Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoszomatikus tüneteken...

A pszichoszomatikus tüneteken lehet "házilag" segíteni? A pszichoszomatikus tünetek elmúlhatnak maguktól? Innen hogyan lehet tovább lépni? Sok mindenkivel előfordul?

Figyelt kérdés

Nekem még csak fejfájásom van időnként, meg nőgyógyászati és bőrgyógyászati problémáim:S. De nem tudom, hogy hova vezet ez.

Szerelmes lettem, és rettenetesen hiányzik a másik. Borzalmasan érzem már magam nyolc hónapja. Áprilisban lehet, hogy majdnem volt egy pánikrohamom, bár az lehet, hogy attól volt, hogy aznap sajnos sok gyógyszert szedtem be a rosszullétemre. De nem szoktam sok gyógyszert szedni! A pánikroham meg az idegösszeomlás előszele. Ezután mély depresszióba süllyedtem, sajnos. A pszichoszomatikus tüneteim már régóta tartanak, igazából a fejfájásom gyerekkorom óta van, a bőrgyógyászati problémám évekkel ezelőtt kezdődött, a nőgyógyászati úgy márciusban, és az összesre azt hittem, hogy valami fizikális oka van. De mivel mindig az idegeskedések alkalmával jön ki, ezért már kételkedem benne, hogy fizikális alapja lenne. Az összes problémámmal voltam orvosnál. A nőgyógyászatra úgy mentem el, hogy fertőzésem van, és kiderült, hogy nem. A bőrgyógyászati problémámat kenegettem, és elmúlt. De a fejfájásom is elmúlik gyógyszer hatására.

Nem nagyon akarok erről tudomást venni, mert tudom, hogy a mérhetetlen lelki fájdalmat váltották ki a pszichoszomatikus tünetek. Tudom, hogy enélkül megint úgy szenvednék.

Azt szeretném megkérdezni,hogy nektek milyen élményeitek vannak? Ezt komolyan kell venni?:S Már írtam pszichológusnak neten, de ő csak annyit mondott, hogy menjek pszichológushoz. Nem akarok persze, de lehet, hogy kellene. Végülis mindig nem jönnek ki ezek a tünetek. De ha ideges vagyok, mint most is, akkor újra kijönnek.

Meg szeretném megkérdezni, hogy mennyire gyakori, hogy valakinek ilyen tünetei vannak?:S


2010. júl. 31. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezeket a dolgokat magadnak magyarázod be. Olyan hogy lehet, hogy mjdnem volt pánikrohamod nincs, hidd el azt észreveszed. Az egyetlen megoldás ha ezt felfogod. Hogy magadnak vltod ki, és valójában nincsenek ott. Nagyon nehéz, nekem pánikbetegségem volt ilyen, belemagyaráztam magamba hogy rohamom lesz... Elhiszem hogy nem akarsz pszichológushoz menni, de ha nagyon nem megy muszáj lesz. Ahogy valami tünetet produkálsz próbálj teljesen lenyugodni, ülj be egy kád forró vízbe vagy nézz egy ó filmet, tereld el a figyelmed a tünetekről. el fog múlni ha nem gondolsz rájuk.


Azt is hozzátenném, hogy írtad nem akarsz orvoshoz menni...tehát az hogy te pszichoszomatikus tüneteket produkálsz azt te diagnosztizltad magadnak. Látok benne valóságot, de jobb lenne ezt egy szakértőtől tudni.

2010. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, saját magamnak diagnosztizáltam. Persze, lehetne belemagyarázás, ez is meglehet. Ha lenyugszom nincs is gond, csak néha ez nem úgy működik, ahogy én szeretném.

Volt korábban is már pszichoszomatikus tünetem, de akkor lehet, hogy bemagyarázás ez az egész. De ilyet én még nem csináltam eddig sosem :S. Korábban azt hittem, hogy fáj a fogam, elmentem fogorvoshoz, és közölte, hogy nincs bajom, aztán el is múltak a tünetek, nem is jött elő többet. De az tényleg bemagyarázás volt, és ami fura, hogy az még azelőtt kezdődött, hogy szerelmes lettem volna :S, akkor volt, amikor épp államvizsgáztam :S. Aztán volt az az eset, hogy úgy értelmeztem, hogy fertőzésem van, és elmentem nőgyógyászhoz, aki közölte, hogy semmi bajom, holott én tényleg viszkettem és tényleg volt kellemetlen folyásom. Miután kitettem a lábam az orvosi rendelőből, az is elmúlt, csak néha visszajön.

Szóval tényleg magamnak diagnosztizáltam, de hidd el, hogy nem mentem volna el sem a fogászatra, sem pedig a nőgyógyászhoz, ha ezt sejtem.

A bőrgyógyászati problémám is kiújul az idegeskedéstől.

Fogalmam sincs, hogy hogy kerültem ebbe a helyzetbe, de én nem hinném, hogy hipohondriás lennék, mert igaz, ha baj van, akkor orvoshoz fordulok, de csak úgy nem szoktam elmenni szórakozásból.

Csak így nem részleteztem :S, mert eléggé női dolgok :S.

2010. júl. 31. 14:30
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval lehet, hogy mindent bemagyarázok magamnak, de akkor mi a megoldás erre? Akkor ezek szerint nincs? Csak koncentráljak erősen?:S

Akkor már csak annyi kérdésem lenne,hogy sokan küzdenek ilyesmivel?:S Vagy csak kevesen, és éppen én is belestem a szórásba?:S

Mert oké, én itthon elbohóckodom magamban, hogy magamnak tantrázgatom tudattalanul is, hogy nyugi. Meg aztán oké, rendbejövök, úgy ahogy, de viszont leterhel idegileg, aztán ez nagyon rossz.

Lehet, hogy csak egyszerűen együtt kell élnem vele. De akkor nincs rosszabb ennél? Mert igazából én soha nem gondoltam volna, hogy ilyesmibe keveredem. Mindig erős nőnek tartottam magam.

Nem tudom, hogy volt e pánikrohamom, mindegy mi volt, rossz volt, és egyszer volt, és azután jött egy katatónikusabb időszak.

2010. júl. 31. 14:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Am kösz a választ :).
2010. júl. 31. 14:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg itt van az anyám is. Most is folyamatosan magyaráz. Egyszerűen idegesít .... , beteg, és emiatt elég idegesítő tud lenni....
2010. júl. 31. 14:36
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt szoktam mondogatni magamnak, hogy jobban leszek, jobban leszek, és aztán tényleg jobban is szoktam lenni, de nem mindig. Olyankor várakozom, míg jobban leszek
2010. júl. 31. 14:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen, persze. Én évek óta állandó stresszben élek, és egyre gyakrabban vannak testi tüneteim. Allergia, fejfájás, gyomorgörcs, szédülés, hányinger. Tudom, hogy a felhalmozódott stressz és a megoldatlan problémák miatt van, szedek nyugtatót, de félek tőle, mert voltam már súlyosan gyógyszerfüggő.
2010. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen panaszaim vannak. A pszichiátria foglalkozik vele. Keress rá, a BNO kódja F4530
2010. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

Rengetegen küzdenek ilyen problémával, mind egy kicsit más, de rengeteg a közös vonás is...nagyon sokan nem ismerik fel, vagy ha fel is ismerik nem valllják be.

NEkem is volt hasonló, azután lettek pánikrohamaim. direkt nem írom hogy pnikbeteg voltam, mert nem tudom nem voltam vele orvosnál, néha még msot is kijön.

Nálam úgy történt, hogy egyszer elkaptam vmi szép hányós vírust, és a suliban rosszul lettem. Vagy huszszor kimentem egy óráról, nem hánytam ugyan, de nagyonagyn rosszul volltam, és borzasztóan cikinek éreztem h én ott vagyok szarul mindneki szeme láttára. Elmentem haza, orvos minden, meggyógyultam. Egy hetet otthon voltam, már négy napja semmi bajom nem volt. Hétfőn bementem az iskolába, már reggel gyomorgörccsel, hogy jahj ugye nem leszek rosszul, de gáz ha rosszul vagyok... Az első óra 5.ik percében kijöttem, fizikailag rosszul voltam, majdnem hánytam. Hazajöttem. Ahogy a kocsiba beszálltam már semmi bajom nem volt. Otthon maradtam másnap, semmi. Harmadnap bementem, ezúttal hánytam is. hazajöttem, pár nap szabi, otthon semmi probléma. Ezt eljátszottam még kétszer-háromszor, egész idő alatt ugy háromszor votlam a dokinál. Az utolsó alkalomnál mondta h menjek pszichológushoz mert nincsen szervi bajom. Na ettől megijedtem, inkább suli. Bementem és ugyan rosszul voltam, de megettem egy fél marék hányingercsillapítót, és nem tudom ugyan hogy placebo hatásra, vagy tényleg hatott, de végighúztam azt a napot. Utána ezzel nem volt gond, viszont akárhányszor, akárhol idegen helyen eszemejut h derossz lenne ha rosszul lennék. azonnal rosszul leszek. azóta egy csomó olyan szituációt begyűjtöttem amitől pánikolok, és a pánikroham tüneteit mutatom. Nem merek pl egyedül, vagy számomra nem megbízható emberekkel messzebbre menni. Most is nagy gondba vagyok, jönne a gólyabál, de biztos hogy nem merek majd elmenni meg sem kisérlem. Rengetteg dologtól előjön a félelem belőlem. Viszont én rájöttem hogy mikor nyugszom meg: ha biztos környezetben vagyok. Ezzel nem azt mondom, ez rajtad vszinüleg nem segít. Csak rra akarok kilyukadni hogy meg kell találnod azt amivel megnyugtatod magad.

A pszichoszomatikus tünetek is ismerősek számomra, ezt azzal tudom kezelni, ha keresek vmi jóféle otthoni praktikát, és alkalmazom. Mondjuk fogfájásra szegfűszeg. Nem tudom hogy valójában használ-e, de elmúlik, és ha utána nem gondolok rá nem fáj. PErsze ahogy ezsembe jut újra megfájdul, ezzel még én sem tudok mit kezdeni marha erős akarat kéne hozzá, hogy másra tereljem a gondolataim.


Szerintem ez az egész félelmekből szövődik. Azt képzeled be így magadnak amitől félsz, legalábbis nálam ez van. Ráparáztatod magad, belemagyarázod a testedbe hogy fáj, hogy viszket. El kell vonnod saját figyelmed a dologról. Viszont ha valami súlyos problémát észlesz inkább látogass el az orvoshoz, ne hogy egyszer mégis bajod legyen...

2010. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)).
2010. aug. 10. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!