Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindent úgy élek meg mintha...

Mindent úgy élek meg mintha álmodnék?

Figyelt kérdés
Annyira rossz, nagyon furcsa és rossz érzés. Az egész eddigi életemről csak zavaros emlékeim vannak. Ezelőtt 5 percre is alíg ha emlékszek, olyan mintha meg se történt volna, olyan mintha ez az egész nap meg se történt volna. Úgy érzem hogy ebbe bele őrülök. Az egész elétemre úgy emlékszek mintha igazából nem is éltem volna soha csak beképzelném magamnak. Most is olyan érzésem van mintha nem élnék.kb 2 hónapja kezdődött ez el és minden nap, egész nap jelen van ez az érzés, kivéve amikor elfoglalom magam valamivel. A barátomat, a családomat sőt még a saját tükörképemet is idegennek látom. Nem tudom elmagyarázni, az egész napomra is elég halványan emlékszek, mint egy álomra. Mintha nem élnék, mintha csak egy álom lenne amiből sose kelek fel. Mintha élnék de mégse. Egész nap fáradt vagyok, semmire sincs kedvem. Van olyan barátom aki már nyár eleje óta próbál kihívni de képtelen vagyok kimenni. Folytonos félelemérzetem van, és mindenért szorongok sokszor oktalanul. Elnézést a helytelen fogalmazásért de már nembírok így élni és nem tudom mi bajom van

2021. szept. 3. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően nálad az a legnagyobb probléma, hogy nincsenek kitűzött céljaid, amikért minden nap érdemes felkelned. Olyan munkát vagy hobbit kell találnod amibe látsz a magad részéről ambíciót és ahogy mondtad egyben le is foglalják az agyadat.
2021. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyan kár hogy senkinek se tudom ezt elmagyarázni, hogy milyen az amit én érzek, azt érezni hogy nem is élek és csak egy álom az egész tényleg nagyon rossz. És fiatal vagyok, nem szabadna ilyet éreznem, szerintem nem normális. (Nem írhatom ki a korom mert akkor töröl az oldal)
2021. szept. 3. 23:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan fiatal vagy akkor tanulj olyan dolgokat amik tényleg érdekelnek, itt tényleg ezzel lesz a probléma, ha az ember levan foglalva teljesen szellemileg és testileg is akkor nem tud ilyeneken pörögni az agya, 1-es válaszoló vagyok.
2021. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Le szoktam foglalni magam, sulizok is és van hobbim de egyszerűen egyszer csak úgy beüt megint ez a mintha almodnék érzés, és akkor semmi se érdekel
2021. szept. 3. 23:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt pár éve. Olyan érzésem volt, kb 2 hónapig, mintha meghaltam volna, de mégsem. Akkor kezdődött, amikor kipróbáltan egy virtuális valóság szemüveges játékot. Amikor levettem, nagyon rosszul voltam, szédültem. Szerintem valamit bekavarhatott a fejemben, mert utána minden furának tűnt, mintha nem valódi lett volna a világ. Mondtam mindig a barátaimnak, hogy olyan érzésem van, mintha álmodnék, de nem tudták elképzelni, mire gondolok. De most megnyugtattál, hogy mással is előfordult az ilyen.

Nekem egyszer csak eltűnt ez az érzés. Minimum 4 éve volt, olyan 13 lehettem.

2021. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Deperszonalizáció
2021. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fapofa cimu film.
2021. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez deperszonalizáció, nekem is van.
2021. szept. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet gluténérzékeny vagy. Én 40 évig voltam az, mire rájöttem, hogy miért vagyok állandóan fáradt, szétszórt. Egéb tünetei is lehetnek.
2022. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!