Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek szerint pszichopata vagyok?

Ezek szerint pszichopata vagyok?

Figyelt kérdés

Újabban annak olvastam utána, hogy pszichopatának lenni nem egyenlő a társadalomellenes szociopata viselkedéssel, sokkal inkább az asszertivitással hozható összefüggésbe.


Nálam ezek a tünetek dominálnak:


- nem érzékenyülök el, amikor valaki előttem sír, érzelmileg teljesen hidegen hagynak a 9/11 áldozatait gyászoló családok beszámolói, a koronavírus és a terrorcselekmények, ill. lövöldözések áldozatai, a szexuálisan bántalmazott nők traumái. Ez még nem azt jelenti, hogy nincs kognitív empátiám és nem érteném meg, hogy a felsoroltak közül mindegyik esemény tragikusnak számít, elítélni is elítélem, csak érzelmileg nem hat meg.


- nem vágyom az emberek társaságára, csak abban az esetben, ha valami hasznom származik belőlük. Mondjuk szórakoztatnak, ha unatkozom, kipanaszkodhatom magam nekik, támaszt nyújtanak.


- nem stresszelek azokon az apróságokon, amiken az emberek 99%a jellemzően dühöngeni szokott. A többség nyavalygásait az exeik-ről banálisnak tartom, ugyanakkor kedvesen meghallgatom, hogy ne tűnjek udvariatlannak. Pl. soha nem értettem, hogy 1-2 hónapos kalandok után miért drámáznak ennyire az emberek?! Féltékenység? Én ilyet soha nem tapasztaltam, ha valaki nem engem akar, hanem mást, akkor adok neki 10 percet arra, hogy összepakolja a cuccait és elmenjen, mert nincs kedvem sem energiám túlbeszélni a dolgokat. Azt sem tudnám képzelni, hogy visszasírok valakit, mivel nem kötődöm az emberekhez, és az állatokhoz sem: amikor meghalt a kutyám, akkor az volt az első kérdésem, hogy hová temetjük el?


- nem félek az emberektől, éjszaka bármikor hazajövök nőként egyedül, mert szemrebbenés nélkül kést szúrnék annak a nyakába, aki megpróbálna megerőszakolni. Nem félek nemet mondani, és kiállni az igazamért, akkor sem, ha azzal másnak érzelmi károkat okozok. Csak azért fogom vissza magam, mert ismerem az illemet és a jómodort.


- semmilyen ijesztő videójátéktól, thrillertől nem tudok megijedni. Vannak nagyon jó filmek, amiket attól függetlenül értékelek, hogy mennyire készítették őket elvileg érzelmileg felkavarónak. Adrenalint érzelek, de nincs mögötte érzelmi reakció.


- nem érzek gyászt, szorongást és depressziót sem.


- nem zavar, ha gyerekek halnak meg. Amikor az orvosira jártam, akkor a boncoláson fekvő tetemeket csak húscafatoknak tekintettem, amiken tanulni tudtam, és az sem érint meg érzelmileg, ha gyerekek sírnak/szenvednek. Egyszer egy 5 éves leukémiás kislánynak csináltam punkciót, életemben nem hallottam még olyan üvöltözést és sírást, mint akkor. Láthatóan nagyon szenvedett, mert nem egy kellemes beavatkozás, és szegényke legalább 5-10 punkción már alapból túl volt. Én viszont érzelmileg magasról lesz*rtam, és igyekeztem minél gyorsabb lenni, hogy ne szenvedjen annyit.


- az érzelmeimet megjátszom, emberek között 0-24ben maszkot viselek, hogy észrevétlenül beintegrálódjak a társaságba.


- egyedül élek, az átlaghoz képest kevésbé igénylem a szexet, ha pedig igen, akkor a b*szást részesítenem előnyben a romantika helyett. A nyálas szerelmes embereket soha nem értettem.


- a koronavírus egyáltalán érdekel, betartottam minden szabályt, felvettem mindkét oltást és szavasz-tavasz. Magasról lesz*rom, hogy kik és hányan haltak meg, abban az esetben is, ha a nagyszüleim lennének azok. Nem zavart, hogy egyedül éltem a karantén alatt kb. egy félévig, egyesek viszont az elviselhetetlen magány miatt panaszkodtak szüntelenül. Ilyet én nem igazán érzek.


Nagyjából ennyi. Sokat gondolkodtam azon, hogy elmenjek egy szakmai véleményért, de végül is arra jutottam, hogy csak magamnak okoznék kárt azzal, ha kiderülne, hogy pszichopata vagyok. A környezetemből különben sem gondolná ezt senki, mivel nagyon jól be tudok illeszkedni: van sok jó ismerősöm, kúrópartnerem, kedves, érdeklődő és megértő vagyok, a többiek elmondása szerint higgadt és racionális, akiben baj esetén megbízhatnak. Ez többnyire így is van. Nem vagyok bántalmazó, sem manipulatív, hamarabb érzelmileg nagyon hűvös, és maszk nélkül kegyetlen, közömbös, érdektelen egoista.



2021. szept. 12. 00:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Minden második hópihe pszichopata szeretne lenni. Unalmas. Ha az lennél eszedbe nem jutna itt agyalni ezen.
2021. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint nem tudok pszichopatáról, aki ne lenne manipulatív, szóval erősen kétlem, hogy az lennél. A pszichopaták fő fegyvere a manipuláció képességenek kihasználása annak érdekében, hogy másokat irányítsanak, hogy minél többet a saját javukra szedhessenek. Gyakran eltaposnak másokat csak azért, hogy ők magasabbra juthassanak. Ha ebben nem találsz magadra, szerintem csak simán rideg és nárcisztikus vagy. Engem sem érdekel más sorsa., de nem is vagyok pszichopata. Én csináltam egy személyiségtípus tesztet, akkor pedig sokkal jobban megértettem magam. Talán neked is segíthet.
2021. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
"Amikor az orvosira jártam, akkor a boncoláson fekvő tetemeket csak húscafatoknak tekintettem, amiken tanulni tudtam, és az sem érint meg érzelmileg, ha gyerekek sírnak/szenvednek. Egyszer egy 5 éves leukémiás kislánynak csináltam punkciót, életemben nem hallottam még olyan üvöltözést és sírást, mint akkor. Láthatóan nagyon szenvedett, mert nem egy kellemes beavatkozás, és szegényke legalább 5-10 punkción már alapból túl volt. Én viszont érzelmileg magasról lesz*rtam, és igyekeztem minél gyorsabb lenni, hogy ne szenvedjen annyit." Jaj, Istenkém mesedélután megint, jaj Hannibal vagy omg.
2021. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Szerintem az önismereten bármennyit lehet “agyalni”. Mindenesetre a PCL-R (Hare psychopathy checklist) teszten 35 pontot értem el, ami 80%al felülírja a nem-pszichopátiás tesztelők válaszait, de ez mégsem tekinthető hiteles diagnózisnak, csak tájékoztató jellegű.


Másrészt azért írtam konkrét példákkal, mert ha csak annyit írok, hogy nincs empátiám, akkor a válaszolók egyből a részletekre lennének kíváncsiak.


Nárcisztikusnak nárcisztikus vagyok, de nem hinném, hogy npd-s, mert nekik súlyos önbizalomhiányuk van és kapcsolatfüggők. Arról nem is beszélve, hogy nem tudnak viselkedni egy társaságban, mert a grandiozitásuk és a kontrollmániájuk azt megakadályozza. Egyből kiszúrom őket, és ha lehet, akkor igyekszem távolságot tartani.

2021. szept. 12. 01:04
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Ezek alapján nem. Amíg másoknak nem okozol problémát, be tudsz illeszkedni, és téged sem zavar a helyzeted, addig miért kezdenél vele bármit is? Amúgy iszonyat sok ilyen ember van, efelől megnyugodhatsz.
2021. szept. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
És ha funkcionáló pszichopata vagyok? Akikről ti írtok azok sztem az alacsonyan funkcionáló típusok.
2021. szept. 12. 01:10
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Bár igazából simán megeshet, hogy nagyon magasan funkcionáló pszichopata vagy, vagy esetleg valami teljesen más mentális problémád van. Valószínűleg baromi sok antiszoc. szem.zavarral rendelkező személy el se jut ahhoz, hogy diagnosztizálják őket, mert köszi szépen, jól elvannak, miért menjenek pszichológushoz. Szóval ja. Nyilván így gyakorin akkor sem lehet kijelenti, hogy igen, pszichopata vagy, de attól még bármi lehet, olyat nem lártam az írásod közt, ami kizárná, de nem vagyok szakértő.

5-ös voltam

2021. szept. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Valami “bajom” biztosan van, hiszen jelentősen eltérek az átlagtól, és már egy ideje kíváncsi vagyok a válaszra is.

Nem vagyok egyébként érzéketlen bunkó, aki más embereken vezetné le a frusztrációját, inkább közömbös, érdektelen, megoldásra fókuszált.

2021. szept. 12. 01:17
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert eltérsz az átlagtól, még nem feltétlen jelenti azt, hogy valami bajod van, lehet, hogy a normális skálán még benne vagy, érted. Ha nagyon érdekel, tényleg menj el egy pszichológushoz, ami nála kiderül, azt más nem fogja megtudni.
2021. szept. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az ASPD, vagyis az antiszociális személyiségzavar konkrétan a szociopatát jelenti. A DSM-ben pedig nem szerepel olyan diagnózis, hogy “pszichopata”.
2021. szept. 12. 01:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!