Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le magamban...

Hogyan győzhetném le magamban ezt a szörnyű érzést?

Figyelt kérdés

Nem szeretném már a barátaimat terhelni vele, úgyhogy muszáj kiírnom magamból.

Eddig se volt egyszerű az élet, de 1 vagy 2 éve nagyon rosszul érzem magam és utálok emberek közé menni, pedig alapvetően szerettem a társaságot. Magamat gyűlölöm. Szörnyű volt a párkapcsolatom, de nem osztottam meg senkivel a problémáimat, hanem helyette önpusztító életbe kezdtem és meghíztam. Aztán még rosszabb lett, mert féltem az emberek véleményétől..utáltam ebben a testben élni, ezért bezárkóztam. Aztán 2 hónapja szakítottunk. Még mélyebbre süllyedtem. Igaz elkezdtem fogyni, mert már nincsenek falásrohamaim. Azt hittem jót tett a szakítás, habár nem én kezdeményeztem. Hirtelen betoppant az életembe egy új személy. Eleinte örültem és úgy éreztem, hogy újra élek. Szépnek tartott, bókolt...amíg előben meg nem látott. Tudom, le kell fogynom. Ő is mondta. De az a baj, hogy elkezdtem kételkedni magamban. Megint ugyanott tartok,mint szakításnál. Nem mozdulok ki, nem merek. Rosszul vagyok magamtól. Csak telnek a napok/hetek. Barátaimat is elkerülöm

. Mindjárt kezdődik az egyetem és szörnyű lesz bemenni. Nem tudom magamat vállalni. És hiába beszélek az illetővel továbbra is, kételkedem, hogy tetszenék neki...hiába bókol..az nem a külsőmnek szól. És ha jól is alakulna, akkor is olyan gondolataim vannak, hogy úgyse szeretne. Az előző barátom is azt mondta, hogy a személyiségem 5 %-át szerette. 4 év után.

Szóval nem érzem valami fényesnek a helyzetet. El akarok menni pszichológushoz, de nem tudok kimozdulni. Emiatt halogatok mindent.

Egyébként fogyózom,tornázom, de a lelkiállapotom pocsék. Viccelek egész nap chaten a barátaimmal, de amikor egyedül vagyok mardos a kétségbeesés és a bánat.



2021. szept. 4. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Bántalmazó személlyel volt az előző kapcsolatod. Ebből tudsz kiindulni, van róla elég anyag a neten. Nem csoda hogy rosszul vagy, viszont csoda, hogy magától elhagyott, mert az ilyen férgektől nehéz általában megszabadulni. Örülj, hogy vége. Ha kell, fordulj pszichológushoz. Ki lehet ebből jönni.
2021. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én érzéseimet írtad volna le... Ezért mondom, hogy ki lehet belőle jönni, de jobb ha minél előbb pszichológushoz fordulsz. Ezek komplex problémák, egy pszichológus segítségével jobban átlátod őket és gyorsabban is kijössz ebből az állapotból, mintha egyedül próbálkoznál.
2021. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyelj te lány! Az előző lapcsolatodban történtek nem számítanak. Egyáltalán a srác mondott valami érdemleges kritikát vagy csak a fejedhez vágott dolgokat? Azt nem írtad hogy hany éves vagy de a húszas éveid elejére tippelek.

Kövér vagy, az új srác inkább miattad akar veled lenni és te is össze akarsz jönni vele.

Akkor miért nem adsz a dolognak egy esélyt?

Közben meg ha szeretnél akkor fogyózz. Viszont ne kényszerből fogyózz hanem magad miatt.

2021. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En is az elozo kapcsolatod miatt irok. A leirasod alapjan annak a terheit viseled.

Ket eve en is kijottem egy mergezo kapcsolatbol (csak “barati” kapcsolat volt). 10 evig voltunk egymas mellett, bar eleg hinta-palinta kapcsolat volt. Az utolso, a kapcsolat megmenteserol szolo beszelgetesunkkor is minden felelosseget ram tolt, o semmiben nem hibas, de majd segit abban, hogy megtanuljak helyesen kommunikalni. Meg azt allitotta, hogy felnek tolem es nem szeretnek velem dolgozni a kozos kollegaink.

Amikor veget vetettem neki az erzelmi zsarolasai, manipulacioi, kettos merceje miatt, nagyon a padlon voltam. Ennyire melyen soha eletemben nem voltam, allandoan sirtam, es nagyon duhos voltam. Javasoltak, hogy menjek el pszichologushoz. Eloszor azt mondtam, hogy ugyan mar, tul leszek rajta, maskor is volt ilyen. Vegul csak elmentem, es ez volt eletem egyik legjobb dontese. A segitsegevel rajottem, hogy nem vagyok orult, jol erzekelem a dolgokat. Nelkule is biztosan ment volna, de sokkal hosszabb ideig tartott volna. Es erosebb lettem a pszichologusnak koszonhetoen.

Ez a tortenet remelem, erot ad, hogy fel tudj keresni valakit.

Mielobbi javulast kivanok :)

2021. szept. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom azért volt szörnyű az előző párkapcsolatod, mert igénytelen voltál... híztál mint a malacka... barátod, exed persze próbálta jelezni, hogy figyi, légyszi ne, ne hagyd el magad mert én sem teszem. Baj lesz, ha eltűnik a vonzalom... te persze zabáltáltál tovább mint az éhes malac, exed türelme elfogyott, dobott.


Azóta persze az exed a világ legmocsokabb embere.. hogy merte a szemedbe megmondani az igazságot??? Ez egy mocsok, egy bantalmazó.. te meg vagy az ártatlan angyalka.. ugye kérdező?? :))))


Most is zabálsz fogadjunk, miközben ezt olvasod...

2021. szept. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!