Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoszomatikus mellkasfájda...

Pszichoszomatikus mellkasfájdalmam van a magány miatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, sem barátnőm (ez utóbbi még nem volt egyáltalán). Közösségbe járok, de ott nem tudok megnyílni barátokat szerezni.

Most az aggaszt a legjobban, hogy 23 évesen már idős vagyok a barátnő szerzéshez, mert elijeszti a lányokat, hogy nem volt még kapcsolatom.


Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy szerezzek barátokat meg barátnőt, mert nem fog menni. Különben is már nekem is az eszembe jutott.


És ne is ajánlgassátok hogy szívesen megismernétek, mert ezek a dolgok csak pár levél erejéig tartanak. Ezt már tapasztaltam.


Legutóbb tavasszal volt ilyen szúró fájdalom a mellkasomban, amikor szintén mély ponton voltam és teljes kétségbeesés uralkodott el rajtam.


Szerintetek mit tehetnék ami enyhíti ezt a fájdalmat? Alkoholt már próbáltam, de nem szeretném újra. A dokikat meg már meguntam, nincs kedvem újra kezdeni.

Hiába próbálom magam lekötni valamivel szabadidőmbe nem tudok rá koncentrálni a kétségbeesés miatt.

Eddig szívesen sétáltam, de már csak rosszul érzem magam, mert látom hogy mindenki más teljes életet él.


2010. aug. 31. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is olyan zárkózott, nehezen megnyíló típus vagyok, úgy szereztem (akaratlanul) barátnőket, hogy egy netes fórumon voltam évekig, ahol kb. 50 emberke írogatott rendszeresen és előbb-utóbb kialakult a közös témákon kívüli "privát" barátságok is, sőt, a férjemet is itt ismertem meg :)
2010. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, majd kipróbálom. Bár gőzöm sincs milyen fórumra, és ott hova írogathatnék.

De a virtuális társaság miért lenne jobb, mint a személyes?

Mert lehet hogy a fórumon jól ellenék velük, de való életben visszahúzódó vagyok mióta páran átvertek nagyon csúnyán. Ezért nem nagyon tudok megnyílni az embereknek.

És ilyen hozzáállással nem nagyon lesznek barátaim, sem barátnőm.

2010. aug. 31. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Éppen a kedvenc zenémről kerestem infókat, amikor belebotlottam egy "rajongói klubba", de nem tinikről van szó. 1,5-2 évig csak írogattam, közben jól megismerhettek, tudták, hogy szeretek beszélgetni, van humorom, a legtöbb témához hozzá tudok szólni, de azt sem titkoltam, hogy rendkívül félénk vagyok "élőben". Amikor aztán elkezdtünk találkozgatni is, nem írtak le rögtön, mert már ismertek, egy idegen társaság viszont hamar kiközösít, ha csendes, befelé forduló típus vagy. Így viszont nem adták fel, addig találkozgattunk, amíg fel nem oldódtam a társaságukban is, ez sokat segített. Ha ők nem lennének, én is egészen magányos lennék. Másik hely, ahol összebarátkoztam valakivel, egy 2x3 hónapos nyelvtanfolyamon, a mellettem ülő lány. Én sem szeretek kimozdulni otthonról, ha idegenek próbálnak ismerkedni, akkor kitérek előle, de néha muszáj nyitni...
2010. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem sincs most és mégis jól érzem magam. Ne hülyéskedj, 23 éves majdnem fiatal. Én korábban sokat tanultam, később értem, nem is akartam kapcsolatot. A kor haladtával önbizalmad lesz, belülről örömöt kell sugároznod, ez a lényeg. Sok emberrel ismerkedni.

A hit Istenben is gyógyír lehet a problémára. Minden ember egyforma, senki sem különb a másiktól. Egy ember sem mondhatja azt, hogy különb vagyok s jobb a másiktól. A hit által szeretni fogod Istent, mert elsőként és legfőbbként Őt kell szeretned, s ezek után mindenkit szeretni fogsz úgy mint Önmagad. Ezekután sokkal könnyebb ismerkedned.

Sok negatív ember is van a világban. Lehet te alapvetően jó ember vagy és a szeretetküszöböd mindenki felett áll, ezért nem tudsz ezekkel az "alsóbbrendű" lényekkel jól érezni magad. Meg kell találnod a te társaságod, akik olyan érzékenyek mint te. Ez lehet talán egy hitközösség.

2010. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hol találok ilyen hitközösséget?
2010. szept. 9. 22:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahol laksz ott kellene körülnézned az egyházak "területén". Ne nézd, hogy most evangélikus, református. Kérdezd meg a lelkészeket, sokszor még utazásokat is szerveznek. Én találtam ilyet a környezetemben. Először furcsálottam is, miért ölelgetik egymást oly nagy szeretettel. De most már értem...
2010. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!