Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyámnak mi baja lehet?

Anyámnak mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Nemsokára fogok pszichiáterhez/pszichológushoz menni, és meg fogják kérdezni, hogy a családban milyen mentális betegségek vannak. Azt tudom, hogy valami baja biztosan van, csak nem tudom eldönteni, hogy mi lehet az.

Én nagyon sokáig a depresszióról tudtam, ő is ezt mondta, hivatalosan sose volt vele diagnosztizálva, de néha volt a kerületi ingyenes pszichiáternél, akivel max 10-15 perces egy beszélgetés, ő nyugtatókat írt fel neki.

Aztán egyszer a bipoláris zavarról beszélgettünk, mire rávágta, hogy neki az van. De két mondattal később fogalma se volt róla, hogy mit jelent az a szó, hogy hipomán... Meg én nem vettem észre nála váltakozó epizódokat (ami nem zárja ki, hogy lennének, de nekem egyáltalán nem tűnt fel).

Én saját magamnál a borderlinera gyanakszom, és miközben erről olvasgattam, feltűnt, hogy ugyan rám a dühkitörések nem jellemzőek, inkább a quiet típusba tartozom, addig anyám legzavaróbb tulajdonsága számomra mindig is az volt, hogy minden apró szarságért képes káromkodva üvöltözni, és felesleges dolgokon veszünk össze mindig.


Lehetséges, hogy ő (is) borderline lenne?



2021. szept. 9. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Meséld el a tüneteket a pszichológusnak, és majd ő megállapítja. Ő a szakember.

Felkaptok mindenféle diagnózis megnevezéseket és divattá teszitek.

Autista, borderline, depresszió, nárcisztikus, stb.

Szertefele ezeket olvasni orrba-szájba.

Aki beteg, menjen orvoshoz.

2021. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak, pont én nem kapok fel ilyeneket "divataból"...

Fogok menni, le is írtam, de ne mondd nekem, hogy neked nem tűnik fel, ha valami baj van veled, nem kezdesz el gyanakodni, nem kezdesz el utánaolvasni, és nem veszed észre, hogy a leírások/videók, amik erről szólnak mennyire illenek rád... Nem jelentettem ki, hogy ez meg az a bajom, de ahhoz teljesen hülyének kéne lennem, hogy ne tűnjön föl, hogy bizonyos tünetek eléggé hasonlítanak arra, amiket én is produkálok. Elvégre ha folyik az orrod és köhögsz, akkor is arra gyanakszol, hogy megfáztál.

Egyébként meg egy sikertelen öngyilkossági kísérlet után voltam pszichiátrián, ahol az ottani pszichiáter írta a zárójelentésembe, hogy nem kizárható se a borderline, se a bipoláris zavar. Szóval nem csak én találtam ki a semmiből...

2021. szept. 9. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat, de honnan tudjuk? Nekem még úgy sem jöttek rá az orvosok a bajomra, hogy személyesen ott voltam, és megmondtam nekik. Nyugtató tolerancia elvonási tüneteim voltak. 4 orvos nyolcféle diagnózist nyomott rám: generalizált szorongás, post traumás stressz zavar, személyiségzavar, depresszió, és még egy pár. Nem is mentem többet orvoshoz, hanem magamtól leszoktam a gyógyszerekről, és meggyógyultam.
2021. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Yoda m. ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Anyádnak valószínűsíthetően annyi a baja, hogy nem találja helyét a világban. És ezzel bizony nincs egyedül... sajna.


De, az ő állapotán te változtatni nemigen tudsz. Neki kellene felismernie azt, hogy mik azon előzmények, okok... melyek a szokatlan, furcsa viselkedését okozza.

Tudod: ok 👉 okozat minden létező jelenség. És az okok azok sokszor igencsak ősszetettek. Szinte lehetetlen kibogozni... még gyakorlott pszichiáternek is. Ráadásul rengeteg időt, energiát igényel.

Én csak annyit mondok: Azt figyeld meg, de önmagadon, hogy mely személyiségvonásokat vetted át tőle... akaratlanul is. És ezek közt, ha akad olyan, ami nem szimpi... hát azoktól szabadulj meg. Az pedig az elfogadáson keresztül megy csak.

Ami annyit jelent, hogy elfogadod önmagad olyannak, amilyen épp most vagy. Na és innen, az alapokról lehet felépítened egy teljesen új személyiséget.


Az orvosok (általában) 10...15 perc, de néhàny órai beszélgetés után is csak mondanak egy diagnózist, felírnak némi gyógyszert... azt jöhet a következő páciens... Hja... mert hogy ebből élnek. És az a jó páciens, aki sokszor tér vissza hozzá. De amire többségük képes csak: A tünetek enyhítése... az viszont köszönő viszonyban sincs a GYÓGYÍTÁSSAL. De ezt te is tudod.


Tudod... sokan vannak, akik hasonló gondokkal küzdenek. És vagy menekülnek előle, vagy hadakoznak ellene... de sikertelenség a köbön, amit elérnek. Mit gondolsz miért?

Mert MEM fogadják el önmaguk eddigi sorsát, hogy ti. NEM EZT ÉRDEMLIK az "élettől"!

Holott az életét mindenki maga alakítja... az adottságaik viszonyán belül. Ezért is léteznek boldog, de szegénységben élő... és léteznek gazdagságban, de mégis boldogtalan emberek is. És ez utóbbiak SORS-ról beszélnek... míg az előbbiek pedig LEHETŐSÉGRŐL. Óriási a különbség! És mindig is a világról, önmagunkról, másokról alkotott hitünk dönti el azt, hogy melyik táborba fogunk tartozni. A mindenkori lehetőségeket meglovagoló boldogok, avagy a sors-szerűséget megélő és szenvedők táborába.


Ha érdeklődsz saját magad "baja" iránt, az már jó ómen.🙏

Ajánlom még Feldmár András beszélgetéseit. Youtubon fenn van.😌


Ez a véleményem, nem több annál.


Az ERŐ legyen Veled!

2021. szept. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yoda m. ***** válasza:
71%

Kedves 3-as!


Csak gratulálni tudok. Megtaláltad az egyetlen helyes utat. Ez klassz!🙏

Bárcsak többen lennének, kik hasonlóképpen gondolkodnak és cselekednek...😌


Az ERŐ legyen veled!

2021. szept. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!