig. Azt mondta ez kritikus fontosságú lenne, hogy otthagyjam ezt a közeget, ahol eddig éltem, ahol beteg lettem, ahol tönkrement az életem. Új helyre költözni egyedül ezt mondja minden alkalommal a pszichológus. Új város, akár ország, új barátok, új munkahely...


Valóban ennyire fontos egy ilyen esetben az, hogy elmenjünk arról a helyről, ahol eddig éltünk és vadidegen környezetben újrakezdjük? Azt mondja a terapeuta, hogy semmiféleképp ne maradjak ott, ebben a faluban ahol eddig éltem.. Váltsak lakhelyet, akár országot, új kihívások új emberek között..


A gyerekkori barátaimat is felejtsem el azt mondja. Amikor beteg lettem, és nem jártam már velük, akkor azt mondták, hogy nagyképű bunkó, hogy nem jön bulizni. Mikor megtudták, hogy droghoz nyúltam mocskos drogosnak mondtak el.. Mikor már gyógyulóban voltam, beültem velük valahová, de furán néztek rám, kellemetlen volt köztük lenni. A pszichoterapeuta szerint ezt a "baráti" közösséget is hagyjam magam mögött..


Mit gondoltok? Tényleg ennyire fontos lenne a költözés, az új helyek, új barátok, új emberek? Terapeuták szerint az új kezdet nagyon fontos, a környezet változtatás elengedhetetlen..



2021. szept. 3. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem drogoztam, viszont sok trauma ért engem is a kis falumban. 2 hónapja költöztem el és jobban érzem magam valamennyivel és úgy érzem ez még jobban javulni fog évek múltán. Plussz én online kezelésre fogok járni jövő héttől. Csak megerősíteni tudom, hogy jobb lesz elköltöznöd. Vagy élhető városba/országba vagy ahol jól éreznéd magad. Az új barátaid válogasd meg.

Jobbulást kívánok!

2021. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én többször költöztem, vittem magammal a fel nem dolgozott traumákat... külföld, Budapest,másik város.hazakoltoztem,már nyugodt vagyok újra.lehet megidosodtem:) máshogy állok a dolgokhoz.nalam pont a család okozta a legtöbb problémát és végre szembe tudok állni velük.kellett sok év,meg sok költözés, nekem is pszichiáter azt mondta hogy költözzek régen.szoval mindenkinél komplex erre a válasz.a lényeg talán az ,H érezni fogod hol vagy jól,hol a helyed.
2021. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!