Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy változás jön (jönne) az...

Nagy változás jön (jönne) az életembe és nem tudom hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok, eddig a szüleimmel éltem, de most úgy tűnik, hogy egyik ismerősömmel felköltöznénk Budapestre.. nagyon várom a dolgot, még is ahányszor csak rá gondolok összeszorul a gyomrom és a sírás környékez annyira félek..

Ráadásul még nincs is semmilyen szakmám, nem járok egyetemre..stb. (majd később szeretnék), most egy képzést akarok elkezdeni de emellett muszáj lesz valami munkát is találnom hogy fizetni tudjam a költségeket..

Az is nagyon megnehezíti a dolgot, hogy szociális fóbiám, evészavarom és depresszióm van. (nemrég kezdtem el terápiára járni, még nem sikerül megnyílnom és a költözés miatt ugye félbe kell majd hagynom..) Egyszerűen rettegek ettől az egésztől, legszívesebben sírva bújnék be a szekrénybe és örökre itthon maradnék .. mindeközben tudom, hogy egyszer el kell kezdenem önállósulni..csak annyira félek.. Azt is tudom, hogy ha rosszul alakulnak a dolgok, bármikor hazajöhetek .. de mégis bennem van ez a hatalmas félelem, hogy eddig itt voltak mellettem a szüleim, ha valami gond volt csak át kellett mennem a szobájukba, minden nap találkoztunk, beszélgettünk, együtt mentünk el ide-oda és most hirtelen a saját lábamon kell megállnom, több kilométerre leszek tőlük ..

Hogyan tudnék megszabadulni ettől az érzéstől, ettől a hatalmas félelemtől?



2016. júl. 29. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is feltétlenül kell tőle megszabadulnod. Majd akkor megszabadulsz tőle, ha már benne vagy. :)


Teljesen normális, ahogy érzel. Akár van szociális fóbiád és evészavarod, akár nincs. Ezzel mindenki így van, aki szereti a szüleit és nagy változás előtt áll.

2016. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne gondolj át mindent előre, csak kis lépésekben haladj. Először csak a költözésre feszülj rá, utána a munkakeresésre utána az egyetemre. De néha lazítsál is közben.
2016. júl. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, talán tényleg az lesz a legjobb ha egyszerre csak egy valamire koncentrálok! Megpróbálok kis lépésekben haladni! :)
2016. júl. 29. 00:40
 4/4 anonim válasza:
mintha csak magamat olvastam volna...csak én 28 évesen, egy válás után kezdem így az életemet. :) remélem, már jól vagy.
2016. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!