Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Költözés utáni szorongás. Van...

Költözés utáni szorongás. Van kiút?

Figyelt kérdés

Fél éve költözünk el szeretett kisvárosi otthonunkból férjemmel és 3 gyermekünkkel (21, 19, 14). A házat imádtam, azonban a környék nem volt jó, a gyerekeknek nem volt jövőkép, ezért mindenki egyetértett abban, hogy el kell jönni. Nagyon sok házat megnéztünk, végül megyén belül egy csendes, festői környezetben lévő falucskában találtunk egy házat.

Akkor minden happy volt, azóta viszont jönnek elő a hibák. Nincs központi fűtés, csak kandalló, emiatt az emeleten a gyerekek szobájában gyakran hűvös van. Le kellett cserélni az összes ajtót, ablakot, lelambériáztuk az egész házat, temérdek pénzt beleöltünk. Ilyen otthonra vágytam mindig is, viszont mégsem tudom magamat otthon érezni.

Munka után belépek az ajtón, és nem érzem azt, hogy otthon lennék. Folyamatosan szorongok, pánikolok és nem tudom, hogy miért. Úgy érzem, egy gombóc van a torkomban és meg akar fojtani. Néha egész jól elvagyok, de az esetek többségében a pánik az úr fölöttem. Próbálok tenni ellene, de egyszerűen nem megy. Úgy érzem, csapdában vagyok és nincs kiút, sosem leszek boldog. És mindez a házasságomra is kihat és persze a gyerekekre is, úgy érzem romokban az életem.

Mit tehetek?



2016. dec. 23. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt írod:

"Néha egész jól elvagyok, de az esetek többségében a pánik az úr fölöttem. Próbálok tenni ellene, de egyszerűen nem megy."


Leírnád, hogy konkrétan mi az, ami miatt pánikolsz, miért nem érzed magad ott otthon? És mi az konkrétan, amit tettél eddig a pánik ellen?

2016. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt válaszolok, sietek leszögezni, hogy nem hiszek semmiféle természetfeletti maszlagban. Mindazonáltal minden háznak van egy kisugárzása, ami nagyon meghatározó az arra érzékeny emberek életminőségében.

57 évem alatt laktam pár helyen, így költöztem is néhányszor. Sok-sok házat megnéztem, és sokszor tapasztaltam kellemetlen, vagy éppen hívogató légkört, akár lakott, akár több éve lakatlan házról volt éppen szó. Két lábbal állok a földön, szeretem mindennek tudni az okát, de mindig volt fontosabb dolgom is, ezért sohasem mélyedtem bele a témába. Kutyáknál figyelhető meg nagyon látványosan, hogy egyik helyen szeretnek feküdni, másik helyről menekülnek. Szakértők a meridián vonalakkal magyarázzák ezt a jelenséget, és jobb híján kénytelen vagyok elfogadni az okfejtésüket. Mindenesetre a nejemmel együtt mindig figyeltünk ezekre a jelekre, és csak olyan ingatlant vettünk meg, aminek kedvező volt a kisugárzása.

Nem tudom, utólag mit lehet tenni, talán vannak olyan, és nem szélhámos, erre szakosodott természetgyógyászok, akik tudnak (pl spirálokkal) manipulálni.

2016. dec. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak-e ismerőseid a környéken, akikkel elbeszélgetsz, találkozol? Megviselhető ha az életed zéróról kell kezdd, de szerintem beszéld meg a családoddal is, hogy miket érzel. Közösen valószínűleg segítenek kilábalni a helyzetből.
2016. dec. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen spirálokra gondolsz, Miquel?
2016. dec. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer egy természetgyógyász házát vettük meg. Ő némely helyiség falai mellé rugó alakba meghajlított acél spirálokat fektetett le, mondván, hogy a Hartman vonalakat azokkal semlegesíti. Mi kidobáltuk ezeket, de nem éreztünk változást utána sem.
2016. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!