Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már pszichoszomatikus...

Volt már pszichoszomatikus tünetetek?

Figyelt kérdés

Nekem még csak fejfájásom van időnként, meg nőgyógyászati és bőrgyógyászati problémáim:S. De nem tudom, hogy hova vezet ez.

Szerelmes lettem, és rettenetesen hiányzik a másik. Borzalmasan érzem már magam nyolc hónapja. Áprilisban lehet, hogy majdnem volt egy pánikrohamom, bár az lehet, hogy attól volt, hogy aznap sajnos sok gyógyszert szedtem be a rosszullétemre. De nem szoktam sok gyógyszert szedni! A pánikroham meg az idegösszeomlás előszele. Ezután mély depresszióba süllyedtem, sajnos. A pszichoszomatikus tüneteim már régóta tartanak, igazából a fejfájásom gyerekkorom óta van, a bőrgyógyászati problémám évekkel ezelőtt kezdődött, a nőgyógyászati úgy márciusban, és az összesre azt hittem, hogy valami fizikális oka van. De mivel mindig az idegeskedések alkalmával jön ki, ezért már kételkedem benne, hogy fizikális alapja lenne. Az összes problémámmal voltam orvosnál. A nőgyógyászatra úgy mentem el, hogy fertőzésem van, és kiderült, hogy nem. A bőrgyógyászati problémámat kenegettem, és elmúlt. De a fejfájásom is elmúlik gyógyszer hatására.

Nem nagyon akarok erről tudomást venni, mert tudom, hogy a mérhetetlen lelki fájdalmat váltották ki a pszichoszomatikus tünetek. Tudom, hogy enélkül megint úgy szenvednék.

Azt szeretném megkérdezni,hogy nektek milyen élményeitek vannak? Ezt komolyan kell venni?:S Már írtam pszichológusnak neten, de ő csak annyit mondott, hogy menjek pszichológushoz. Nem akarok persze, de lehet, hogy kellene. Végülis mindig nem jönnek ki ezek a tünetek. De ha ideges vagyok, mint most is, akkor újra kijönnek.

Meg szeretném megkérdezni, hogy mennyire gyakori, hogy valakinek ilyen tünetei vannak?:S


2010. júl. 31. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gyakori.Nekem is vannak hasonlók.A pánikroham nem az idegösszeomlás előszele,hanem annak következménye.Azt jelenti,hogy már annyira ki vannak készülve az idegek,hogy testi tüneteket produkál miatta az ember.A pszichológus,pszichiáter nem sokat ér,hacsak nem maszek pszichológus,aki elég időt áldoz a beszélgetésekre,nem csak kérdez,de hathatós tanácsokat is hajlandó adni.Vagy felkereshetsz egy kineziológust is,az felkutatja a rejtett tudatalatti negatív élményeket,gondolatokat,ami a legfőbb oka a lelki eredetű,pszichoszomatikus problémáknak.Muszáj megpróbálni pozitívan gondolkozni,nem rágódni a múlton és sokat pihenni.
2010. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én vagy 1 évig voltam pánikos, ez tényleg nem az idegösszeomlás előszele. Ahogy leírtad, ezzel a problémával tényleg jó lenne szakemberhez fordulni, mert így maguktól nem fognak megoldódni, tapasztalat. Én nagyon későn mentem segítségért, amikor már komoly gondjaim voltak, ne várd meg, míg nálad is hasonlók lesznek. :S Én is a maszekrendeléseket ajánlom, de pszichológusoknál sem lehet általánosítani, maszekban is vannak ilyenek, és egészségügyi intézményekben is vannak olyanok. A lényeg, hogy tényleg kezdj el gyakorlatban is szakember után keresgélni.

De hogy jót is írjak: én 2 év alatt teljesen kivetkőztem a pánikos időszakomat, és azóta is élem az életem a lehető legnagyobb rendben! :) Szóval kitartást neked!

2010. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
De hogy a kérdésre is válaszoljak... :) Egyénfüggő is a dolog, idegrendszere is válogatja. Én most már alapvetően egy igen nyugodt ember vagyok, de bizonyos stresszhelyzeteknél nálam is beindul a lelkizés, és jönnek szépen a fejfájás, magas vérnyomás, szédülés stb. Érettségizettek nagy része ismeri a szitut. :D
2010. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Nekem a visszatérő féloldali fejfájás, a szédülés, nehézlégzés a tünet. Pánikbeteg vagyok, de tudom magam kontrollálni. Még zsibbadni is szoktam a leghülyébb helyeken, az a legrosszabb.
2010. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget :).

Nekem még ezelőtt soha nem voltak ilyen gondjaim :S. Azért nem fordultam eddig segítségért, mert valahogy kibírtam egyedül is. Igaz, hogy már a szüleimet is idegesítem, de tényleg nem volt olyan nagy a gond. Arra voltam kíváncsi, hogy ez mennyire természetes, és hogy másoknak ezt milyen megélni.

Pluszban szégyellem is magam :S, mert korábban sem voltam pszichésen egészséges, sok baj volt, és mindet megoldottam egyedül.

Amit leírtam azt tényleg csak a felszín. Vannak más pszichés problémáim, amivel szintén nem tudom, hányan küzdenek. A lényege ennek az, hogy folyton a múltnak, meg a jövőnek élek, és a jelenben nem is létezem gyakorlatilag :S, és miután erre rájöttem, utána kezdett kicsit javulni a helyzet. Már jobban vagyok, de valahogy nem találom önmagam ebben az egész kavarodásban:S. Azt kell ugyanis mondanom, hogy sajnos 23 év omlott össze, szégyenszemre, mivel elcsesztem egy-két dolgot az én-identitás kiépítésénél :S, mert hogy én annak kiépítésénél nem vettem figyelembe, hogy az embernek érzései is vannak :S, mert nekem azt hittem, hogy nem is nagyon vannak érzéseim. Most aztán nem tudok mit kezdeni az érzéseimmel. Annyira új minden. Kiépítettem egy nagyszerű pókerarcot, de nem akar összeférni a belső személyiségemmel :S, sajnos nem ismertem a legbelsőbb személyiségem :S. Igazából én pszichoterápián már régóta gondolkoztam, csak éppen eléggé szégyellem magam. Viszont a probléma nem új, csak most jött elő :S. De mivel gyerekkoromban tényleg nagyon rossz állapotban vagyok, az is csoda, amit eddig elértem, vagyis lehet, hogy nem az, de én annak érzem.

Tehát a probléma roppant összetett :S. Most úgy érzem, hogy újra kell építenem mindent, jobban megtanulni az életben, és emberek között élni, barátokat keresni. De ugyanakkor valószínűleg abszolút nincs minden rendben, ha ilyen problémáim vannak :S. Tényleg borzalmasan rossz amúgyis a volt barátom nélkül, fel sem tudom fogni, mi történt velem. Pluszban a volt barátom nem bánt jól velem, habár csak a szája volt nagy. Nem tudom, hogy ez is milyen hatással lesz a továbbiakra. De most már próbálom elfogadni a tényt, hogy egy súlyos traumán vagyok túl. Igyekszem időt hagyni magamnak, csak már elég idős vagyok, szeretnék magamnak saját családot, és így nem lesz, ha most évekig tart a gyógyulás.

Ez eddig a szerelem része volt. A hellyel-közzel új énemmel együtt élni meg megint egy másik kérdés. Az igazság az, hogy akármennyire is nyúzom magam, képtelen vagyok elfogadni a belső énem :S, a volt barátom volt az egyetlen, akinek megmutattam, és nagyon rossz vége lett, most is mindjárt sírok. Lehet,hogy erősnek akarok mutatkozni, de valószínű, hogy annyira nem vagyok az, ha ilyen tüneteim vannak. :(

2010. júl. 31. 13:45
 6/17 A kérdező kommentje:

Egyébként én is úgy látom, hogy azért produkálom a testi tüneteket, mert annyira ki vagyok készülve idegileg :S. B-vitamint szedek, de erre konkrétan nem megoldás.

Nincs valami idegerősítő vitamin? Vagy valami megoldás? Mert az oké, hogy megszüntetem a probléma okát, de már nem csak akkor produkálom ezeket a tüneteket, amikor a szerelmi gondjaimról van szó, hanem akár a munkahelyemen is. Egyelőre nem súlyos a helyzet, de nem akarom megvárni, hogy az legyen. Már fogalmam sincs, mivel tudnám megerősíteni az idegeim. Vagy ez visszafordíthatatlan??:S Csak nem akarom, hogy még jobban tönkre menjen az életem :S. Szóval lehet valami vitamint erre még szedni, ami megerősít? Vagy csak pszichológus segíthet beszélgetéssel?

Megnyugszom magamtól idővel? Vagy ez rosszabb lesz? Mi jöhet ezután?:S

2010. júl. 31. 13:49
 7/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, hogy tényleg pánikrohamom volt e :S, csak a tünetek arra emlékeztettek. Emlékszem, hogy biciklin ültem épp. Nagyon rossz volt.
2010. júl. 31. 14:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A B-vitaminok és a Magnézium jó idegerősítők,egyél sok csokit,banánt,abban pedig szerotonin van,ami szintén szükséges és ajánlom a nyugtató hatású gyógyteákat,mint citromfű,kamilla.
2010. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Én pl. a tüneteim miatt sorban jártam vizsgálatokra, de kiderült, hogy ki vagyok készülve. A legjobb, hogy nem tudom, mitől. Az életfelfogásommal van baj, hogy gátlásos vagyok, önbizalomhiányos. Emiatt folyton szorongok és ez megy át testi tünetekbe. Ha kicsit izgulok, lezsibbad a fél arcom, meg ilyenek.
2010. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Magam részéről köszönöm, hogy mindezeket leírtad, ez már eleve egy nagy lépés. :) Ahogy olvastam az érzéseiddel kapcsolatos részt, nagyon ismerős... én hasonlóan voltam, de ez nálam a pánikolástól stb. külön téma volt. nekem is sikerült egy torzított képet kialakítani magamról mind a világ, mind a saját magam számára, és mire rájöttem, hogy ez nem én vagyok, hát, nagy út kellett hozzá, de 1 év alatt azért szépen el lehet simítani. :) Nekünk iskolában tartottak két évig önismereti csoportot, benne volt az órarendünkben. Nekem az segített igen-igen sokat. Így most bár még mindig erősen kitartok amellett, hogy szakember bevonását is kell kérni, én azt is mondom, hogy gondold át, esetleg jó lenne egy önismereti csoportot felkeresni. Ez amolyan közösségi terápia, de mégis ön- és társismeret a lényege, ami szerintem így közösségben a legnagyobb értékkel bír, hihetetlen nagy segítség lehet. :)

De ez a legjobb, hogy egyáltalán szükségét érzed a változásnak, és rádöbbentél, hogy valami nincs rendben. Ettől nem kell félni, nem lesz egyszerű a folyamat, de az első lépések a legnagyobbak, és ha ezeken túl vagy, az óriási dolog!

Én is a magnéziumot és a kálciumot javaslom (citrom, füge, dió, kukorica, banán, alma stb.)

2010. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!